The Student Room Group

The Polish Society

Scroll to see replies

Reply 860
Original post by erkanull
Fajny kierunek :smile: Chcialam isc na LCC albo Chelsea College of Art ale zostaje lokalnie. Daj znac jakie kryteria mialas albo portfolio :smile: POzdr


Zostajesz lokalnie, to znaczy? :smile:

Wlasnie dzisiaj dostalam oferte, conditional na contemporary art practice :smile:
Ja w tym roku robie HNC Art and Design w collegu tak wiec wymagaja ode mnie tylko zaliczenia tego kursu co teraz robie. Tylko i az ;D
(edited 11 years ago)
Reply 861
Tak? U mnie podobnie bo koncze HND, ale dostalam sie na 3rok na graphic design w coventry uni, wiec zostaje ale musze merita dostac wiec staram sie by moj FMP byl dobry. A Ty tez robisz FMP? Tzn ten finalowy projekt :smile: Pozdrawiam
Hello! Mam pytanie do Polakow, ktorzy aplikowali z Polski apropo 'predicated grades' przy skladaniu przez UCAS. Co powinno sie tam wpisac? Po prostu swoje przewidzenia? Mam na mysli wyniki z polskiej matury oczywiscie. Czy powinienem skonsultowac sie ze swoimi nauczycielami? Wiem, ze w Anglii jest zupelnie inny system edukacji i o wiele latwiej przewidziec oceny jakie otrzymamy z pomoca nauczycieli. Trudno jest mi powiedziec na ile napisze mature, chociaz mam wysokie aspiracje (zreszta jak wszyscy). Czy uczelnie mocno biora pod uwage ta czesc aplikacji? Nie chcialbym przez to zniszczyc swoich szans na otrzymanie oferty. Po prostu nie wiem co robic :frown:
Reply 863
Predicted Grades częścią Twojej referencji, którą pisze najczęsciej nauczyciel. Prawdopodobnie żaden z nauczycieli nie jest w stanie przewidzieć Twoich ocen, tak więc zwykle albo pyta Cię o Twoje przewidywane oceny, albo konsultuje to z innymi nauczycielami. Radzę Ci przedstawić to nauczycielom na tej zasadzie, że lepiej zawyżyć nieco predicty niż zaniżyć (ja tak zrobilem :wink:.

Powodzenia :biggrin:
Original post by shake_it
Predicted Grades częścią Twojej referencji, którą pisze najczęsciej nauczyciel. Prawdopodobnie żaden z nauczycieli nie jest w stanie przewidzieć Twoich ocen, tak więc zwykle albo pyta Cię o Twoje przewidywane oceny, albo konsultuje to z innymi nauczycielami. Radzę Ci przedstawić to nauczycielom na tej zasadzie, że lepiej zawyżyć nieco predicty niż zaniżyć (ja tak zrobilem :wink:.

Powodzenia :biggrin:


Dziekuje Ci bardzo :smile: i gratuluje uzyskanych ofert!! ( czytalem troszke wczesniej hehe).
Mam pytanie do wszystkich aplikujacych na kierunki zwiazane ze sztuka.
Moj kolega planuje aplikowac na Grafike (najprawdopodobniej gdzies w Londynie).
Wie ktos jak wyglada proces aplikacji?
Reply 866
Original post by erkanull
Tak? U mnie podobnie bo koncze HND, ale dostalam sie na 3rok na graphic design w coventry uni, wiec zostaje ale musze merita dostac wiec staram sie by moj FMP byl dobry. A Ty tez robisz FMP? Tzn ten finalowy projekt :smile: Pozdrawiam


Gratulacje w takim badz razie! :biggrin:
Ja dostalam sie jeszcze do Glasgow Caledonian na graphic design, ale za bardzo mnie ten kierunek nie interesuje.
U mnie to wyglada tak, ze ocene koncowa dostaje tylko z graded unit, i do tego mam jeszcze 6 innych dzialow, ktore tez musze zaliczyc zeby zdac caly kurs. :smile:
Reply 867
Original post by freefrag
Mam pytanie do wszystkich aplikujacych na kierunki zwiazane ze sztuka.
Moj kolega planuje aplikowac na Grafike (najprawdopodobniej gdzies w Londynie).
Wie ktos jak wyglada proces aplikacji?


Ja skladalam papiery na grafike na Glasgow Caledonian, i tam akurat musialam wykonac specjalny projekt, ktory oni napisali. Do tego wyslac zdjeciach swoich innych prac i je opisac. Wszystko online, wiec nie musialam isc na wywiad.
Jezeli chodzi o sztuke ogolnie, to zazwyczaj wystarczy portfolio+wywiad (czasami dodatkowy esej), a jezeli sklada sie papiery na specjalizacje to juz wtedy zalezy od danego kierunku i uniwersytetu.

:smile:
Reply 868
Original post by Nattalia
Gratulacje w takim badz razie! :biggrin:
Ja dostalam sie jeszcze do Glasgow Caledonian na graphic design, ale za bardzo mnie ten kierunek nie interesuje.
U mnie to wyglada tak, ze ocene koncowa dostaje tylko z graded unit, i do tego mam jeszcze 6 innych dzialow, ktore tez musze zaliczyc zeby zdac caly kurs. :smile:



To milo dziekuje :smile: wolalabym sie do LCC albo Chelsea dostac ale Londyn mnie nie kreci. Jaki u Was poziom? Zadowolona jestes? Pozdr
Reply 869
Witam wszystkich :smile:

Pewnie jest tu sporo ludzi którzy już studiują w UK czy gdzie indziej za granicą, dam niżej link do tematu i może ktoś miał podobny problem lub po prostu wie jak sprawy wyglądają i da radę mi pomóc :smile:

http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=1986514&p=37347952#post37347952
Reply 870
Ktos wybiera sie do LCC ? :smile:
Reply 871
Original post by kaaludia
Ktos wybiera sie do LCC ? :smile:


U mnie pare osob z kierunku sie dostalo, ale uprzedzam ze to "posh" miejsce, ja niestety zaniechalam bo wole isc od razu na 3 rok lokalnie, za drogo by bylo rowniez. Ale jesli sie dostaniesz i bedzie Ci pasowac to trzymam kciuki, jedna z najlepszych artystycznych szkol :smile:

;Mam pytanie do wszystkich aplikujacych na kierunki zwiazane ze sztuka.
Moj kolega planuje aplikowac na Grafike (najprawdopodobniej gdzies w Londynie).
Wie ktos jak wyglada proces aplikacji?


To zalezy od uczelni, u mnie chcieli zawszy A1 lub A2 portfolio "drukniete" nie pdf, i masz przewaznie interview. Pytaja sie co chcesz osiagnac, co moszesz wniesc nowego w ten swiat sztuki i itp. Polecam zapoznac sie jakie programy maja owe uczelnie i na co robia nacisk, np LCC jest ponoc bardziej tradycyjne, a Chelsea jest bardziej modernistyczne. Zaluje ze nie wzielam pod uwage Ravensbourne bo w 2010 przeniesli sie w miejce gdzie kolaboruja z pracodawcami i pewnie maja mnostwo "live briefs" i mozliwosci nowych kontaktow z pracodawcami.

A tak btw, fajnie ze czasem mozna wyslac pdf i nie trzeba sie fatygowac 3godzin na jedno male interview :smile: ale w londynie chyba tylko format drukowany przyjmuja.


A jak tam wasze prace? Moja strona jest w budowie i bedzie przemeblowana wiec nie chce zadnej krytyki :smile: a wy w czym jestescie dobrzi? Ludzie po fachu, fajnie. Szkoda ze nie lokalnie bo mozna by bylo cos razem zaczac robic :smile: Ja chetnie nawet muzycznymi klipami i fine art cinematography tez sie zajme :]

pozdro !

www.ataata.co.uk
Reply 872
Original post by erkanull
U mnie pare osob z kierunku sie dostalo, ale uprzedzam ze to "posh" miejsce, ja niestety zaniechalam bo wole isc od razu na 3 rok lokalnie, za drogo by bylo rowniez. Ale jesli sie dostaniesz i bedzie Ci pasowac to trzymam kciuki, jedna z najlepszych artystycznych szkol :smile:


Dostałam się i wybieram sie na Film i TV Production :smile: zgadzam sie w zupełności z Tobą, że to "posh'owe" miejsce. Pełne rożnych osobowości z czego indywidualizm az wylewa sie przez drzwi :P Ale mnie to (chyba) odpowiada :P
Dzieki wielkie, i również trzymam kciuki :biggrin:
To gdzie sie wkoncu wybierasz ? :biggrin:
Reply 873
Original post by kaaludia
Dostałam się i wybieram sie na Film i TV Production :smile: zgadzam sie w zupełności z Tobą, że to "posh'owe" miejsce. Pełne rożnych osobowości z czego indywidualizm az wylewa sie przez drzwi :P Ale mnie to (chyba) odpowiada :P
Dzieki wielkie, i również trzymam kciuki :biggrin:
To gdzie sie wkoncu wybierasz ? :biggrin:



O fajnie :smile: Daj znac jak tam juz zaczniesz, chce sie dowiedziec jak naprawde jest :biggrin: a ja zostaje w coventry, mieszkam niedaleko choc nie zamierzam tu west midlands zostac. Mi odpowiada Brighton, tam notabene tez sie dostalam, ale ze moj campus byl w Hastings to nie zdecydowalam sie tam jednak jechac, moze kiedys :smile:
Hejka wszystkim,

Wpadlam zobaczyc co slychac :wink:

Mam na imie Natalia i bede skladac papiery na Chinese and Social Anthropology w pazdzierniku.

Rady i sugestie pomagajace z aplikacja, mile widziane :smile:
Reply 875
Hej wszystkim :smile:
Nawet nie wiecie jakie to niesamowite uczucie w końcu znaleźć forum Polaków przebywających w Anglii po wielodniowych poszukiwaniach!
Po pierwsze gratuluje wszystkim powyższych ofert :smile:
Mam też pytanko: od września zaczynam studiować w Royal College of Music i staram się dowiedzieć/uzyskać jakichkolwiek możliwych dofinansować dla ludzi spoza UK, a póki co kiepsko mi idzie bo jestem w tym sama. Naprawdę byłabym serdecznie wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam :smile:
Ada
Reply 876
Witam, przeszukałem temat, ale wyszukiwarka nic nie pokazała, więc moje pytanie: czy jakiś Polak z tego forum studiuje / zamierza studiować w Holandii?

Jeśli tak to prosze o PW.
Reply 877
Ja złożyłem do Rotterdamu w tym roku. Jbc to deadline jest 1 V/15 V w tym roku, więc radzę Ci się pospieszyć. Powodzenia :smile:
Reply 878
Cześć, a jest ktoś z Greenwich? Zaczynam we wrześniu :smile:
Chodze do szkoly w Greenwich :smile:

Quick Reply

Latest