My Profile

Faland Offline  Cuba

Speaker of the Model House of Commons

Community Assistant
Wiki Support Team

About Me

  • About Faland

    Occupation
    Student
    Orientation
    Queer
    About me
    I'm currently Speaker of the TSR Model House of Commons. Please either visit Ask the Speaker or send me a message to discuss any speakership issues or just to talk through any
    queries you have about this part of the site.
    Academic Info
    PPE (2013 - 2016)
    Model House of Commons
    Speaker of the House
    (June 2014 - present)

    Chancellor of the Exchequer
    (April 2014 - June 2014 / October 2012 - April 2013)

    C1 of the Socialist Party
    (October 2012 - September 2013)

    Minister for Magic
    (May 2012 - present)

My Stats

Total Posts

Wiki Stats

General Information

  • Join Date 14-10-2010

Location

Join Date 14-10-2010

Total Posts 4,973

10 Groups My Groups

(9)My Usergroups
  • TSR Liberal Party
  • TSR Labour Party
  • TSR Socialist Party
  • MP
  • TSR Libertarian Party
  • Wiki Support Team
  • TSR Conservative and Unionist Party
  • TSR UKIP
  • TSR Green Party
(1)My Social Groups
New on TSR

Get ready for SQA results day

Share your grade expectations for Tuesday 5 August

Article updates