The Student Room Group

Czech and Slovakian Society!

Scroll to see replies

I was shopping at a clothes store today and who do I see walk in? Zdeno Chára!! Sure, he plays hockey here in Boston, and he's an awfully hard guy to miss, but I was still shocked since he's a celebrity here. The only Slovak word I know is "ahoj" but he smiled when I said it. :P

Awesome countries, CZ and SK. Much love from the USA!
Reply 281
Caute, tak co, máte niekto nejaké odpovede? Mne prišiel pred pár dňami offer z KCL law, chystá sa niekto na KCL? :-)
Reply 282
Moze mi niekto prosim povedat co mam napisat do predicted grades ked robim slovensku maturu? Mam tam jednu kolonku napriek tomu ze maturujem zo 4 predmetov... Z ucasu mi ludia povedali ze tam mam napisat PASS a predicted grades maju byt v referencii. Ako ste to robili vy?
Reply 283
Ako je to so socialnym a zdravotnym poistenim v UK? Platim daco extra? plati za mna UK stat alebo dokonca Slovensko? Ako je to s health care?

@Hardell:Ked ti to povedali v UCASE tak asi to tak je ...
Reply 284
Tak dneska jsem dostal první offer - conditional z Glasgow Uni, musím odmaturovat s průměrem alespoň 1.5, což při maturitě ze 6 předmětů, z nichž si ze 4 věřim na jedničku v klidu není vůbec špatný:smile:) Hlavně chci offer z Edinburghu, tam bych chtěl nejvíc.
Reply 285
Možno blbá otázka ale neviete či možem zmienit v PS že maturujem priamo z Excelu a Accessu v rámci praktickej matury?:biggrin: Alebo mám len všeobecne napísať že z nejakých programov, ktoré na blá blá? :biggrin:
Reply 286
Original post by ivka
Možno blbá otázka ale neviete či možem zmienit v PS že maturujem priamo z Excelu a Accessu v rámci praktickej matury?:biggrin: Alebo mám len všeobecne napísať že z nejakých programov, ktoré na blá blá? :biggrin:
Co jsem kdy slyšel/pochopil/vyčetl, tak se mi spíš zdálo, že věci jako stipendia ve škole, věci týkající se školních zkoušek apod by měly spíš být v referenci od učitele, v PS je to spíš plýtvání drahocenným místem:smile:
Reply 287
Original post by jakubk
Co jsem kdy slyšel/pochopil/vyčetl, tak se mi spíš zdálo, že věci jako stipendia ve škole, věci týkající se školních zkoušek apod by měly spíš být v referenci od učitele, v PS je to spíš plýtvání drahocenným místem:smile:


Ale je tam tiež part o education takže aj tam treba nečo napsat a mám blbý pocit že sa stále opakujem :biggrin: ale inak dík dam to vedet mojmu referee :wink:
Reply 288
Ja by som to napisal do tvojho evaluation. napr/ 'Studujem toto na strednej a koli tomu som nadobudla tento a tento skill co mi hrozne pomoze pri studovani tochto daneho subjectu' BAM, a mas to
Reply 289
Original post by THESHade
Pridem :biggrin: Mam v plane robit UK roadtrip a chcel by som ho spravit bud tento rok alebo aspon nabuduci tak uvidim :smile:


Znie to skvele, taky road trip by som aj ja rada absolvovala keby ma prave univerzita a ubytko nevystavili do posledneho haliera :frown:. Tak sa potom ozvi nejak v juli a neskor, ak by ti to na ten cas vyslo, mozno by som ti vedela niekde najst lacne ubytovanie, alebo by sme ta s priatelom prichylili (ak budeme mat vlastne byvanie vybavene uz vtedy), ak by si chcel v meste par dni pobudnut. A co sa tyka Severneho Irska ako celku, tak by som ti zostavila celu mapu miest kam sa oplati ist. Kedze je to mala krajinka, tak naozaj to nieje tazke za par dni prejazdit cele. Moj stryko a krstna su uplni borci, lebo ti nasli na svojich vikendovych vyletoch aj take miesta o ktorych ani mnohi miestni obyvatelia nevedeli :biggrin:.
Reply 290
Takový dotaz pro již studující/žijící v UK. Jak je to s paušálem na telefon pro jakožto cizince? Můžu uzavřít smlouvu s jejich operátorem na pay monthly tarif, nebo budu muset mít kredit (pay as you go)?
Reply 291
A ja som sa zabudol spytat ako je to s doktormi a socialnym poistenim a takymito blbostami, najviac ma zaujima Skotsko asi

@Lettie:: Ozvem sa :smile:
Reply 292
Original post by jakubk
Takový dotaz pro již studující/žijící v UK. Jak je to s paušálem na telefon pro jakožto cizince? Můžu uzavřít smlouvu s jejich operátorem na pay monthly tarif, nebo budu muset mít kredit (pay as you go)?


Můžeš mít i paušál, ale třeba T-Mobile chce v takovém případě britský účet, což ovšem není problém získat (alespoň u Lloyds ne).
Reply 293
Original post by Hardell
Moze mi niekto prosim povedat co mam napisat do predicted grades ked robim slovensku maturu? Mam tam jednu kolonku napriek tomu ze maturujem zo 4 predmetov... Z ucasu mi ludia povedali ze tam mam napisat PASS a predicted grades maju byt v referencii. Ako ste to robili vy?


A Ako si to nakoniec urobiil? :smile: lebo ja to stále ešte nemám poslané kedže je moj triedny nechopný napísať za dva mesiace jednu reference :/:biggrin: to je jediné na čo čakam... ja tam dám to PASS asi...
Reply 294
Original post by jakubk
Takový dotaz pro již studující/žijící v UK. Jak je to s paušálem na telefon pro jakožto cizince? Můžu uzavřít smlouvu s jejich operátorem na pay monthly tarif, nebo budu muset mít kredit (pay as you go)?


Ahoj! Neviem ci ti uz niekto na to odpisal, ale nedalo mi nepridat sa: no je to tam fajn, lebo nemusis ziadne zmluvy uzatvarat ak nechces. A do hociktoreho O2 shopu vojdes a vypytas si taku ich specialnu sim kartu, na ktoru si mozes nabit kredit a cim viac si tam nabijes, tym viac volnych minut mas na volanie do EU statov. Karta je zadarmo, ale samozrejme kredit musis kupit s tym, takze ta to vyjde od £10 do tych £30 s tym, ze za £10 dostanes myslim 50 minut, za £15 100 atd, najviac je myslim £30 za co dostanes 200 volnych minut. Jasne, akonahle to nabijes nabehnu ti aj minuty, ale mas to len ako mesacne, cize ak minuty minies hned tak nemozes len tak nahodit dalsiu dvacku a cakat minuty zas- to si pockas mesiac od datumu kedy si si kartu nabil prvy krat.
Uf, no dufam ze som to vysvetlila dost dobre :smile:. Podla mna to je velmi dobra vec, co mam par rodinnych prislusnikov a znamych zo Slovenska a inych Eu krajin tak skoro vsetci pouzivaju toto. Neviem presne ako sa to specificky vola, ale ked sa ich na to v obchode spytas, urcite budu vediet :smile:.
Reply 295
Original post by Lettie1
Ahoj! Neviem ci ti uz niekto na to odpisal, ale nedalo mi nepridat sa: no je to tam fajn, lebo nemusis ziadne zmluvy uzatvarat ak nechces. A do hociktoreho O2 shopu vojdes a vypytas si taku ich specialnu sim kartu, na ktoru si mozes nabit kredit a cim viac si tam nabijes, tym viac volnych minut mas na volanie do EU statov. Karta je zadarmo, ale samozrejme kredit musis kupit s tym, takze ta to vyjde od £10 do tych £30 s tym, ze za £10 dostanes myslim 50 minut, za £15 100 atd, najviac je myslim £30 za co dostanes 200 volnych minut. Jasne, akonahle to nabijes nabehnu ti aj minuty, ale mas to len ako mesacne, cize ak minuty minies hned tak nemozes len tak nahodit dalsiu dvacku a cakat minuty zas- to si pockas mesiac od datumu kedy si si kartu nabil prvy krat.
Uf, no dufam ze som to vysvetlila dost dobre :smile:. Podla mna to je velmi dobra vec, co mam par rodinnych prislusnikov a znamych zo Slovenska a inych Eu krajin tak skoro vsetci pouzivaju toto. Neviem presne ako sa to specificky vola, ale ked sa ich na to v obchode spytas, urcite budu vediet :smile:.


Zda sa mi ze je to O2 Your Country a pridavam sa a vrelo odporucam. Pokial sa volanie kombinuje so Skype tak staci aj tych 50 minut mesacne ale to zalezi na kazdom osobitne :smile:
Reply 296
Zdravím všechny čechy! Taky jsem češka (ale trošku zrádce, bydlím 10 let v Dánsku) :biggrin: Hlásím se na medicínu v Anglii (Peninsula, Hull York, Glasgow a Liverpool) a hlásím se s IB. jsem měla pohovor minulý týden a v lednu letím zas. Někdo taky na medicínu?
Reply 297
Original post by hudakp

Original post by hudakp
Studujete niekto medicinu v UK ?

Nemyslim Univerzitu Karlovu. :biggrin:


Ahoj, jo se hlásím. Studuješ, nebo se hlásíš?
Reply 298
Original post by Oreeill
Zdravím všechny čechy! Taky jsem češka (ale trošku zrádce, bydlím 10 let v Dánsku) :biggrin: Hlásím se na medicínu v Anglii (Peninsula, Hull York, Glasgow a Liverpool) a hlásím se s IB. jsem měla pohovor minulý týden a v lednu letím zas. Někdo taky na medicínu?


Ja som Slovenka študujúca v Škótsku a tento rok sa hlásim na medinu (Dundee, Edinburgh, Glasgow, Oxford)
V januári mám interview v Dundee a zatiaľ mi prišla ponuka z Oxfordu. Máš dátum pohovoru do Glasgowa? :smile:
Reply 299
Original post by medicng

Original post by medicng
Ja som Slovenka študujúca v Škótsku a tento rok sa hlásim na medinu (Dundee, Edinburgh, Glasgow, Oxford)
V januári mám interview v Dundee a zatiaľ mi prišla ponuka z Oxfordu. Máš dátum pohovoru do Glasgowa? :smile:


Co tam studuješ? Biomedical sciences? Tak gratuluju k tomu Oxfordu. :smile: Pohovor na Glasgow zatím nemám (****ed up the UKCAT - argh!!), s 650 body pochybuju že ho dostanu. Byla jsem v Peninsule minulý týden a v lednu jedu do Hullu. Kam se hlavně chceš dostat? Oxford nebo někde ve skotsku, kde je zadarmo?

Quick Reply

Latest