The Student Room Group

Bulgarian Society

Scroll to see replies

Reply 240
Журналистика в University of the West of England, Bristol, а втори писах Bournemouth - Multimedia Journalism
Reply 241
Има ли някой, който си е пратил документите за заема по куриер? Ако има, може ли да кажете с коя фирма, защото засега всички, които съм гледала не приемат пратки, които са до пощенска кутия? :smile:
Reply 242
Здрвейте :smile: Всички, които ще учат в Глазгоу могат да се включат в групата "Bulgarian Freshers - Glasgow 2012" във Facebook. Не мога да поместя линк, но го копирайте и чрез търсачката ще намерите групата.
Reply 243
Хей хора,
споделете къде ще са ви матурите града ест.) Може пък и да се засечем някъде. :smile:
Reply 244
Някак се надявах поне първите матури да са в нашите си училища. А така, поне в нашето у-ще, са ни пръснали навсякъде. И на двете матури сме само по трима от 12-ти клас на едно и също място, а имаме доста паралелки. Нищо, можеше и да е по-зле, имал съм късмет поне с моето разпределение.

Аз съм в НПМГ по български и в 15-то за втората. Някъде в Надежда се пада 15-то. София.

@kvvn93 Принципно не съм фен на пощите, но, доколкото знам, с препоръчано въздушно писмо е сравнително сигурно и евтино. Доставят максимум до една седмица. Не че с куриер ще ти излезе много по-скъпо, но е добра алтернатива.
(edited 11 years ago)
Reply 245
Original post by rdstn
Някак се надявах поне първите матури да са в нашите си училища. А така, поне в нашето у-ще, са ни пръснали навсякъде. И на двете матури сме само по трима от 12-ти клас на едно и също място, а имаме доста паралелки. Нищо, можеше и да е по-зле, имал съм късмет поне с моето разпределение.

Аз съм в НПМГ по български и в 15-то за втората. Някъде в Надежда се пада 15-то. София.

@kvvn93 Принципно не съм фен на пощите, но, доколкото знам, с препоръчано въздушно писмо е сравнително сигурно и евтино. Доставят максимум до една седмица. Не че с куриер ще ти излезе много по-скъпо, но е добра алтернатива.

Заради 7ми клас са ни разпръснали толкова...нали изпитите на 12ти и 7ми клас са в едни и същи дни. Голяма мешавица и според мен отново е леееко недоизмислено, защото хора от Люлин ги пращат в Дружба, а приятели от Дружба и Драгалевци насам (към Обеделя, Люлин, Надежда).

Аз мисля да пусна тото, защото от всички училища в София, по Английски са ме сложили в 33 ЕГ, която е буквално на 5 крачки от нас. Но по БЕЛ съм в 73то, което е на майната си и нямам идея как се стига до него...Иначе от съседния клас от едно момиче е мойта стая по БЕЛ, а по английски момче от моя клас е в 33ЕГ, но сме в различни стаи.
Reply 246
73то - със 76, 74, 73 или тролей 8 до предпоследната спирка в Гоце Делчев
Reply 247
бел - туес
ае - 15то :smile:

и двете са ми на майната си :d
иначе аз съм от нпмг - успех на всички на матурите :smile:

вие готвихте ли се за тях? аз честно казано не съм си давал много зор - реших 10тина пробни матури по бел и минах помагалото на pons за английския. имам чувстото, че не съм отделил достатъчно внимание на тия матури, ама пък от друга гледна точка - надявам се да са лесни :d
(edited 11 years ago)
Reply 248
Тези от вас, които кандидатстват за заем, чули ли са нещо? Получава ли ли сте имейл или писмо? Аз си пратих документите преди точно месец, обратната разписка се върна, но нищо не съм получила след това...досадна работа.
Reply 249
Heeello :smile:


Niakoi shte hodi li v Liverpool? :P
Reply 250
Здравейте :smile:

Случайно да има някой, който ще ходи в Единбург?
Reply 251
Original post by Chipsan
бел - туес
ае - 15то :smile:

и двете са ми на майната си :d
иначе аз съм от нпмг - успех на всички на матурите :smile:

вие готвихте ли се за тях? аз честно казано не съм си давал много зор - реших 10тина пробни матури по бел и минах помагалото на pons за английския. имам чувстото, че не съм отделил достатъчно внимание на тия матури, ама пък от друга гледна точка - надявам се да са лесни :d


и аз имам чувството, че нищо не съм свършила. минах едно помагало по немски, което ми е от 9ти клас и по бел само съм прочела едни анализи на една приятелка и това е! даже преди малко си изпринтих първата матура, която ще направя....
Reply 252
Как минаха матурите и баловете, абитуриентитеее? :biggrin:
Reply 253
Original post by chipsan
как минаха матурите и баловете, абитуриентитеее? :d


хаха, тая тема по бел направо ме разби :colondollar: ама написах цеееели 3 страници, предвид, че пиша много ситно. надявам се да е добре. теста беше повече от елементарен, като изключим осми въпрос, за който признаха най-сетне, че няма отговор, и четвърти въпрос, на който изглежда има два отговора :d ама без издънки от страна на правещите матурите не е интересно все пак. не знам колко точки ще ми дадат на темата, тезата и резюмето но над 5.50 имам при всички положения (3-4 грешки на теста, ноо силно се надявам да анулират 8ми въпрос и така и не разбрах на 4ти кой от двата отговора признават за верен)

матурата по английски - елементарна. моето оплакване беше от много тихия им запис. тук очаквам доста висока оценка, зависи колко точки ми дадат на есето :smile:

след две седмици да минат и държавните изпити за средно специално и ще има голямото релаксиране :d

балът беше чудесен. като по поръчка точно на 24ти изгря и слънце. всичко беше много хубаво, докато стигнахме чалготеката, в която влязохме след 45мин чакане и вътре буквално не можеше да станеш. лудница невероятна.

при теб?
Original post by Ani45
Heeello :smile:


Niakoi shte hodi li v Liverpool? :P


Аз! Аз! Имам предложение за квартира даже, доста по-евтина от университетските общежития, но хазяйката иска група от 4/5 човека, та усилено си търся съквартиранти. Пиши ми на имейла ако те интересува :smile: Бтв съм момиче и живея в Англия от 2 години. Каква специалност ще учиш?
здравейте на всички!нова съм тук и имам няколко въпроса относно saas.
кандидатствам в глазгоу каледониан.и преди няколко дни си направих онлайн регистрацията в saas и в момента чакам да получа отговор.трябва ли след това да се изпращат други документи и възможно ли е да се сканират,а не да се изпращат по пощата?
Reply 256
Здравейте! :smile:
Някой да се е запътил към Lancaster?
Reply 257
Здравейте, някой случайно да може да ми обясни по-подробно как се прави тоя превод и легализация на дипломата? Ще съм му много благодарна :smile: Защото някои хора ми казват, че просто си нося дипломата на преводач и това е, други ми говорят, че трябва да я давам на мон, трети ми казват, че трябва да се дава на мон, но това преводачът го прави?! И нещо за нотариус разбрах? И знаете ли колко пари е нормално да излезе това, защото интеграл ми казват, че ако го дам при тях щели да го направят за 80 лв? И също ми казват, че можело да отнеме до 3-4 седмици, това не е ли много? Надявам се някой да сподели, защото се чудя какво да правя, за да е хем по-евтино, хем по-бързо :smile:
Reply 258
Original post by kvvn93
Здравейте, някой случайно да може да ми обясни по-подробно как се прави тоя превод и легализация на дипломата? Ще съм му много благодарна :smile: Защото някои хора ми казват, че просто си нося дипломата на преводач и това е, други ми говорят, че трябва да я давам на мон, трети ми казват, че трябва да се дава на мон, но това преводачът го прави?! И нещо за нотариус разбрах? И знаете ли колко пари е нормално да излезе това, защото интеграл ми казват, че ако го дам при тях щели да го направят за 80 лв? И също ми казват, че можело да отнеме до 3-4 седмици, това не е ли много? Надявам се някой да сподели, защото се чудя какво да правя, за да е хем по-евтино, хем по-бързо :smile:


Пиши на университета и ги питай какво точно искат. В повечето случаи няма нужда от легализация, а само от превод и ще си спестиш към 100 лв.
Иначе отнема горе-долу толкова, по-малко ако отидеш сам/а до МОМН.
Reply 259
Някой друг, който възнамерява да учи право в Англия?

Quick Reply

Latest