The Student Room Group

Bulgarian Society

Scroll to see replies

Reply 140
Original post by g.anesteva
Някой случайно да се е насочил към Essex или Lancaster? :d:smile::smile::smile::smile::smile:


Хеййй!!!! Аз вече имам офъри и от двата, но чакам от още няколко места и така. Засега бих предпочела Essex, тъй като кандидатствам с международни отношения и той е на доста по- високо ниво от Lanc. за това
Reply 141
Ехо :smile:
Някой, кандидатствал за бизнес специалност да има оферта/отговор от Абърдийн/ Р. Гордън или Стратклайд? ^^
Zdraveite. Az sum nova tuk i se nadqvam da polucha info za tova, koeto me interesuva i mejduvremenno da se zapoznaq s novi hora. =)
Reply 143
Original post by BloodyReny
Zdraveite. Az sum nova tuk i se nadqvam da polucha info za tova, koeto me interesuva i mejduvremenno da se zapoznaq s novi hora. =)

Здравей :smile: Добре дошла.
Ако ти трябва някаква конкретна информация може да питаш тук. С радост ще отговоря, ако мога :smile:

бтв. тази година ли кандидатстваш?
Reply 144
Original post by freeckle
Ехо :smile:
Някой, кандидатствал за бизнес специалност да има оферта/отговор от Абърдийн/ Р. Гордън или Стратклайд? ^^


С право съм, оферта от Страт и Абърдийн : ). Имам приятел с бизнес специалност, кандидатствал в Абърдийн, но не е чул нищо още ...
Reply 145
Хора, искате ли да направим една страничка тук, като тези (law/medicine offers 2012), обаче да се казва "Bulgarian offers" или нещо от сорта ...

1. Ползата е, че следващата година българите ще могат да видят какви оферти сме получили, кога сме изпратили UCAS-a и кога сме имали отговор.

2. Евентуално някои от нас може да се окажат, че ще следват в един и същи университет или пък познават човек, който ще следва там и може да разменим контакти, когато му дойде времето :smile:.
Reply 146
Original post by 3PL
С право съм, оферта от Страт и Абърдийн : ). Имам приятел с бизнес специалност, кандидатствал в Абърдийн, но не е чул нищо още ...

мерси за отговора и честито за твоите оферти. :smile:
подкрепям идеята за бг страница, въпреки че за момента не мога да допринеса кой знае колко за нея с моята една единствена оферта :colondollar:
Reply 147
честита баба марта и нека ни донесе много оферти :d

и аз подкрепям идеята за страничка
Reply 148
Здравейте хора!
И аз съм българин, но не уча в БГ училище...
Англия като цяло ми е сейфти и за сега съм приет unconditional в King's и conditional в UCL и St. Andrews. Чакам LSE и така...за политика става въпрос или МО, където няма pure politics.

Най-вероятно ще уча или в Близкия Изток, или в Щатите, ако се получат нещата...

Има ли някой тук, който също е кандидатствал и в ОК, и в САЩ? :tongue:
Упех с офертите! :smile:
Reply 149
^ Хахахаха, я виж ти, кой се появи : ) !
Хайде сега да видим колко човека от темата те "знаят" xD
Reply 150
Страничката -> http://www.thestudentroom.co.uk/wiki/Bulgarian_offers

Оставил съм "най-вървежните" унита, ако няма някой добавяте ...

Утре като ми се занимава ще си оправя мойте оферти и може да пипна тук-там нещо :smile: ...
Reply 151
Original post by 3PL
^ Хахахаха, я виж ти, кой се появи : ) !
Хайде сега да видим колко човека от темата те "знаят" xD


:biggrin: Не предполагах толкова бързо разпознаване, но няма лошо...
Интересното е, обаче, че аз не се сещам за никой, който ще учи Law... :redface:
Reply 152
Original post by 3PL
^ Хахахаха, я виж ти, кой се появи : ) !
Хайде сега да видим колко човека от темата те "знаят" xD


Кой се появи?
Здравейте!

Аз съм нова тук :smile: Случайно видях, че има тема за българи :smile: И се реших да пиша..
Ами аз кандидатсвах в Шотландия.. По скоро в Единбург, Глазгоу, Дънди, Абърдийн и Strathclyde( не знам как да го напиша на Бг..)
Получих conditional от Глазгоу, Дънди и Абърдийн... От Единбург си ме отрязаха, но е така с доста хора.. А още чакам от Strathclyde.. :smile:
Reply 154
Original post by amk933
здравейте хора!
и аз съм българин, но не уча в бг училище...
англия като цяло ми е сейфти и за сега съм приет unconditional в king's и conditional в ucl и st. Andrews. чакам lse и така...за политика става въпрос или мо, където няма pure politics.

най-вероятно ще уча или в близкия изток, или в щатите, ако се получат нещата...

има ли някой тук, който също е кандидатствал и в ок, и в сащ? :tongue:
упех с офертите! :smile:


Original post by 3pl
^ хахахаха, я виж ти, кой се появи : ) !
хайде сега да видим колко човека от темата те "знаят" xd

хахаа, и аз те познавам от тийнпроблем :d
Reply 155
Original post by amk933
:biggrin: Не предполагах толкова бързо разпознаване, но няма лошо...
Интересното е, обаче, че аз не се сещам за никой, който ще учи Law... :redface:


Няма и как да се сещаш, защото не се познаваме, колкото и размита да е тази дума в интернет пространството. Даже не сме си и писали, с изключение на 1-2 въпроса.
Между другото, като ти видях офертите не бях прочел ника и първо се сетих за теб и после като погледнах ника и останах ей така - "оО"

Единбург са много брутални типове (проклета ниска диплома), реджектнаха ме след като получиха предиктед грейдс. Наскоро чух някакъв слух, че това се случва, ако имаш под "5" по някой предмет (математика при мен). А как бях хвърлил око на хубавата им стипендийка.
После познатите ме бъзикаха малко "ние казахме ли ти", ама се радвам, защото исках да си начеша крастата.

Иначе, Джой, кога получи от Дънди. При мен те ми бяха "сейфти нет", а се получи така, че сега само те останаха да ми отговорят и ти си първият човек, за когото чувам, че има отговор. (не че познавам и една дузина хора, които са писали Дънди, но знам 4-5) И с какво си ти : ) ?
(edited 12 years ago)
Reply 156
Хаха...къде се пренесъл сайта от моето детство. :smile:

Аз малко съжалявам за Ст. Андрюс, бтв, защото се намира на едни части на географията и през декември има дни с по 4 часа слънце, което е...убийствено.

Не ви ли шашка малко т'ва като цяло? Шотландия е бая на север...студ, мрак...аз не съм много сигурен, че ще ми понесе, особено за 3 години. Хммм...

В Англия финансовата част е малко по-крива де...

Някой аплайвал ли е за общежития?
Reply 157
Хе-хе, сега какво, зарязваш тийн-а ли ? : )

Ст. Андр. не стига, че в Шотландия, а и било на много забутано място ... Мен най-много ми се ходи в Глазгоу (заради града), обаче ми се струва, че Абърдийн е по-добър от Страт за право, та ще видим. Апък то не се знае и дали ще замина изобщо.
Като цяло времето в Шотландия си е плашещо, а аз съм и от черноморието попринцип ...
И Абърдийн бил сив град, не знам как ще се издържа там - дъжд, общежитие със стени като на затвори и малко прозорче...

Аз си се успокоявам с мисълта, че е най-малка безработицата там и е "сносен" университет за право.

Иначе то нито в Англия да кандидатстваш, нито в Шотландия. Англия - завършваш с кредит, Шотландия - няма кредит, по-трудно ще ти е да изкараш годините ... Без значение колко изгоден ми го описват този кредит мен много ме плаши идеята за какъвто и да било кредит - може би е заради семейната история или моята пресметлива натура.

Иначе аз много се надявам накрая да свърша в един университет/град с някой познат. От моето училище/клас сме 5-ма, останалите са по-слаби кандидати...

Съответно аз и едно друго момче сме 4:1 университети в полза на Шотландия:Англия и той също е право. Идентични дипломи (почти), почти идентичен резултат на ТОЕФЛ и тн. За сега имаме еднакви оферти и двамата чакаме по един отговор още. Проблемът е, че той е пратил и документи в Холандия и това му е първото желание, но ще видим ...

2-ма от другите са горе-долу наполовина и първото им желание е Глазгоу, но едното момче му искат диплома 5.80, която си е високичка ...

Другото момиче още не е сигурно къде иска.

Обще взето сега всички се надяваме на чудо на матурите

За общежития ми е рано още, но още от миналата година преди да бях наясно с процеса ги разглеждам. Още помня първото изложение на университети, на което отидохме и как се надъхвахме как ще се съберем в един университет (Абърдийн) с двамата ми съученици. И оттогава като се почна - така си ги харесвах, все едно вече ме бяха приели хД.


ПП: Току-що си прочетох поста и видях, че е едно голямо каре от разбъркани мисли, извинете, за което : )
(edited 12 years ago)
Reply 158
здравейте и от мен, готино, че имаме темичка, сутринта вече разгледах и страничката с офертите (която е доста постна засега).
кандидатствала съм в единбург, робърт гордън, дънди, глазгоу-каледониан и кент, имам две офертички засега, очаквам позитивното "не!" на единбург и те така :d

успех на всички, чакащи оферти все още. :smile:
(edited 12 years ago)
Reply 159
Original post by 3PL
...


Аз честно казано писах St Andrews, защото за МО е супер труден за влизане (11% от всички кандидатствали) и исках да си докаже, че може да стане...

Ако ще е в ОК, искам в Лондон, защото е голям град (аз така обичам) и имам доста приятели там - т.е. ако ми писне от време и от англичани, имам с кого да си поговоря и да се видя през уикенда.

Тъпото е, че във всички лондонски унита, които съм кандидатствал с изключение на Кингс не приемат българска диплома (т.е. моите приятели учат в други) и виждането ще е малко трудно...Освен това Лондон е мега сив и мрачен, което "обожавам". 7 дни в годината не вали дъжд.

Това, че ще сте заедно е много готино, бтв. Абърдийн е супер уни и, ако ви приемат всичките, не се чудете... Хем няма такси, хем за право си е повече от "сносно". :wink:

Quick Reply

Latest

Trending

Trending