The Student Room Group

Bulgarian Society

Scroll to see replies

Reply 320
Здравейте,
Търся някои изкарал бакалавър в България (ако е бил в УНСС още по-добре!) и кандидатствал магистратура в Англия. Моля, свържете се с мен чрез лично съобщение тук! Ще съм ви много благодарен!
Reply 321
Здравейте! :smile: някой с мениджмънт в Royal Holloway, Reading или Greenwich? :smile:


Posted from TSR Mobile
Original post by Slavyani
Здравейте! :smile: някой с мениджмънт в Royal Holloway, Reading или Greenwich? :smile:


Posted from TSR Mobile


Аз за Рединг съм пуснала, но съм с финанси и инвестиционно банкиране, чакам още да ми отговорят... иначе бях харесала мениджмънт, БА и френски като специалност, но ми искаха език и се отказах (:
Reply 323
привет!

така като гледам, аз най-вероятно бих попаднала в категория "дъртуши", но все пак... човек не трябва да спира да опитва, нали така? ; )

предстои ми дипломиране - су "св. Kлимент охридски", факултет по журналистика и масови комуникации, специалност книгоиздаване с профил "медии и връзки с обществеността". странно, но факт. опитвам се да намеря подходящо място за магистратура, но изпитвам сериозни затруднения, най-вече поради високите такси и затова реших да "пофорумнича", белким някой изскочи с полезен съвет.

полето на търсене е широко, защото съм неориентирана: медии и графичен дизайн повече тежест върху второто). специалността ми е доста широкоспектърна и все още не мога да се забия в една цепнатинка, което усложнява нещата. но както и да е...

ако някой има информация как стои въпросът с магистратурите в uk, а и не само, ще бъда благодарна. чух, че заеми държавата отпуска само за бакалаври, това вярно ли е? най-съществено значение остават стипендиите и финансовата помощ, която се оказва на международни студенти. Aко uk отпадне, остава германия, но там не намерих добри възможности за графичен дизайн и холандия (само в тези двете таксите са "по-човешки").

благодаря предварително на отзовалите се.
да ви е хубаво!
; )

п.с. има някакъв проблем с малките и големите букви - всички се появиха като малки, с изключение на 2-3, не знам защо.
(edited 11 years ago)
Reply 324
Hey Guys.. another Bulgarian over here! :smile:) Kandidati za East London/ Anglia Ruskin ?? ;DD
Здравейте :tongue:, как сте, има ли оферти ? :smile:
Original post by NadezhdaBG
Здравейте :tongue:, как сте, има ли оферти ? :smile:


доволна съм аз, имам две получени засега (от Sheffield Hallam и Northumbria) за финанси и инвестиране и съм много доволна, че ме искат ^^
при теб как е :smile: и намира ли се случайно някой с финанси наоколо :smile:
Reply 327
Аз днес получих и от Глазгоу - 5.70 + 5 in math and other science. Остана ми да чакам Йорк. Нюкасъл казаха, че тази седмица най-вероятно ще си получа детайли за офертата, а от Манчестър чакам писмо с детайли за поканата. :smile:


Posted from TSR Mobile
Original post by vexxx
Аз днес получих и от Глазгоу - 5.70 + 5 in math and other science. Остана ми да чакам Йорк. Нюкасъл казаха, че тази седмица най-вероятно ще си получа детайли за офертата, а от Манчестър чакам писмо с детайли за поканата. :smile:


Posted from TSR Mobile


Глазгоу какво желание ти е?
Reply 329
Original post by mad_submarine
Глазгоу какво желание ти е?


Ами не знам. Най-много искам в Бат и Йорк, а в останалите 3 по равно. :biggrin:


Posted from TSR Mobile
Наминавам да ви пожелая успех и да спомена, че направих една страничка за хората с българските оферти от университетите (не видях такава, имаше само една миналогодишна) - http://www.thestudentroom.co.uk/wiki/Bulgarian_Offers_2013 чувствайте се свободни да споделите какви оферти сте получили (ако искате, разбира се) и късмет с чакането на останалите отговори! :smile:
Original post by CherryCrush
Наминавам да ви пожелая успех и да спомена, че направих една страничка за хората с българските оферти от университетите (не видях такава, имаше само една миналогодишна) - http://www.thestudentroom.co.uk/wiki/Bulgarian_Offers_2013 чувствайте се свободни да споделите какви оферти сте получили (ако искате, разбира се) и късмет с чакането на останалите отговори! :smile:


Супер идея :smile: Само дето има още много университети, които трябва да включим, нищо има време.
Original post by mad_submarine
Супер идея :smile: Само дето има още много университети, които трябва да включим, нищо има време.


ами добавяйте, като се сетите за някой, аз ги копирах от миналогодишната... добавих двата нюкасълски, защото липсваха, но има време, да (:
Реших се и аз да се разпиша в тази тема най-накрая. Кандидатствам в 4 университета - Бристол, Бат, Саутхемптън и UWE - с компютърни науки и отново в Бристол - с компютърни науки и математика. 4 оферти вече имам, а Саутхемптън ми пратиха покана за визит дей и откакто им отказах, ни вест, ни кост. Но пък са ми 4-то желание, така че офертата я искам само заради самочувствието. :d
И тъй като приключението с получаването на офертите е към края си, почнах да се замислям за парите. Вие ще теглите ли заем за таксите? :smile:
(edited 11 years ago)
Ами да аз ще тегля заем, все пак са 9 000 паунда на година, и мисля, че повечето ще теглят :smile:
A някой може ли да ми разясни разликата между bursary и waiver? Подочувам, че от тази година и ние ще може да се пробваме за второто, в случай, че доходите на семейството са до определена сума, но никъде не мога да намеря подробности. :confused:
Original post by hazel.red.leaf
Реших се и аз да се разпиша в тази тема най-накрая. Кандидатствам в 4 университета - Бристол, Бат, Саутхемптън и UWE - с компютърни науки и отново в Бристол - с компютърни науки и математика. 4 оферти вече имам, а Саутхемптън ми пратиха покана за визит дей и откакто им отказах, ни вест, ни кост. Но пък са ми 4-то желание, така че офертата я искам само заради самочувствието. :d
И тъй като приключението с получаването на офертите е към края си, почнах да се замислям за парите. Вие ще теглите ли заем за таксите? :smile:


Честито за офертите :smile:
относно парите - аз ще тегля, ако съм в Англия (защото съм подала и за два шотландски), но май първо и второ желание са ми Рединг (от тях обаче нищо не съм получила) и Нортъмбриа в Нюкасъл, та няма да се размина... високи са им таксите, няма спор, защото още толкова някъде ще ти трябват да живееш.
Ти накъде си се насочила?
Original post by CherryCrush
Честито за офертите :smile:
относно парите - аз ще тегля, ако съм в Англия (защото съм подала и за два шотландски), но май първо и второ желание са ми Рединг (от тях обаче нищо не съм получила) и Нортъмбриа в Нюкасъл, та няма да се размина... високи са им таксите, няма спор, защото още толкова някъде ще ти трябват да живееш.
Ти накъде си се насочила?


Благодаря. :smile: Бристол ми е топ чойс, още се чудя коя от двете специалности да е, а Бат ще го пиша иншурънс, че офертата им е доста лесна. Иначе за живот се надявам към 4-5000 паунда да ми стигнат, че ако все още няма да има как да работим...пф, не ми се и мисли. Но поне самият заем е много добре измислен, та връщането му не ме притеснява.
Ти с какво си?
Reply 338
Original post by CherryCrush
Здравейте :smile:
Наминавам да попитам, случайно някой от вас да учи/живее в Шефилд? Чела съм доста тук, и не само) за града и университета, но понеже получих оферта и ще се радвам някой да сподели как е животът там, защото ми е интересно, мерси :smile:

ПП. Имам една позната, която получи оферта от Манчестър за някакъв мениджмънт май беше, но не са я канили и нея на интервю.

Може ли да попитам каква ти е офертата от Шефилд и за коя специалност?
Original post by hazel.red.leaf
Благодаря. :smile: Бристол ми е топ чойс, още се чудя коя от двете специалности да е, а Бат ще го пиша иншурънс, че офертата им е доста лесна. Иначе за живот се надявам към 4-5000 паунда да ми стигнат, че ако все още няма да има как да работим...пф, не ми се и мисли. Но поне самият заем е много добре измислен, та връщането му не ме притеснява.
Ти с какво си?


аз съм с Finance and Investment (на места е с различни имена специалността, ама е все това)... в Бристол като град е хубаво, имам една познава в UWE и е доволна, доколкото знам (:

Quick Reply

Latest

Trending

Trending