The Student Room Group

Czech and Slovakian Society!

Scroll to see replies

Reply 420
Original post by ivka
Gratulujem!! Šesť predmetov, to je pecka! :biggrin: Ako posielaš vysvečko? Mne povedali, že stačí aj mailom oskenovať iba.

Díky:smile: Asi jim ho taky jen naskenuju, ale žádné podrobnosti mi nepsali.
Reply 421
Ja som hodal prelozit a poslal emailom
Reply 422
Mno tak jsem jim emailem poslal vysvědčení, snad mi brzo přijde odpověď:smile: A dneska asi koupím i letenku, na jet2.com mají za 1038 na 7. září, což mi akorát vyhovuje :smile:
Reply 423
Ahojte, stalo sa niekomu že premeškal deadline na tuition loan? :biggrin: Myslím po minulé roky, chodili potom peniaze s veľkým oneskorením? Lebo na na stránke SFE aj tu som sa dočítal že to nevadí, akurát nemusia prísť peniaze hneď na začiatku roka. s tým niekto skúsenosti?
Reply 424
No a zrovna mi odepsali, že chtějí soudně ověřený překlad maturitního vysvědčení :/ Takže další starost... :biggrin:
Reply 425
Original post by jakubk
No a zrovna mi odepsali, že chtějí soudně ověřený překlad maturitního vysvědčení :/ Takže další starost... :biggrin:


To asi všetci. :biggrin: Každopádne ked som im to posielala, tak som poslala len ten preklad a ostatné strany kde boli kecy o tom kto to prekladal a pečiatky atd. to som neposielala. Snad to nebudu potrebovať, lebo špecificky to nevyžadovali, aj tak by tomu nerozumeli :biggrin:
Reply 426
Original post by ivka
To asi všetci. :biggrin: Každopádne ked som im to posielala, tak som poslala len ten preklad a ostatné strany kde boli kecy o tom kto to prekladal a pečiatky atd. to som neposielala. Snad to nebudu potrebovať, lebo špecificky to nevyžadovali, aj tak by tomu nerozumeli :biggrin:

Teď jsem si byl to nechat přeložit a docela jsem čuměl když mi řekli cenu - 600 za stranu :biggrin:
Reply 427
Original post by jakubk
Teď jsem si byl to nechat přeložit a docela jsem čuměl když mi řekli cenu - 600 za stranu :biggrin:


Nj :biggrin: u nás 20 e:biggrin: za to že tam zmení meno, školu a známky kedže ostatné ma určite preložené :biggrin:
Reply 428
Original post by jakubk
Teď jsem si byl to nechat přeložit a docela jsem čuměl když mi řekli cenu - 600 za stranu :biggrin:


Mohol si to skúsiť spraviť ako ja - keďže na Slovensku/Česku školy nevydávajú ´´official student transcript´´, tak som si ho ´´vyrobila´´ sama - urobila som si anglickú verziu maturitných výsledkov aj výsledkov za štúdium počas 4 rokov a nechala potvrdiť riaditeľom školy (podpis a pečiatka) - máš tak anglický originál zadarmo...:smile: (a nemala som problém s uznaním - idem na UCL)
Reply 429
Cawko, som novy tunak, ale neviem ako som na tom s gramatikov bo dlho nezijem na sk :biggrin:
Reply 430
Original post by jOu
Cawko, som novy tunak, ale neviem ako som na tom s gramatikov bo dlho nezijem na sk :biggrin:


A kde žiješ? :smile:
Reply 431
Original post by ivka
A kde žiješ? :smile:


v Uk uz 8 rokov, ale chodim na prazdniny sem tam na Sk, lenze sem tam zabudnem take lahke slova co je dost akward moment... ako teraz napriklad :biggrin:
Reply 432
Original post by jOu
v Uk uz 8 rokov, ale chodim na prazdniny sem tam na Sk, lenze sem tam zabudnem take lahke slova co je dost akward moment... ako teraz napriklad :biggrin:


hej to sa stáva aj mne a to som v uk ešte nebola :biggrin: a teraz máš kolko rokov? študuješ? :smile:
Reply 433
hej studujem ale aj zijem tu, mam 17 idem mat 18 ku koncu roka, a tak tunak hlavne pozeram dake dobre univerzity v Eu abo aj niekde inde, bo sa citim ako doma pomaly tunak tak bi som chcel ist studovat do dakej inej krajiny aj naucit sa novy jazyk :biggrin:
Reply 434
Original post by jOu
hej studujem ale aj zijem tu, mam 17 idem mat 18 ku koncu roka, a tak tunak hlavne pozeram dake dobre univerzity v Eu abo aj niekde inde, bo sa citim ako doma pomaly tunak tak bi som chcel ist studovat do dakej inej krajiny aj naucit sa novy jazyk :biggrin:


Tak daj potom vedieť kam sa chystáš! :biggrin:
Reply 435
Takže so student finance to vyzerá dobre, obdržali všetko čo chceli, som tam zahlasená aj s kurzom, evidence atd, na nič odomna nečakajú, takže wohooo! :biggrin:

Akurat mi je vtipné že čo mohli zle opísať tak to aj zle opísali :biggrin: Namiesto Trnava Tranava, travan atd. :biggrin: namiesto špačinská Spancinskla :biggrin: (A to som to nepísala rukou ale v PC ) Očividne sa s tým neserú, hlavne že pošta chodí. :biggrin:

Zmaturované dávno, poslané vysvečko je tiež. Začínam sa tešiť. :biggrin:
Reply 436
Tak mi před pár hodinkami změnili na UCAS conditional na unconditional, je to tam!! Takže v září jdu na Edinburgh Napier Uni :smile:)
Reply 437
Gratz, Skotsky imigranti musia drzat po kope :biggrin:
Reply 438
Čaute! Zaujímalo by ma - tí, ktorí v UK študujete a tí, ktorí sa ešte len chystáte - absolvovali ste/zvažujete nejaké extra očkovanie? Stretla som sa s tým, že sa ľudia pred odchodom do cudziny (za prácou, štúdiom - Španielsko, Francúzsko, UK) dávajú doočkovať - najmä na žltačku (B)...Ako ste na tom vy?...
(edited 11 years ago)
Reply 439
Original post by Dominika4
Čaute! Zaujímalo by ma - tí, ktorí v UK študujete a tí, ktorí sa ešte len chystáte - absolvovali ste/zvažujete nejaké extra očkovanie? Stretla som sa s tým, že sa ľudia pred odchodom do cudziny (za prácou, štúdiom - Španielsko, Francúzsko, UK) dávajú doočkovať - najmä na žltačku (B)...Ako ste na tom vy?...


Ja vybavujem vsetkych moznych zubarov teraz tu pretoze toje tam najdrahsie a najhorsie
+ cela ta ich health care tam nestoji za vela, teda aspon v Eng, uvidim ako to bude v Skotsku.

Quick Reply

Latest

Trending

Trending