The Student Room Group

TSR Malaysian Society

Scroll to see replies

Aiya kalau dipilih untuk KN boleh tunda juga...langsung tak ada masalah
Reply 1041
tak sama.. tunda u masih have to go for it.. tidak dipilih maksud tidak perlu pergi!!!hhaa..
I tak terpilih.

and apa ni semua "umur saya tua lah" punya bodoh benda? :P
I'm 19 this June...setengah syok sebab habis high school, setengah bleh sebab hampir 20. EEEEE!!

oh btw, apasal orang malaysia suka pigi UK ah? I seorang pergi US ke?
Reply 1043
Saya ni rasa US tu terlalu berbeza la.
Cam dalam Law, kalau belajar kat US, tak diiktiraf or something kat Malaysia. Dengar orang kata actuarial science pun beza, cara mereka kira or something :s-smilie:
Reply 1044
Saya di sini!!! weeeeee. Helo semua! :wavey:

Eh, saya lagi tua daripada korang semua la! Saya sudah jadi dua puluh tahun bulan november tahun lalu. tut, tut. Ahhhh tuanyer sayaaaaaaa. huhuh.

Saya rasa ijazah undang-undang dekat US tidak dapat pengikhtirafan kerana undang-undang di US lain daripada di Malaysia padahal UK punya is more or less the same dengan Malaysia punya sebab Malaysia ikut undang-undang UK actually - the Common law etc since we were once occupied by the British and thus, were influenced by their law as well.

Ahhhh see, saya tak boleh cakap BM fluently lagi. Ugh, more incline to mix them both languages, Malay and English, together.
Reply 1045
yalo i tend to campur eng and malay... hehe...really sudah karat...

semua orang sibuk ke? tak ada orang nak post sini~~:-(
yo ppl
am Malaysian too
very glad to meet u guys!!
I tau tak sama...tapi takkan diaorang kat Malaysia nak discriminate US educated punya orang kan?
actually..Malaysia punya kerajaan pun dah ban Pan-Asian models...
Reply 1048
I rasa bukan sengaja nak discriminate. I think kebetulan apa yang diajar kat US tak sesuai guna kat sini for some stuff, so terpaksa lah...

Anywho, Tahun Baru Cina minggu depan...umm...yay? :p:
Banyak orang pergi ke US juga Strawberi...mengikuti kursus-kursus dalam bidang kejuruteraan, MBA dan sebagainya...Walaupun US ada banyak uni yang termashyur sekali, tetapi aku rasa banyak orang di Malaysia masih berpendapat bahawa ijazah dari UK lebih berprestij. Pelajar-pelajar terbaik di kolej aku semuanya pergi ke UK (17 ke Oxbridge, dan banyak lagi ke London Colleges) dan sebagaimana yang saya tahu tiada yang melanjut pelajaran mereka di US.
Baby1002
yalo i tend to campur eng and malay... hehe...really sudah karat...

semua orang sibuk ke? tak ada orang nak post sini~~:-(

Macam mana dengan LSE? Sudah dapat tawaran belum ni?
Reply 1051
BELUM.... see my sig.. ALLAH saya mau tawaran saya desperately!!!
Reply 1052
Blaen
I rasa bukan sengaja nak discriminate. I think kebetulan apa yang diajar kat US tak sesuai guna kat sini for some stuff, so terpaksa lah...

Anywho, Tahun Baru Cina minggu depan...umm...yay? :p:

yaya Tahun Baru Cina minggu depan!! sangat syok ni!!!! excited@!!!!!!!:biggrin: :biggrin:

Siapa lagi sini akan menyambut perayaan ini???
Reply 1053
Mangekyou Sharingan
Banyak orang pergi ke US juga Strawberi...mengikuti kursus-kursus dalam bidang kejuruteraan, MBA dan sebagainya...Walaupun US ada banyak uni yang termashyur sekali, tetapi aku rasa banyak orang di Malaysia masih berpendapat bahawa ijazah dari UK lebih berprestij. Pelajar-pelajar terbaik di kolej aku semuanya pergi ke UK (17 ke Oxbridge, dan banyak lagi ke London Colleges) dan sebagaimana yang saya tahu tiada yang melanjut pelajaran mereka di US.

sangat sangat banyak ni!!!!!! kolej saya (kamu tau mana satu) tiada orang dapat tawaran daripada oxbridge tahun lepas, tahun ini ada 2 ..
Baby1002
sangat sangat banyak ni!!!!!! kolej saya (kamu tau mana satu) tiada orang dapat tawaran daripada oxbridge tahun lepas, tahun ini ada 2 ..

Eh? Ingat ada tiga...ada cikgu kata seorang dapat oxford?

Aku juga akan menyambut tahun baru cina minggu depan...tak sabar-sabar lagi nak balik kampung...actually aku just nak cuti saja :biggrin:
Reply 1055
Masa saya lawat kawan saya dekat Oxford tahun lalu, saya tak nampak pon any Malaysians. :s: Hmm...mungkin dia orang semua pergi kolej lain daripada kawan saya, hah.
yae!! Tahun baru cina akan datang soon!!! woop woop!!! aku off kerja dua minggu!!! Dapat duit free dua minggu!!!

Ku ingat UK better than US kerena orng kad sana gila punya!! Tembak orang random!!! :eek:
speedstacker
yae!! Tahun baru cina akan datang soon!!! woop woop!!! aku off kerja dua minggu!!! Dapat duit free dua minggu!!!

Ku ingat UK better than US kerena orng kad sana gila punya!! Tembak orang random!!! :eek:

Alamak...alasan apa ini?

Sedihlah...tak boleh balik ke JB tahun ni untuk merai TBC...maksudnya tak ada ang pow!!!!!arghhhhhhhhhhhhh!!!!:mad:
Reply 1058
Come to think about it, tahun lepas punya ang pow pun saya belum buka la....

Eh eh eh >_>
Blaen
Come to think about it, tahun lepas punya ang pow pun saya belum buka la....

Eh eh eh >_>

Ah haha, mana boleh...tak belanja makan ke?

Quick Reply

Latest