The Student Room Group

Bulgarian Society

Scroll to see replies

Original post by Monica.
Може ли да попитам каква ти е офертата от Шефилд и за коя специалност?


Може, разбира се :smile: Само дето аз съм подала в Sheffield Hallam University of Sheffield я нямаше тази специалност) с International Finance and Investment... офертата им е поне 5.5 по всички предмети в дипломата да имам, което за мен лично не е чак толкова трудно изпълнимо
Original post by cherrycrush
аз съм с finance and investment (на места е с различни имена специалността, ама е все това)... в бристол като град е хубаво, имам една познава в uwe и е доволна, доколкото знам (:


о, да, само като си помисля колко много клубове има...мяу. :d ама ще трябва и да се поучва от време на време, де. ще видим, да реша първо учи ли ми се математика или не, пък за останалото има време.
аз иначе супер много нямам търпение вече, нищо че е едва януари. гледам снимки, правя списъци с нещата, които трябва да си купя... луда работа :d
(edited 11 years ago)
Original post by hazel.red.leaf
о, да, само като си помисля колко много клубове има...мяу. :d ама ще трябва и да се поучва от време на време, де. ще видим, да реша първо учи ли ми се математика или не, пък за останалото има време.
аз иначе супер много нямам търпение вече, нищо че е едва януари. гледам снимки, правя списъци с нещата, които трябва да си купя... луда работа :d


хаха и аз съм така... нищо, че чакам още 3 отговора, поне знам къде горе-долу ми се ходи :d но пък имам чувството, че навсякъде е хубаво, така че ще видя какъв късмет ще извадя (:
Original post by cherrycrush
хаха и аз съм така... нищо, че чакам още 3 отговора, поне знам къде горе-долу ми се ходи :d но пък имам чувството, че навсякъде е хубаво, така че ще видя какъв късмет ще извадя (:


ами аз лично реших да не се водя само по таблици за топ университети, а да видя и самите градове какво предлагат. настаняването откъм цена също изигра доста голяма роля, чак ме стъписват като кажат, че £5,000 е малко за нам-си-каква стая, аз даже нямам претенции, само да ми е по джоба. ;d
Original post by hazel.red.leaf
ами аз лично реших да не се водя само по таблици за топ университети, а да видя и самите градове какво предлагат. настаняването откъм цена също изигра доста голяма роля, чак ме стъписват като кажат, че £5,000 е малко за нам-си-каква стая, аз даже нямам претенции, само да ми е по джоба. ;d


на мен ми се чудеха как с толкова висок успех съм кандидатствала за тоя, тоя и тоя университет, дето били на 30 и някое си място... ама първо гледах по специалност, че искам специфично нещо да уча, а като гледам не е толкова разпространена... и градът също, то това е адски важно (: не само да не е великата скъпотия (като в Лондон, макар че аз там съм ходила и заради навалицата се отказах), хем да е приятно... за Нюкасъл примерно много положителни неща съм чувала, че има много студенти, ама ще видим.
Original post by cherrycrush
на мен ми се чудеха как с толкова висок успех съм кандидатствала за тоя, тоя и тоя университет, дето били на 30 и някое си място... ама първо гледах по специалност, че искам специфично нещо да уча, а като гледам не е толкова разпространена... и градът също, то това е адски важно (: не само да не е великата скъпотия (като в лондон, макар че аз там съм ходила и заради навалицата се отказах), хем да е приятно... за нюкасъл примерно много положителни неща съм чувала, че има много студенти, ама ще видим.


ох, при мен пък обратното. ходих на изложението на интеграл и още не бях решила да пиша втора специалност в бристол, а си мислех за единбург или ст. андрюс. жената там като чу, ми се скара че съм се целяла прекалено високо и да пиша някой слаб "за всеки случай". uwe си е бая назад, хич да не е :d ). питах я какво трябва да пиша с диплома 6.00 за момента и ielts 8.0 с две девятки, тя ми мигна три пъти насреща и ми каза 'ми то ти си решаваш, да'. :d
надявам се никой тук не се е излъгал да им пълни джобовете.
Original post by hazel.red.leaf
ох, при мен пък обратното. ходих на изложението на интеграл и още не бях решила да пиша втора специалност в бристол, а си мислех за единбург или ст. андрюс. жената там като чу, ми се скара че съм се целяла прекалено високо и да пиша някой слаб "за всеки случай". uwe си е бая назад, хич да не е :d ). питах я какво трябва да пиша с диплома 6.00 за момента и ielts 8.0 с две девятки, тя ми мигна три пъти насреща и ми каза 'ми то ти си решаваш, да'. :d
надявам се никой тук не се е излъгал да им пълни джобовете.


леле... ама да, тия много ги плюят не само тях, всичките агенции) и всичките ми съученици и приятели, които в момента са в Англия, са безкрайно разочаровани от това колко са некомпетентни и как им дават пари за нищо... аз лично сама си задвижих всичко и учудващо за доста хора си се справих доста добре (: научих, че е много важно аз какво си искам и къде си искам, пък дори да не е "най-доброто" по общия стандарт... а и никой не може да ти каже отсега дали на едно място ще е по-добре от на друго, всичко зависи от много фактори.
Original post by cherrycrush
леле... ама да, тия много ги плюят не само тях, всичките агенции) и всичките ми съученици и приятели, които в момента са в англия, са безкрайно разочаровани от това колко са некомпетентни и как им дават пари за нищо... аз лично сама си задвижих всичко и учудващо за доста хора си се справих доста добре (: научих, че е много важно аз какво си искам и къде си искам, пък дори да не е "най-доброто" по общия стандарт... а и никой не може да ти каже отсега дали на едно място ще е по-добре от на друго, всичко зависи от много фактори.


в крайна сметка отиваме да учим в англия на английски, не знам ако с едно кандидатстване не можеш да се оправиш, какво очакваш да постигнеш там. не че не успях да си объркам нещата, де, но да :d иди пиши имейли сега, че айлтс не ти е предмет от дипломата, а изпита, нооооо да. :d
Original post by hazel.red.leaf
в крайна сметка отиваме да учим в англия на английски, не знам ако с едно кандидатстване не можеш да се оправиш, какво очакваш да постигнеш там. не че не успях да си объркам нещата, де, но да :d иди пиши имейли сега, че айлтс не ти е предмет от дипломата, а изпита, нооооо да. :d


е, хората дето отговарят на имейлите не хапят поне... важното е, че си оправила нещата и са ти пуснали оферти =) аз май съм си пропуснала някой предмет от дипломата (че те нашите с тия зп/зип са много завъртяни), ама досега нямам оферта, която да ме спъне.
иначе да, според мен тия агенции са за хора, дето нито знаят какво искат да учат, нито къде... да не говорим, че за великобритания конкретно нещата са написани толкова подробно и като за малоумници, само трябва някой да ги прочете, отделно и самите университети/ucas винаги толкова любезно отговарят на всякакви въпроси...
Reply 349
Кандидатствайте История в Cambridge и Durham да видите колко са "мили" и как не отговарят ...
Hello out there. Not Bulgarian but thinking of studying in Bulgaria in about a years time :smile:
Original post by CilasX
Кандидатствайте История в Cambridge и Durham да видите колко са "мили" и как не отговарят ...


По принцип може да им отнеме време да ти отговарят, все пак ежедневно разни такива знайковци като нас ги заливат с имейли, не очаквай да ти отговарят на секундата. То затова се и проучва навреме, една приятелка искаше да кандидатства медицина и си пита всички университети за entry requirements още лятото, след месец получи първия си отговор.
Original post by Priya_Biju
Hello out there. Not Bulgarian but thinking of studying in Bulgaria in about a years time :smile:


Hi there, it's nice to hear it :smile: What/where do you want to study?

For the others: абе за Оксфорд и за Дърам не знам, обаче на мен винаги са ми отговаряли - ако ще да е след месец-месец и нещо, ама са го правили - изнервящо е, да, ама какво да се прави... говорех общо, с такова впечатление бях останала, може и да греша, ама със сигурност са по-любезни от нашите примерно :biggrin:
(edited 11 years ago)
Original post by CherryCrush
Hi there, it's nice to hear it :smile: What/where do you want to study?


I want to study medicine but I am unsure where exactly/ Bulgaria is one of my consideration as I am from UK
Original post by Priya_Biju
I want to study medicine but I am unsure where exactly/ Bulgaria is one of my consideration as I am from UK


Well, I wish you good luck :smile:
Original post by Priya_Biju
I want to study medicine but I am unsure where exactly/ Bulgaria is one of my consideration as I am from UK


Well, I am not sure if there is a medicine course taught in English in Bulgaria. Have you checked that? Medicine courses are quite competitive (but so is medicine everywhere). Good luck anyway :smile:
Reply 356
ehoo, zdraveitee!!

Any Bulgarians going to the University of Kent this year??
I have a conditional offer to study Business and Economics in Canterbury.
So you should be really boring to come here and talk b*****t, wow. No, everybody here is either studying, or hoping to study in your country, paying fees to your universities, working for British employers, later paying taxes to your government... You know, stuff like that. :smile:
Original post by Glory&Honour
Yeah, I'm sure they are :rolleyes:. Lie their way into the country then collect their benefits. They see Britain as a pushover, makes me sick.


Of course, your country has nothing beside benefits, you know. It has no culture, so people don't want to visit it because of that. I guess there are no nice British, why would we want to come and meet them?

Benefits aren't everything, mate. I want to come to England because I want to get in touch with that I've read about and what I've seen on the television. I want to see the country, which J.K.Rowling writes about, I want to see Big Ben, I want to meet all the fans of Doctor Who, and all these nice people I've talked to and I've heard about - all British, you know.

Yes, there are other thing in life, and in your country as well. I do hope you don't see it as a 'bank', giving you benefits. Because nobody here does. :smile:
Reply 359
Original post by Glory&Honour
Yeah, I'm sure they are :rolleyes:. Lie their way into the country then collect their benefits. They see Britain as a pushover, makes me sick.


And you know that - how? Have you ever really been outside your country to know what it is like in the others? Most people in here have already chosen this path - they are leaving their families, their friends and our beautiful motherland in order to pursue a career in your country. We go home like two-three times at most a year just so we can be treated like dirt from narrowminded suckers like you, who, in addition to not having a life, are haters. Haters, who think that the silver spoon in their mouth is going to be there forever.

And, remind me again, why do you hate us in OUR thread?

-Is it because most Eastern Europeans work in construction and earn like 600-700 a month?
-Or maybe it is because your lazy ass cannot get out of bed early and the man offered what-you-think-was-your job to one of our people, who wake up as early as 4 AM?

You, sir, are an arrogant hater. You, without any knowledge of what life is like in Bulgaria, are coming into our own thread and start talking rubbish in our face. Get out...
(edited 11 years ago)

Quick Reply

Latest

Trending

Trending