The Student Room Group

The Polish Society

Scroll to see replies

lel0u
jestem w polsce, egzamin kosztuje 600 zł i wiem że tak czy inaczej musze go zdac, więc już nawet sprawdzałam kiedy będzie, w poniedziałek zadzwonie czy można się jeszcze zapisac.

a chodziło mi o referencje, które trzeba umieścic w formularzu ucas, czy to muszą byc od np. dyrektora szkoły czy raczej nie? bo jesli napisałaby mi to korepetytorka byłoby szybciej- nie musiałabym tłumaczyc itd ;P


Ja mialem referencje od nauczyciela ze szkoly jezykowej. Nie mozesz od nauczyciela angielskiego ze szkoly? Jesli nie, to mysle, ze korepetytor by wystarczyl, napisalabys, ze to jakis "English teacher" i gitara. :wink:
Reply 161
RabbitCFH
Ja mialem referencje od nauczyciela ze szkoly jezykowej. Nie mozesz od nauczyciela angielskiego ze szkoly?


w sumie przez rok była moją nauczycielką w szkole, więc moge troche to naciągnąc :smile:

tak mnie nakręciliscie i postraszyliscie ze za pozno, że az dostałam rumienców :P
Reply 162
lel0u

tak mnie nakręciliscie i postraszyliscie ze za pozno, że az dostałam rumienców :P


Spoko dasz radę :biggrin:
Reply 163
a powiedzcie mi jeszcze jak to jest dokładnie. dajmy na to że mnie gdzieś tam zaakceptowali, no ale jeszcze nie ma wyników matury, nauczyciel może mi wpisac predict np 80% a jak sie okaze ze zdam na 50% to co wtedy? odrzucają moją aplikacje? albo druga sytuacja: matura bedzie w porzadku a np IELTS zdam na 5.0 a biorą od 6.5 i co wtedy? ;>
Nie martw sie, uda sie. :smile:

Wpiszesz sobie ten predict, oni wysla ci oferte np. "zdaj mature na 70% i IELTS na 6", wtedy musisz zdac te mature na 70% (no, przy 69% pewnie by cie tez wzieli) no i IELTS na 6.

A, no i jak juz dostaniesz wszystkie oferty to wybierasz 1 firm i 1 insurance (ten na wypadek jak nie spelnisz wymagan pierszego).
Reply 165
a zdawałes już IELTS? bo dmae chyba tak, ale z tego co zrozumiałam mieszkasz w anglii więc Twoja opinia na temat czy jest trudny ten egzamin może byc mało obiektywna :P
Ja zdawalem TOEFL. Zdalem na 91 punktow (odpowiednik IELTS 6.5 o ile sie nie myle), co mi w zupelnosci wystarczylo. :smile: Nie wiem dokladnie jak wyglada IELTS, ale z tego co czytalem, to chyba podobnie do TOEFL, z tym, ze podobno jest nieco latwiejszy. TOEFL latwy na pewno nie jest, zdecydowanie warto sobie sciagnac jakies testy lub programy z testami do egzaminu. Jesli bedziesz chciala to poszukam i ci rzuce linkami.
Reply 167
bede bardzo wdzięczna :smile:
w sumie jakos nigdy zbyt angielskeigo nie kułam, to cos co sie ma we krwi w moim przypadku i tak troche sie obawiam :P
Reply 168
lel0u
a zdawałes już IELTS? bo dmae chyba tak, ale z tego co zrozumiałam mieszkasz w anglii więc Twoja opinia na temat czy jest trudny ten egzamin może byc mało obiektywna :P


Ja nie zdawałem - mnie przyjęli do college (czyli coś takiego jak liceum) bez tego. Interview z dyrkiem wystarczyło :P

Z tego co słyszałem od ludzi zdających jest to dość łatwe - gramatyke możesz poćwiczyć pisząc na tym forum :wink: Gorzej ze speaking ale jak zachowasz spokój to powinno być ok :smile:
lel0u
bede bardzo wdzięczna :smile:
w sumie jakos nigdy zbyt angielskeigo nie kułam, to cos co sie ma we krwi w moim przypadku i tak troche sie obawiam :P


Tak samo u mnie. :wink: I tez sie obawialem, ale sie udalo.
dmae
Z tego co słyszałem od ludzi zdających jest to dość łatwe - gramatyke możesz poćwiczyć pisząc na tym forum :wink: Gorzej ze speaking ale jak zachowasz spokój to powinno być ok :smile:


Ja spokoju nie zachowalem przy speakingu i dlatego nie wyszlo mi do konca, 19/30 punktow. Gdybym wczesniel cwiczyl te czesc w domu to pewnie byloby lepiej, ale co tam. :smile:
Reply 171
a to jest cos w stylu matural oral exam? ;D
podstawowy czy rozszerzony? gadane mam tylko ze mam problemy z nerwami i nawet na maturze mam jakis swistek ze moge w polowie ustnego powiedziec ze chce przerwe i ja mam :P
Reply 172
lel0u
a to jest cos w stylu matural oral exam? ;D
podstawowy czy rozszerzony? gadane mam tylko ze mam problemy z nerwami i nawet na maturze mam jakis swistek ze moge w polowie ustnego powiedziec ze chce przerwe i ja mam :P


Heh specjalnie dla ciebie to znalazłem: http://www.ielts.org/test_takers_information/test_sample.aspx :P

A świstek niezły :biggrin:
lel0u
a to jest cos w stylu matural oral exam? ;D
podstawowy czy rozszerzony? gadane mam tylko ze mam problemy z nerwami i nawet na maturze mam jakis swistek ze moge w polowie ustnego powiedziec ze chce przerwe i ja mam :P


Speaking sie dzieli na 6 czesci:
- Dostajesz pytanie dotyczace twoich zyciowych doswiadczen :wink: np. ja dostalem co sie zmienilo we mnie od czasu bycia dzieckiem - 15 sek. przygotowanie, 45 gadanie.
- fragment artykulu i fragment wykladu i odpowiedziec na pytanie (mniej wiecej jaki zwiazek miedzy nimi wystepuje)
- rozmowa jedna albo dwie, nie pamietam, musisz odpowiedziec na pytanie np. o co chodzilo jednej z osob i co wg ciebie powinna ona zrobic
I cos jeszcze, ale zapomnialem juz. :P W kazdym razie dostajesz pytanie, masz 15-30 sek. na przygotowanie i musisz nawijac 45-60 sekund. Ja mialem duzego stresa. :wink:
Ale jak w IELTS jest to nie wiem, moze podobnie.

O masz tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/IELTS#IELTS_characteristics - jak widac speaking w IELTSie rozni sie od tego z TOEFLa. :smile:
Reply 174
dmae
A świstek niezły :biggrin:


po tym jak na próbnej maturze tak sie zdenerwowałam, że człowiek który ma u dosc surowej nauczycielki 5 z historii nie zdał, to stwierdziłam że wole miec jakeis swistki, niech mi nawet mowią że jestem nerwicowcem, trudno, przezorny zawsze ubezpieczony ;D


DZIĘKUJE za wszystkie linki, swietnie zrobiłam ze sie tu do Was odezwałam :wink:

a własnie znalazłam że w Aberdeen jest extra rekrutacja na stosunki miedzynarodowe z politologią czyli że miejsca są na pewno? ;>
lel0u
po tym jak na próbnej maturze tak sie zdenerwowałam, że człowiek który ma u dosc surowej nauczycielki 5 z historii nie zdał, to stwierdziłam że wole miec jakeis swistki, niech mi nawet mowią że jestem nerwicowcem, trudno, przezorny zawsze ubezpieczony ;D


DZIĘKUJE za wszystkie linki, swietnie zrobiłam ze sie tu do Was odezwałam :wink:

a własnie znalazłam że w Aberdeen jest extra rekrutacja na stosunki miedzynarodowe z politologią czyli że miejsca są na pewno? ;>


No ba, pewnie, ze dobrze. :wink:

Miejsca pewnie sa, ale zapewne nie na wszystkie kierunki, tylko niektore. Np. na Portsmouth juz w marcu nie bylo miejsc na Eng. Language dlatego aplikowalem na English Studies.
Reply 176
w ogole z tego co widze to w Aberdeen jest na wielu kierunkach, które mnie interesują dopiska 'extra' , więc może jednak zamiast tego edynburga wezmę się za Aberdeen? :wink: nawet jest international relationships with french! mniam! :biggrin:
lel0u
w ogole z tego co widze to w Aberdeen jest na wielu kierunkach, które mnie interesują dopiska 'extra' , więc może jednak zamiast tego edynburga wezmę się za Aberdeen? :wink: nawet jest international relationships with french! mniam! :biggrin:


Hehe, powodzenia. :smile: Jak juz napiszesz Statementa to wrzuc go tutaj: http://www.thestudentroom.co.uk/forumdisplay.php?f=134 i ktos obeznany powinien ci powiedziec czy dobrze czy nie bardzo. :wink: Ja tak zrobilem i jeden gosc dal mi pare dobrych rad co powinienem poprawic.
Reply 178
no jestem tak w połowie. a pisałes tez dlaczego chcesz studiowac w anglii i dlaczego nie polsce? ano własnie- dlaczego anglia nie polska? :smile:
lel0u
no jestem tak w połowie. a pisałes tez dlaczego chcesz studiowac w anglii i dlaczego nie polsce? ano własnie- dlaczego anglia nie polska? :smile:


Zaraz ci podesle mojego statementa.

Quick Reply

Latest