The Student Room Group

Bulgarian Society

Scroll to see replies

Original post by halal kebab5
добьр ден!

:smile: i am currently studying medicine in Sofia, I have 6 hours of Bulgarian everyday or the next 3 weeks, i'm planning to learn a decent amount of Bulgarian. If anyone has any tips on the fastest way to learn the alphabet, or would like to converse with me in Bulgarian so I can pick up the language i will be very grateful

Благодаря!





Добър ден.


Thank you very much for the good will to learn Bulgarian.


Also, you will need much more than 3 or 6 weeks intensive learning to start speaking. In fact, I am afraid, you will need years.


Also, Bulgarian is a difficult language to learn. Specific one. I don't want to discourage you, I only expose the facts.

Also, without a language environment, you will never learn it properly. In order to have the authentic language environment you will need to live in the country years and years. May be the rest of your life.


Absolutely every foreigner I know learning Bulgarian has accent. The best learner I know Is a Swedish married for a Bulgarian lady for the last 15 years. The Swedish guy lives in Bulgaria for the last 10 years. He still has accent but he speak the language very well, I was amazed to hear any foreigner to have such amazing understanding. He is multilingual, he speaks also Swedish, perfect English (his mother is English and father is Swedish), also brilliant French, German and his last language is Bulgarian. He is a programmer, very intelligent guy.



I don't want to discourage you. Please go ahead. Bulgarian is a very interesting language, I personally find it very fresh and expressive.


I always encourage people to learn languages. I find the world to be a better place when a language cannot stop you from proper communication.


I wish you success and please, enjoy the learning and speaking - :smile:.
Original post by Alex9999999999
Виждам, че този пост е от 2012.


За сведение на всички четящи, британската система UCAS не допуска повече от 2 оферти - една firm choice и една резервна.


Четейки това ме хвана смях - защото просто системата е електронна и няма начин тази женица да получи 4/5 оферти - или както аз го чета, четири оферти от пет подадени.


Просто системата нулира точно определени позиции и фактически няма как да получиш 4 оферти.


Та тека....толкова за българския менталитет в посока университетски успехи....хора, внимавайте какви ги пишете .....не се излагайте сами....не стига другото на което се пържим.....аман значи от недомислици, изгъзици, нереални очаквания и раздуто его просто.......


Аз пък имам 2 unconditional offers, да се пръска мадамата от яд.....ама не искам да се хваля с което....просто ми стана болно, не се хабете в чалгаджиство, не се каляйте сами.....ценете си достойнството.....


нямам думи.....


Едит: също така тов масово кандидатстване навсякъде...е почти сигурен начин д те изритат...като видят как се буташ нахално навсякъде без критерии и без капка мисъл за възможностите ти и финансите ти...просто хората проучват и мислят преди да одобрят....

Моя опит показва, че и една единствена кандидатура, покрита с отлични ресултати, довежда до абсолутен успех. Маса кандидатури всичките претенциозни и нереалнистични, със сигурност ще ви сринат.....


Кога, кога ще се научите че извън България няма чалга и че маса не е икуъл на куонтити....



Втори едит: за момичетата - не си и помисляйте да носите чалга мода в Грейт Бритън - най-сигурния начин да влезнете в полицейския арест е да минете през града посред бял ден пияна, надрусана и гола........


А за момчетата, че да набият някого самоинициатино и в саморазправа почти сигурно ще влезнат в затвора......


Отивам да се срамувам заради сънародниците си - и ако обичате, не крадете и не лъжете, не правете золуми - срещам непрекъснато хора да ми обясняват какви са българите и каква долна класа сте...дръжте за бога на достойнството си......


Не можах да разбера какъв е проблемът някой да има 4 оферти, а дори и 5. Ти можеш да получиш оферта от ВСИЧКИТЕ университети, в които си кандидатствал и след като си получиш офертите си избираш ДВЕ от тях, които да сложиш на firm и insurance. Ако искаш, мога да ти изровя screenshot от моите оферти миналата година. Това, че на теб са ти изпратили оферти само от 2 университета, не значи, че другите не може да са получили 5. Какъв е смисълът да кандидатстваш на 5 места, ако няма да можеш да си избереш 2 от тях след това?
ПП: И аз имах unconditional оферти, не ги дават защото си супер гениален. Или си имал оценките, които вече търсят, или критериите им са били ниски.
Здравейте, много се радвам, че открих тази група! Имам доста въпроси, тъй като тази година мисля да кандидатствам. Въпросите ми са свързани с University of Birmingham и ще съм много благодарен ако някой, който учи,учил е или има познати там да ми каже как са цените на общежития,квартири,храна,градски транспорт. Освен това мога ли бързо да си намеря работа там и какви пари мога да получавам и колко пари ще ми трябват на месец. На ясно съм, че няма как да знам много неща за университета и живота в града, затова ще се радвам на отговори на моите въпроси и на всяка допълнителна информация, която ви е известна. Благодаря на всички!
Original post by fadster123
Здравейте, много се радвам, че открих тази група! Имам доста въпроси, тъй като тази година мисля да кандидатствам. Въпросите ми са свързани с University of Birmingham и ще съм много благодарен ако някой, който учи,учил е или има познати там да ми каже как са цените на общежития,квартири,храна,градски транспорт. Освен това мога ли бързо да си намеря работа там и какви пари мога да получавам и колко пари ще ми трябват на месец. На ясно съм, че няма как да знам много неща за университета и живота в града, затова ще се радвам на отговори на моите въпроси и на всяка допълнителна информация, която ви е известна. Благодаря на всички!

Здравей :smile: С каква специалност ще кандидатстваш и само в този университет ли? Имам приятелка, която учи в Бирмингам, но в другият им университет, а аз само съм ходила там, но ще се радвам да ти отговоря на всякакви въпроси за там ако мога или за образованието и животът в Англия. Ако искаш ми пиши на лично, защото рядко проверявам темата тук.
Reply 484
Запис*, успех на всички : ) !
Reply 485
Може ли да попитам (извинявам се, ако въпросът ми е глупав :biggrin:) ако приемем оферта на даден унивеситет, това не значи, че той автоматично става единия от firm/insurance, нали? Например: уни1, уни2 и уни3 ми пращат оферти, то аз:
1. ако ме устройват офертите им, ги приемам и след това от тези три унита избирам два за firm/insurance;
2. трябва да приема офертите само на два университета и след това избирам кой от двата да е firm/insurance.
Reply 486
Здравей. Получаваш Х на брой оферти от университетите, в които си кандидатствала. След това имаш един период да прецениш кои да "запазиш“, т.е кой да е firm и кой да е insurance. Firm ти е първото желание, а другият второто. Избирай внимателно : ) !
Хора, здравейте, супер, че някой се е сетил до отвори тази групичка. Аз имам един въпрос и той е: как стоят нещата със стипендиите и помощите в UK, Southampton University по-конкретно. Чувала съм, че всеки университет е с различна система, но ако има някой запознат все пак, да си каже. Така де, повече парички никога не са излишни. Благодаря от сега и Честита ви Нова Година.
Hi all, i urgently need an address in bulgarian translated in english. Please pm me
Reply 489
Здравей, и мен ме интересува същия въпрос. Дали може някой да ни даде малко информация?
Reply 490
Original post by Еми
Здравей, и мен ме интересува същия въпрос. Дали може някой да ни даде малко информация?


Yeah me too.


Posted from TSR Mobile
Reply 491
здравейте! аз съм момиче от 11 клас и имам намерение да кандидатствам в uk , но може ли да разясните долу-горе с каква диплома са ви приели и задължително ли трябва да имаш извънкласни дейности или спечелени състезания/олимпиади за да те приемат? благодаря предварително :smile:
(edited 8 years ago)
Здравейте ! Ново пиленце на фронта :smile: И аз имам някакви въпроси относно образованието и живота в Англия, по-точно в Sunderland, така че някоя добра душа ако може да се пожертва, много ще съм благодарна :smile:
Original post by nonss
Hi, I am from Pleven, Bulgaria. I am going to study Graphic design in University of Leeds, is there anyone who lives in this city? If so - contact me.


Може ли да те попитам как те приеха за този курс? Трябваше ли да показваш портфолио и какви бяха entry requirements?
Здравейте! Аз съм в 12 клас смятам да кандидатствам в Стратклайд с Маркетинг специалност. Знаете ли какви са изискванията и какви оценки ми трябват, понеже получавам много разностранна информация от различни консултантски фирми? Благодаря Ви предварително!
Провери в сайта на университета, за да видиш entry requirements за чуждестранни студенти. Най-вероятно ще трябва да имаш мотивационно писмо,reference.и сертификат за владеене на езика.
:redface:
Original post by sherlocked.46
Провери в сайта на университета, за да видиш entry requirements за чуждестранни студенти. Най-вероятно ще трябва да имаш мотивационно писмо,reference.и сертификат за владеене на езика.
:redface:


В сайта са показани само минимални изисквания. Питам за този университет конкретно, понеже от една консултантска агнеция ми казаха, че единствените изисквания са 5.50 overall в дипломата, а от друга сега разбирам, че искали минимум 5.75 по дадени предмети, затова ако някой има приятел или познат, или знае откъде мога да получа инормация, ще съм безкрайно благпдарен.
Здравейте хора:smile: Има ли някой за 2019/2020та?имам въпрос, много ми е спешно!!!кандидатствам за запълване на места исках да попитам някой знае ли за българи дали се отпуска заем за подпомагане на лични разходи като квартира, сметки , транспорт. Живея 1 година там съм работила на пълен работен ден, тя някой получавал ли е такъв заем или знае ли нещо повече за него?БлагоДаря предварително:smile:

Quick Reply

Latest

Trending

Trending