The Student Room Group

Bulgarian Society

Scroll to see replies

Reply 180
късмет с Единбург, cvety, дано развалиш поредицата ънсъксесфул-и, които сме навъртели :smile:
Reply 181
Благодаря на всички :smile: Ако имам оферта ще съм щастлива, но ако ме риджекнат няма да страдам много - вече съм избрала къде искам да отида. Какъвто и да е отговорът, надявам се просто утре да се приключи, че да започне разправията със заема.
Късмет на всички чакащи Единбург и не само. :smile:
Reply 182
Вписвам се към групата на отрязаните българи от Единбург...чакането за мен свърши. Срещнах българин в темата в подфорума на Единбург с оферта 6.00
Щастлива съм, че имам оферта от унито, за което мисля, че е правилното за мен.
Успех на всички вас :smile:
Reply 183
Здрасти,хора :] На мен ми пратиха една такава работа - This offer is subject to you obtaining overall grade of 5.5 in the Bulgaria-Diploma za sredno obrazovanie with subscores of 6 in Maths and Physics - и тъй,като от унито не ми отговарят от около 10ина дни на въпроса (евалата.), реших да попитам тук :] Това 6.00 по математика само за средното аритметично от годините в училище ли би трябвало да е, или ми трябва и на матурата по математика, която ще държа, 6.00?
Reply 184
Original post by hinano
Здрасти,хора :] На мен ми пратиха една такава работа - This offer is subject to you obtaining overall grade of 5.5 in the Bulgaria-Diploma za sredno obrazovanie with subscores of 6 in Maths and Physics - и тъй,като от унито не ми отговарят от около 10ина дни на въпроса (евалата.), реших да попитам тук :] Това 6.00 по математика само за средното аритметично от годините в училище ли би трябвало да е, или ми трябва и на матурата по математика, която ще държа, 6.00?


според мен е средно аритметичното. :confused:

cvety, добре дошла в клуба :wink: и аз съм със същото отношение като теб. :smile:
Reply 185
Original post by hinano
здрасти,хора :] на мен ми пратиха една такава работа - this offer is subject to you obtaining overall grade of 5.5 in the bulgaria-diploma za sredno obrazovanie with subscores of 6 in maths and physics - и тъй,като от унито не ми отговарят от около 10ина дни на въпроса (евалата.), реших да попитам тук :] това 6.00 по математика само за средното аритметично от годините в училище ли би трябвало да е, или ми трябва и на матурата по математика, която ще държа, 6.00?

здрастиии :d и мойте оферти звучат така, но искат оценките от биология и химия. спокойно, трябва ти средно-аритметичното по тези предмети от дипломата. :smile:
Reply 186
мерси за отговорите, а дано да си е само средно аритметичното.. xD

а иначе ти ще държиш ли матура по химия или биология? :]
Reply 187
Original post by hinano
мерси за отговорите, а дано да си е само средно аритметичното.. Xd

а иначе ти ще държиш ли матура по химия или биология? :]

а неееее :d въпреки че съм в профил с био. и химия, не бих си го причинила. по английски ще карам матура, че имам тренинг от ielts миналата година :d

ти?
Reply 188
И аз получих глупавата оферта на Единбург (за Молекулярна Биология).
Бат искат 6 по Химия и Биология и общо-взето най-малко 5.50 по всички останали предмети.
Reply 189
Аз пък вече чакам тамАн 5 месеца и половина шибаното LSE. Как ще ги отрежа накрая...писнá ми да ги чакам. К'во толкова - unsuccessful или conditional и да се приключва. Все ми е тая вече какъв ще е резултатът. Просто да идва по-бързо. :angry:
Reply 190
Здравейте на всички : )
Аз кандидатствах архитектура в Manchester, Strathclyde, Edinburgh, Glasgow school of art и Robert Gordon. До сега имам оферти от Manchester(5,85) и Robert Gordon(5,80).
Ако още някой кандидатства това може да ми пише лично :tongue:
Reply 191
Здравейте!

Почнахте ли вече с документите за кредита?

Аз разгледах формулярите и каквото друго намерих, но имам няколко въпроса:
1. След като можем да вземем само основния заем, който не зависи от доходите на родителите, трябва ли да даваме служебна бележка от работодател? Трябва ли да я даваме на преводач след това или може и сама да си я преведа?
2. Актът за раждане трява ли да се превежда и легализира?

Има ли някой друг, който сам си прави документите без фирма
: ))
Reply 192
Original post by capulet
Здравейте!

Почнахте ли вече с документите за кредита?

Аз разгледах формулярите и каквото друго намерих, но имам няколко въпроса:
1. След като можем да вземем само основния заем, който не зависи от доходите на родителите, трябва ли да даваме служебна бележка от работодател? Трябва ли да я даваме на преводач след това или може и сама да си я преведа?
2. Актът за раждане трява ли да се превежда и легализира?

Има ли някой друг, който сам си прави документите без фирма
: ))

Ам, аз в понеделник почвам разправията с кредита, но с фирма...Относно служебната бележка мисля, че ти трябва. Например при мен, фърм юнито прави отстъпка от 2000 паунда от таксата за ЕС студенти, които са под определен доход. Проучи внимателно как стоят нещата при теб :smile: в понеделник ще пиша какво е станало и какво точно трябва и дали трябва нещо да се превежда.

Бтв. Фърмнахте ли вече юнита?
Firm на Glasgow :smile:
Край на чакането.
Reply 194
Привет на всички :smile:
Днес си потвърдих oфертата от Southampton. На 2ро място писах Edinburgh(въпреки че ми искат 6.00 диплома, а аз няма да имам точно толкова :biggrin: )
Има ли някой друг в Southampton(как се пише на български тоя град :smile: :X)
(edited 12 years ago)
Reply 195
аз пък фърмнах Йорк и сложих Ливърпуул като инсюранс преди няколко седмици...сега се разправям със заема и т'ва е егати и идиотщината...искат копие от лична карта, заверена освен с печат "вярно с оригинала" и с подпис и печат от: свещенни/лекар/полицай/учител :confused: представям си реакцията на попа, ако отида до църквата тук и го помоля да ми подпечата копието на личната карта... :biggrin:
Reply 196
Така за кредита:
1. Тази служебна белжка за доходите на родители - необходима е само ако от университета могат да ви дадат бърсари. Иначе не.
Обаждах им се по телефона, за това предполагам, че е сигурна информацията.
2. За личната карта - мисля си, че е по-добре да се използва паспорта.. или поне аз така ще направя, защото съм със страрите лични карти, на които на гърба им пише само на български

И въпрос:
Този печат вярно с оригинала ти го слагат в копирния център, нали?
А иначе си мисля да отида при директорката в училище да ми го подпечати и подпише :Д... мислих си да спра някой полицай на улицата :ДД
Някой направил ли го е вече?
Reply 197
Original post by capulet
така за кредита:
1. тази служебна белжка за доходите на родители - необходима е само ако от университета могат да ви дадат бърсари. иначе не.
обаждах им се по телефона, за това предполагам, че е сигурна информацията.
2. за личната карта - мисля си, че е по-добре да се използва паспорта.. или поне аз така ще направя, защото съм със страрите лични карти, на които на гърба им пише само на български

и въпрос:
този печат вярно с оригинала ти го слагат в копирния център, нали?
а иначе си мисля да отида при директорката в училище да ми го подпечати и подпише :д... мислих си да спра някой полицай на улицата :дд
някой направил ли го е вече?


дам, служебна бележка тази година на трябва :smile: иначе аз пращам лична карта, но съм с новите...без да искам снимах шоф. книжка първо :d

иначе печата ми го сложиха в агенцията, с която кандидатствам и е на английски. не съм много сигурна, че в книжарница това може да стане...по-скоро при нотариус? (не се смейте, хич не разбирам)...аз помолих една колежка на майка ми за подпис и печат и там каквото трябва да се напише (лекари)...но директорката на училището е много добър избор :smile:
Reply 198
Firm - Glasgow
Insurance - Aberdeen (след като Dundee ми поискаха два матури?!)
Със SAAS почти приключих, само трябва да им пратя една бланка и общо взето е това.
Юни-Юли се почва с търсенето на квартира :smile:
Reply 199
дам.. в копирния център няма да стане
А печата, ако е на български дали ще го зачетат?

Quick Reply

Latest

Trending

Trending