The Student Room Group

Czech and Slovakian Society!

Scroll to see replies

Reply 60
Original post by BeritV
A oni na MatFyzu u?ej n?co co by t? zajímalo? :biggrin:


Líbí se mi programování :wink: Drív jsem si myslela, ze programování = oprava pocítac?, ted uz naivni nejsem... Je to zamerený na logiku a takový veci, který v klasický matematice nenajdes... Respektive vy, co deláte A-levels, asi máte D-papers nebo tak neco, ze? to práve jednou videla a totálne me to nadchlo :biggrin: Uvazovala jsem i obecné matematice, ale prezentace kateder spadajících pod tuto hlavicku me moc nebavily.

Hlavne poslední dobou zjistuju, ze me baví hrozne moc veci, matematika se mi zacla libit... Nejideálnejsi by pro me byl obor, který kombinuje jak humanitni/spolecenské vedy, tak ty prirodni/matiku. Pravda, na matfyzu toho moc humanitního nebude, nicméne se tam prednásí pocítacová lingvistika (aneb jak pocítac poznat pravý význam vety "Dedecek se rozlozil na gauci" :biggrin:).

Ha, koukám, ze nám nejaký zloduch zrusil hácky :frown: Tak jsem to psala bez nich...
Reply 61
Original post by Ivanka
Líbí se mi programování :wink: Drív jsem si myslela, ze programování = oprava pocítac?, ted uz naivni nejsem... Je to zamerený na logiku a takový veci, který v klasický matematice nenajdes... Respektive vy, co deláte A-levels, asi máte D-papers nebo tak neco, ze? to práve jednou videla a totálne me to nadchlo :biggrin: Uvazovala jsem i obecné matematice, ale prezentace kateder spadajících pod tuto hlavicku me moc nebavily.

Hlavne poslední dobou zjistuju, ze me baví hrozne moc veci, matematika se mi zacla libit... Nejideálnejsi by pro me byl obor, který kombinuje jak humanitni/spolecenské vedy, tak ty prirodni/matiku. Pravda, na matfyzu toho moc humanitního nebude, nicméne se tam prednásí pocítacová lingvistika (aneb jak pocítac poznat pravý význam vety "Dedecek se rozlozil na gauci" :biggrin:).

Ha, koukám, ze nám nejaký zloduch zrusil hácky :frown: Tak jsem to psala bez nich...


Jj, ty hacky jsou otravny :frown:

Kazdopadne by me nenapadlo ze nekdo kdo se hlasi na languages pak bude chtit jit na matfyz :smile:)) ale je to roztomily :-D Akorat nevim jestli matfyz neni tak trochu misto na zblazneni :biggrin:
Reply 62
Original post by Ivanka
Hehe, dík no :tongue: Ale když se podíváš, kam se hlásím, tak uvidíš, že to je tvrdý boj...

Budeš se hlásit na nizozemský školy? A n?kam do ?R? vypl?uju p?ihlášky na UC Utrecht a Roosevelt Academy (jinam se tam ani hlásit nebudu), pak chci ješt? zkusit fildy v Praze a Brn? a MatFyz :wink:


To se vsadim, ze je to tvrdý boj :tongue:.

Na holandský skoly jsem se nakonec vykaslal, preci jenom nenabízí prímo ty kurzy, který bych chtel studovat. A na Cesko jsem zanevrel úplne :biggrin:.

Jeste bych se chtel zeptat, jestli nekdo nevite, jestli budou vysledky spolecné a profilové casti maturitní zkousky uvedeny na jednom papíre. Ja jsem totiz v UCASu uvedl jen predicted grades z profilový, protoze ta státní je úplne stejná.
Reply 63
Yeah, I am, but I only speak and read it - the writing is embarrassingly non existent! Never had a reason to learn. Greetings :-)
Reply 64
Original post by MJay91
To se vsadim, ze je to tvrdý boj :tongue:.

Na holandský skoly jsem se nakonec vykaslal, preci jenom nenabízí prímo ty kurzy, který bych chtel studovat. A na Cesko jsem zanevrel úplne :biggrin:.

Jeste bych se chtel zeptat, jestli nekdo nevite, jestli budou vysledky spolecné a profilové casti maturitní zkousky uvedeny na jednom papíre. Ja jsem totiz v UCASu uvedl jen predicted grades z profilový, protoze ta státní je úplne stejná.


To jsi jak jedna moje kamarádka, ta se taky hlásila akorát na skotský školy, našt?stí to vyšlo :biggrin: No, tvoje velká výhoda oproti mn? je to, že nebudeš muset ?ešit tunu byrokracie :smile:

Hele, to s tou maturitou jsem ?ešila se zástupcem ?editelky, ale ?íkal, že (se) to neví. V jedn?ch novinách jsem v lét? našla, že by to m?lo být na jednom papí?e, jenomže jiný fakt z toho ?lánku (že nedostanem ve státní ?ásti známky) se ukázal nakonec nepravdivý, tak nevím, jak moc tomu m?žu v??it...
Reply 65
Original post by Ivanka
To jsi jak jedna moje kamarádka, ta se taky hlásila akorát na skotský školy, našt?stí to vyšlo :biggrin: No, tvoje velká výhoda oproti mn? je to, že nebudeš muset ?ešit tunu byrokracie :smile:

Hele, to s tou maturitou jsem ?ešila se zástupcem ?editelky, ale ?íkal, že (se) to neví. V jedn?ch novinách jsem v lét? našla, že by to m?lo být na jednom papí?e, jenomže jiný fakt z toho ?lánku (že nedostanem ve státní ?ásti známky) se ukázal nakonec nepravdivý, tak nevím, jak moc tomu m?žu v??it...


No tady na stránkách nový maturity se zase píse:

Z?stane dokladem o dosažení p?íslušného stupn? vzd?lání maturitní vysv?d?ení nebo bude mít certifikát jinou podobu?
Certifikátem o dosažení p?íslušného stupn? vzd?lání bude nadále maturitní vysv?d?ení. Konkrétní podoba formulá?e vysv?d?ení však proti stávající dozná jistých zm?n, nebo? musí zohlednit zm?nu modelu maturitní zkoušky.

Kdy bude prototyp formulá?e nového maturitního vysv?d?ení zve?ejn?n?
Prototyp formulá?e maturitního vysv?d?ení není v sou?asné dob? ve finální podob?. Bude však zve?ejn?n v novele vyhlášky 177/2009.

Jinak prý hodnocení budou normálne formou známek, ne percentuelne.

Tak uz jsem to asi nasel:

?editel školy na základ? výsledk? žáka uvedených v protokolech o výsledcích spole?né ?ásti maturitní zkoušky žáka a profilové ?ásti maturitní zkoušky žáka vydá žákovi, který vykonal úsp?šn? ob? ?ásti maturitní zkoušky, vysv?d?ení o maturitní zkoušce nejpozd?ji do 20. ?ervna pro maturitní zkoušky konané v jarním zkušebním období.
(edited 13 years ago)
Reply 66
Original post by BeritV
Jj, ty hacky jsou otravny :frown:

Kazdopadne by me nenapadlo ze nekdo kdo se hlasi na languages pak bude chtit jit na matfyz :smile:)) ale je to roztomily :-D Akorat nevim jestli matfyz neni tak trochu misto na zblazneni :biggrin:


To bylo rozhodnutí na poslední chvíli - muze za to moje mamka: "Mami, dostala jsem jednicku z matiky." "Nechces jít na matfyz?" (Tenhle dialog se u nás opakoval nekolikrát do týdne :biggrin:) Prekecala me :biggrin:

Kdyz jsem byla predevcírem na DOD, ríkali, ze hlavne nesmíme studovat dva obory zároven, jinak skoncíme na psychiatrii (prý se to fakt stalo). :biggrin:
Reply 67
Ahoj!

Sleduji TSR uz dobreho pul roku - a jen jsem chtel dat vedet, ze v tom jsem s vami :smile: LSE (rejected), Oxford/LMH (interview), York (v zasade unconditional offer), St Andrews a Edinburgh (cekani do ledna)... Drzim palce! Obzvlaste Ivance - "dobremu duchovi" TSR :smile:
Reply 68
Original post by 91shippy
Ahoj!

Sleduji TSR uz dobreho pul roku - a jen jsem chtel dat vedet, ze v tom jsem s vami :smile: LSE (rejected), Oxford/LMH (interview), York (v zasade unconditional offer), St Andrews a Edinburgh (cekani do ledna)... Drzim palce! Obzvlaste Ivance - "dobremu duchovi" TSR :smile:


vitej :smile:
a na jaky obor se hlasis ?
Reply 69
Original post by 91shippy
Ahoj!

Sleduji TSR uz dobreho pul roku - a jen jsem chtel dat vedet, ze v tom jsem s vami :smile: LSE (rejected), Oxford/LMH (interview), York (v zasade unconditional offer), St Andrews a Edinburgh (cekani do ledna)... Drzim palce! Obzvlaste Ivance - "dobremu duchovi" TSR :smile:


Hehe, dík :biggrin: Jak se ti poda?ilo získat skoro unconditional na Yorku? Každopádn? držím palce, taky se hlásím na York a St Andrews :smile:

Mmch, nejsi náhodou takový ten kluk z Open Gatu, kterého si m?j kamarád nedávno p?idal do p?átel na Facebooku? :biggrin:
Reply 70
BeritV: PPE & Economics/Mathematics :smile: Psani PS byla nocni mura; Mathematics se mi ted pravidelne vracela pri interviews. Ale zpetne si myslim, ze jsem udelal dobre :smile:

Ivanka: My secret identity is ruined! ;D Na Open Gate prave ted jsem a "nejaky ten kluk" na me relativne sedi. Nejsem ale retrospektivne schopen urcit, ktery z kamaradu je nas spolecny :smile: Chces jmenovat, nebo mi radeji napises na FB?

Unconditional z Yorku? Poslal jsem jim vysledky z ACT, SAT & SAT II, ktere vsechny byly nad minimalni pozadavky... a jsem strasne rad, ze jim to stacilo :smile: Byl to takovy experiment, jak se britske univerzity budou stavet k americkym kvalifikacim. Vysel!
Reply 71
Original post by 91shippy
BeritV: PPE & Economics/Mathematics :smile: Psani PS byla nocni mura; Mathematics se mi ted pravidelne vracela pri interviews. Ale zpetne si myslim, ze jsem udelal dobre :smile:

Ivanka: My secret identity is ruined! ;D Na Open Gate prave ted jsem a "nejaky ten kluk" na me relativne sedi. Nejsem ale retrospektivne schopen urcit, ktery z kamaradu je nas spolecny :smile: Chces jmenovat, nebo mi radeji napises na FB?

Unconditional z Yorku? Poslal jsem jim vysledky z ACT, SAT & SAT II, ktere vsechny byly nad minimalni pozadavky... a jsem strasne rad, ze jim to stacilo :smile: Byl to takovy experiment, jak se britske univerzity budou stavet k americkym kvalifikacim. Vysel!


No jo, n?kterým školám vlastn? sta?í SATs... práv? myslela, že cht?j jen AP?ka. Ale to se asi liší škola od školy.
Reply 72
Dobrý den spolutrpitelé,

chystám se hlasit na d?jiny um?ní do Glasgow, Edinburgu a St Andrews.
Koukám, že známy z maturit budou docela problém...
P?ihlášku chci rozhodn? poslat do Vánoc, i když i tak to bude asi dost pozd?.

Ješt? otázka: Jak jste vy?ešili reference? Podle novýho systému se zadává kontakt na u?itele, kterého pak UCAS osloví. Prob?hlo to u vás dob?e? Za jak dlouho se mu ozvali? A v?bec, nem?li jste problém s tím, že po n?m chcete jeho telefoní ?íslo? :smile: Zdá se mi to trochu "cheeky"...

Díky!
Reply 73
Original post by Qeex
Dobrý den spolutrpitelé,

chystám se hlasit na d?jiny um?ní do Glasgow, Edinburgu a St Andrews.
Koukám, že známy z maturit budou docela problém...
P?ihlášku chci rozhodn? poslat do Vánoc, i když i tak to bude asi dost pozd?.

Ješt? otázka: Jak jste vy?ešili reference? Podle novýho systému se zadává kontakt na u?itele, kterého pak UCAS osloví. Prob?hlo to u vás dob?e? Za jak dlouho se mu ozvali? A v?bec, nem?li jste problém s tím, že po n?m chcete jeho telefoní ?íslo? :smile: Zdá se mi to trochu "cheeky"...

Díky!


Ahoj, ur?it? není pozd? :smile: Pokud to pošleš do uzáv?rky, tj. do 15. ledna, musí k tob? p?istupovat stejn? jako k ostatním uchaze??m. Pokud bys to poslala po uzáv?rce, pak t? samoz?ejm? znevýhodní, ale jinak je fakt jedno, jestli to pošleš 1. zá?í nebo 15. ledna.

S referencema bohužel neporadím, to stihla po?ešit p?ed zavedením nového pravidla :s-smilie:
Reply 74
Original post by Qeex
Dobrý den spolutrpitelé,

chystám se hlasit na d?jiny um?ní do Glasgow, Edinburgu a St Andrews.
Koukám, že známy z maturit budou docela problém...
P?ihlášku chci rozhodn? poslat do Vánoc, i když i tak to bude asi dost pozd?.

Ješt? otázka: Jak jste vy?ešili reference? Podle novýho systému se zadává kontakt na u?itele, kterého pak UCAS osloví. Prob?hlo to u vás dob?e? Za jak dlouho se mu ozvali? A v?bec, nem?li jste problém s tím, že po n?m chcete jeho telefoní ?íslo? :smile: Zdá se mi to trochu "cheeky"...

Díky!


Ahoj,

S tema referencema - Ja jsem nechal profesorku vyplnit osobni udaje :biggrin:. Jinak po vyplneni UCAS posle profesorce / profesorovi automaticky mail s odkazem na vyplneni reference.
Reply 75
Pro lidi, co d?laj maturitu: Jaký máte conditions?

Nám náš angli?tiná? (Angli?an z Manchesteru) ?íkal, že Britové ?eské maturit? nerozumí a 90% univerzit sta?í ?eskou maturitu pouze ud?lat...tak si d?lám takový sociologický pr?zkum, protože t?eba mn? na York fakt nebude sta?it 44445 :biggrin:
Ahoj lidi:smile: Jsem rada ze vas tu je tak moc. Hlasim se na St. Andrews, Glasgow, Edinburgh, Birmingham a Aberdeen. Anglicka literatura a srovnavaci literatura. Zatim se mi ozvali zpet jen z Glasgow tak jestli me nebude chtit st Andrews tak asi pujdu tam. To cekani je priserny:/ Mate uz nekdo nejake nabidky?
Reply 77
Original post by OrsettoWinnie
Ahoj lidi:smile: Jsem rada ze vas tu je tak moc. Hlasim se na St. Andrews, Glasgow, Edinburgh, Birmingham a Aberdeen. Anglicka literatura a srovnavaci literatura. Zatim se mi ozvali zpet jen z Glasgow tak jestli me nebude chtit st Andrews tak asi pujdu tam. To cekani je priserny:/ Mate uz nekdo nejake nabidky?


mám z Yorku :smile: Taky se hlásím na St Andrews, ale s nejv?tší pravd?podobností tam nep?jdu, neb skotské po?así mi nevyhovuje :biggrin:

Hlásíš se na zajímavý obory :wink:
Reply 78
Nazdaar, ja mam nejaky ten mesiac podane prihlášky.
Chcem a pojdem na Edinburgh Napier Uni tam Marketing with Digital Media :smile:
Dal som si aj na Heriot Watts Uni, Strathclyde a do Kentu ale na tychto som si mohol dat iba Makreting Managment.

Som pekne excited, kazdy den pozeram weby, uz mam vybrane ubytko v edinburghu, pozeram fotky nazory a hlaaavne cakam na nejaky offer. Takisto aj priatelka si dala prihlasky, takze cakame cakame :-D

//BTW: ste regnuty na yougo?
(edited 13 years ago)
Skotske pocasi mi vyhovovat bude muset kdyz nebudu za univerzitu platit:s-smilie: V St andrews me ale stejne chtit nebudou:.D. Libi se mi ze na skotskych uni je moznost studovat tri predmety dohromady a v prubehu studia je menit, tak treba jeste zmenim obor na neco jineho. Co vlastne rikate na nove zvyseni skolneho na univerzitach v Anglii?

Quick Reply

Latest