The Student Room Group

The Polish Society

Scroll to see replies

Reply 1340
Original post by Pakachi
I chose Phystiotherapy - Robert Gordon, Queen Margaret and Glasgow Caledonian. I'm sure about unis and choices, however not that sure of getting an offer from any :/ Also I have 2 unis from England, Northumbria and Hertfordshire, anyway I point at Scotland :smile:


hah I'm wondering whether they'll accept me or not too. Matura scares me sooo much and I don't know what I will do if I am rejected... Simply cannot imagine studying in Poland O.o
Reply 1341
Siemano wszytkim! Jestem z Warszawy, obecnie kończę liceum w Anglii (rodzina dalej w PL, mieszkam w internacie). Mam conditional z Oxfordu i jeśli IB pójdzie gładko to tam będę w październiku szedł. Ktoś jeszcze Oxford 2016?
Reply 1342
Original post by MZSpl
Siemano wszytkim! Jestem z Warszawy, obecnie kończę liceum w Anglii (rodzina dalej w PL, mieszkam w internacie). Mam conditional z Oxfordu i jeśli IB pójdzie gładko to tam będę w październiku szedł. Ktoś jeszcze Oxford 2016?


Szczesciarz :wink:. Ja bardzo chcialam, ale ostatecznie zrezygnowałam w ogole ze zlozenia aplikacjii i teraz zaluje. Chociaz i tak watpie czy bym sie dostala bo skutecznie odpycha mnie od nauki i powtorek do matury ( choc przeciez wiem jakie to wazne i wgl ) no i sama nie wiem, czego chce, a nie slyszalam jeszcze, zeby do Oxbridge przyjeto kogos, kto zmieni zdanie srednio 3 razy na tydzien :P. Echhh jestem ciezkim przypadkiem. Moze znajdzie sie na forum ktos, kto tez zdecydowal sie probowac :smile:.
Original post by zu-zu
Szczesciarz :wink:. Ja bardzo chcialam, ale ostatecznie zrezygnowałam w ogole ze zlozenia aplikacjii i teraz zaluje. Chociaz i tak watpie czy bym sie dostala bo skutecznie odpycha mnie od nauki i powtorek do matury ( choc przeciez wiem jakie to wazne i wgl ) no i sama nie wiem, czego chce, a nie slyszalam jeszcze, zeby do Oxbridge przyjeto kogos, kto zmieni zdanie srednio 3 razy na tydzien :P. Echhh jestem ciezkim przypadkiem. Moze znajdzie sie na forum ktos, kto tez zdecydowal sie probowac :smile:.

ja chcialem probowac, ale gcse results brought me down i kupa, wasted application by bylo.
Reply 1344
na szczescie gimnazjum jeszcze konczylem w PL wiec nie musialem gcse pisac, ale gdybym tu byl wczesniej i je zdawal to tez zakladam ze nie poszloby mi zbyt dobrze, trudne sa
hello
Original post by MZSpl
na szczescie gimnazjum jeszcze konczylem w PL wiec nie musialem gcse pisac, ale gdybym tu byl wczesniej i je zdawal to tez zakladam ze nie poszloby mi zbyt dobrze, trudne sa


Jak skladales UCAS application bez GCSEs? wpisales wyniki egzaminow gimnazjalnych? Nie zmusili Cie do zrobienia GCSE English and Maths? Ja tez gimnazjum w PL skonczylam a A levels robie teraz w uk
Original post by bmarek
Jak skladales UCAS application bez GCSEs? wpisales wyniki egzaminow gimnazjalnych? Nie zmusili Cie do zrobienia GCSE English and Maths? Ja tez gimnazjum w PL skonczylam a A levels robie teraz w uk

Original post by bmarek
Ja tez gimnazjum w PL skonczylam a A levels robie teraz w uk

Original post by bmarek
Ja tez gimnazjum w PL skonczylam

Original post by bmarek
skonczylam


bmarek

seems legit
Cześć wszystkim! Studiuje ktoś lub zaczyna/chciałby rozpocząć w tym roku studia w Dundee? :wink:
Witam drodzy rodacy. W przyszłym roku zaczynam A Levels i mam pytanie czy zdaje tylko z czterech przedmiotów jakie sobie wybiorę czy jeszcze jakieś przymusowe których nie mogę wybrać tak jak to było na GCSE, tzn matma i angielski.
Hejo, ktoś idzie na Bucks New University w tym roku?
Witam ktos idzie na Nottingham Trent w tym roku?
(edited 7 years ago)
Hej wszystkim :biggrin:
Wybiera się ktoś z Was na University of Greenwich?
Cześć wszystkim!

Idzie ktoś na Masters do Birmingham?
Original post by frostyy
bmarek

seems legit


Mam na nazwisko Marek, ale good effort
Cześć. Jest to mój pierwszy post i nie za bardzo wiedziałem gdzie zapytać, więc piszę w polskim temacie.
Mam 22 lata i niedługo wyjeżdżam do Anglii, ponieważ mam tu załatwioną prace. Tak sobie myślę, ze z czasem fajnie byłoby wrócić na studia (spróbować w Anglii). Ale jako, ze jak mówiłem przyjeżdżam tu do pracy interesowałby mnie pewnie jakiś odpowiednik studiów zaocznych, z tego co czytałem określanych chyba mianem "part time", tak? A jak jest ze studiami "dziennymi" w Anglii, czy jest możliwe ułożenie zajęć bardziej pod siebie, czy z jakaś praca opcja jest tylko studiowanie "part time"? Czytałem tez o rządowym kredycie studenckim pokrywającym koszt studiów i który spłaca się dopiero po skończeniu studiów gdy zarabia się odpowiednie minimum przysługującym każdemu obywatelowi UE. Słyszałem tez coś o tym, ze gdy zaczynało się już raz studia pierwszego stopnia, sytuacja się nieco komplikuje. Ja zaczynałem dwa razy, za każdym razem były to raczej krótkie przygody. Na razie co to tyle. Z góry dziękuję za pomoc
Original post by bmarek
Jak skladales UCAS application bez GCSEs? wpisales wyniki egzaminow gimnazjalnych? Nie zmusili Cie do zrobienia GCSE English and Maths? Ja tez gimnazjum w PL skonczylam a A levels robie teraz w uk


O, mam taką samą sytuację, przy czym papiery do sixth formu będę dopieru składać =~= Jak to było u ciebie z przeliczaniem ocen? Musiałaś coś dodatkowo pisać?
Original post by BOLT9904_PL
Witam drodzy rodacy. W przyszłym roku zaczynam A Levels i mam pytanie czy zdaje tylko z czterech przedmiotów jakie sobie wybiorę czy jeszcze jakieś przymusowe których nie mogę wybrać tak jak to było na GCSE, tzn matma i angielski.


Z tego co wiem zdajesz tylko to, co sobie wybierzesz. Jest inaczej niż w Polsce z maturą.
Hallo ludzie
Is it true Polish people look up to Asians (predominantly Pakistanis) ??

Quick Reply

Latest

Trending

Trending