The Student Room Group

Czech and Slovakian Society!

Scroll to see replies

Reply 320
Nekdo z Newcastlu?
Reply 321
Original post by MJay91
Nekdo z Newcastlu?


Pravdepodobne ja od Septembra

Teraz v Marci tam pojdem na appliacnts open day
Reply 322
Original post by THESHade
Pravdepodobne ja od Septembra

Teraz v Marci tam pojdem na appliacnts open day


Newcastle Uni nebo Northumbria?
Reply 323
Original post by MJay91
Newcastle Uni nebo Northumbria?


Northumbria
Reply 324
Nastupuje niekto do Londyna (2012) ?
Reply 325
Original post by THESHade
Northumbria


Hezky, ja jsem taky na Northumbria Uni. Pridej si me na FB: https://www.facebook.com/jacobminarik
Reply 326
Original post by Natalcek
Nastupuje niekto do Londyna (2012) ?


Asi ja, právo na KCL :smile:
Reply 327
Original post by Natalcek
Nastupuje niekto do Londyna (2012) ?


bych měla nastoupit v září na Royal Holloway, ale bojuju s poplatky .... Nevíš kolik můžeme dostat z EU na školu a jestli jenom školný nebo i na ubytování... trochu se začínám strachovat!
Reply 328
Original post by hatterska
bych měla nastoupit v září na Royal Holloway, ale bojuju s poplatky .... Nevíš kolik můžeme dostat z EU na školu a jestli jenom školný nebo i na ubytování... trochu se začínám strachovat!


Na tuition fee dostanes loan od Eng. vlady. Ale living cost v Londyne su fakt velke
Reply 329
Original post by THESHade
Na tuition fee dostanes loan od Eng. vlady. Ale living cost v Londyne su fakt velke


no to doufám, kolej stojí 2600 plus jídlo plus náklady, cca 150 liber týdně... mám v plánu si tak na první půl rok ušetřit - jak to půjde, ale jsem z toho teď dost nervózní..
maitenace loan nejsou pro EU,co? Bída bída...

jinak kam se hlásíš?
Reply 330
Original post by hatterska
no to doufám, kolej stojí 2600 plus jídlo plus náklady, cca 150 liber týdně... mám v plánu si tak na první půl rok ušetřit - jak to půjde, ale jsem z toho teď dost nervózní..
maitenace loan nejsou pro EU,co? Bída bída...

jinak kam se hlásíš?


To vychadza na cca 230 tyzdne alebo 920 mesacne. To neni zas az tak hrozne, poznam Brita co studuje v Londyne a on ma ovela vacsie naklady (hlavne za rent v halls) Mas daku lacnu kolaj :smile: Aj mimo Londyna sa skoro vsade co som pozeral plati okolo 100 na tyzden a tebe too vynde asi 65. Takze aspon na tom usetris:smile:

Nn, maintanance loan je pre tych co zili v Eng aspon 3 roky.



Tak hlasim sa do Dudnee a Glasgowa (skotsko), Newcastle, Coventry a Sudenrland (do poslednej urcite nepojdem ale :biggrin:)
A co som pozeral v Dundee (moja no. 1 choice-teraz som bol nedavno pozvany na interview, Weeee :biggrin: ) tak tam je 94pweek najlacnejsi halls a tie co chcem ist su sa mi zda 110pweek cize overall ma to pravdepodobne vynde na 700-800 mesacne. Uvidim ked tam pojdem sa pozret a popisem si ceny a spravim si daky budget plan ale tak dako to asi vynde. A tiez mam v plane si teraz do zaciatku zarobit aspon na celu rent a potom uz len platit ejdlo, atd pocas studia.

Teraz ma teda napadlo, mas v tych halls bills included? to b vysvetlovalo cenu.
Reply 331
No takhle - jsem se sekla o 200, vychazí to na 2800,- za rok (term 1, term 2, term 3)... k tomu se platí jídlo, v jídelně - což nevim kolik vyjde, ale pár liber asi jo...

No a pak jsem si sjížděla ti min. týdenní náklady a vyšly tak na těch 150/týdně... Takže průměrně to stejně vyjde na těch 9000,- za rok, což stejně jak za školný!!!!

To jsou hrozný částky... jak ty máš v plánu si to zaplatit /pokud ti nepomáhají rodiče nebo tak/... si živořim sama 2 roky!
Ve Skotsku se neplatí školné ne? Mám tam známou v Glasgow, politologie a filosofie... chválí si jí! Tak to hodně štěstí s interview, jsem to měla bez nich naštěsté :P
Reply 332
nejak ma začínate strašiť, u nás bola jedna baba čo chodí na cambridge a hovorila že tie naklady su okolo 5000 eur na rok tak ja som rátala s tým ale ak to byť 2 krát tolko tak neviem neviem :biggrin:
Reply 333
Jj, Skotsko je v tom uzasne ze skolne ti zaplatia oni a preto dufam ze itnerview mi vynde a zoberu ma :smile:


Zase ale zober si aj to ze v londyne mas vacsie platy takze s takymito nakladmi ak tam bueds tak ak si najdes hocijaky part time job tak nebdues musiet moc robit co hocikde inde by bolo tazsie


Ja od rodicou nechcem ani cent. Vsetko si budem platit sam. A mam tri moznosti, part-time job related to my field of study co moze byt tazke najst, rozbehnut mensi biznis a popr. sa dako vynajst aj tam na skole a daco zorganizovat alebo budem pokracovat ako poker pro ale to je namahave na psichicku zataz lebo pri tom sa clovek musi vkuse sustredit a studovat inak sa t o odzrkadli an vysledkoch (mam aj vlastne skusenosti s tym :biggrin: )

Ale inak tiez by som ti odporucal si skusit najst daku robotu related to your field of study. Nielenze ziskas working experience ktore su velmi potrebne ale aj sa uzivis. A ak si proste nasetris predtym ako zacnes aspon na polku roka dopredu tak mozes zacat aj ako volunteer dakde a potom sa vypracujes. Teda zalezi aj co budes studovat samozrejme kedze asi (neviem) ak studujes medicinu alebo daco tak asi nic related nenajdes (fakt neviem)
Ale napr. ak robis dake social studies tak aj praca v bare je dobra working experience kedze si z ludmi atd. Treba byt creativny v tomto a ponachadzat spojenia co si potom neskor budes moct dat do CV.


Ianc ospravedlnujem sa za vsetky typos ktore tam urcite budu ale kedze je to cele cervene tak sa mi cez to nechce ist tak dufam ze to bude zrozumitelne :smile:
Reply 334
Ahoj, prosím, nepanikařte :biggrin: Je pravda, že ty náklady jsou vyšší (hlavně asi teda v tom Londýně - nemám srovnání), každopádně to taková tragédie není. O jiných městech nemám přehled, ale co se týče Londýna, tak je občas levnější bydlet v pronájmu než na koleji - platím za dvoulůžák v centru se stravou 122 liber za týden, spolužačka bydlí ve Wood Green v baráku s několika dalšíma lidma a každý platí 115 liber, přičemž každý vlastní pokoj a společně maj k dispozici zahradu s grilem :wink: :biggrin:

Pokud máte školu v centru Londýna, doporučuju chodit na obědy k Haré Kršně na SOAS, je to zadarmo a vydávaj to nejspíš každý všední den...

Co se týče dopravy - je možný chodit na některá místa pěšky nebo si jet na kole (na spoustě místech jsou rozestaveny firemní od Barclays, stojí zhruba libru na hodinu), ale to jen pokud máte silné nervy, protože doprava v centru Londýna je na hlavu.

Pokud by tohle nestačilo, je možný si sehnat různá stipendia plus si třeba přivydělávat...
Reply 335
Original post by THESHade

Original post by THESHade
Jj, Skotsko je v tom uzasne ze skolne ti zaplatia oni a preto dufam ze itnerview mi vynde a zoberu ma :smile:


Zase ale zober si aj to ze v londyne mas vacsie platy takze s takymito nakladmi ak tam bueds tak ak si najdes hocijaky part time job tak nebdues musiet moc robit co hocikde inde by bolo tazsie


Ja od rodicou nechcem ani cent. Vsetko si budem platit sam. A mam tri moznosti, part-time job related to my field of study co moze byt tazke najst, rozbehnut mensi biznis a popr. sa dako vynajst aj tam na skole a daco zorganizovat alebo budem pokracovat ako poker pro ale to je namahave na psichicku zataz lebo pri tom sa clovek musi vkuse sustredit a studovat inak sa t o odzrkadli an vysledkoch (mam aj vlastne skusenosti s tym :biggrin: )

Ale inak tiez by som ti odporucal si skusit najst daku robotu related to your field of study. Nielenze ziskas working experience ktore su velmi potrebne ale aj sa uzivis. A ak si proste nasetris predtym ako zacnes aspon na polku roka dopredu tak mozes zacat aj ako volunteer dakde a potom sa vypracujes. Teda zalezi aj co budes studovat samozrejme kedze asi (neviem) ak studujes medicinu alebo daco tak asi nic related nenajdes (fakt neviem)
Ale napr. ak robis dake social studies tak aj praca v bare je dobra working experience kedze si z ludmi atd. Treba byt creativny v tomto a ponachadzat spojenia co si potom neskor budes moct dat do CV.


Ianc ospravedlnujem sa za vsetky typos ktore tam urcite budu ale kedze je to cele cervene tak sa mi cez to nechce ist tak dufam ze to bude zrozumitelne :smile:


To máš asi pravdu no... budu studovat literaturu a film, takže doufám v brigádu v oboru to určitě. v produkci někde nebo v divadle, knihovně, atd... ale klidně i v kavárně, zametat, to bude jedno. Jen chci, přesně, mít dostatek času na stidum, protože bych nerada vylítla. mi jde o hodně teď :smile: jsem starší student (23), takže pracovní zkušenosti mám, teď bydlim v Norsku a na ten první půl rok si tak nějak těžce ušetřim, když se hodně uskromnim - což bolí! Ale sponzora by to chtělo, ale od rodičů taky nechci ani K, takže to nějak dopadne... Vsadim si Loto!
Reply 336
Original post by hatterska
Vsadim si Loto!


:smile:
Reply 337
@THESHade

Co ides studovat do Dundee + Glasgow? som daval prihlasku na dundee, gsa, strath a edin. na architekturu kedze byvam v glasgowe
(edited 12 years ago)
Reply 338
Ethical Hacking/
Do Dundee ma uz priali a idem ich acceptovat. Bol som tam uz aj pozret.
Reply 339
Jak jsem tu již zmínil, nejraději bych do Edinburghu a konečně mám offers jak z University of Edinburgh, tak i z Napier. UoE mi řekli, že chtějí 4 jedničky z maturity včetně jedničky z matiky, u Napieru chtějí minimálně průměr 3 z maturity, takže Napier je víceméně jistotka, kdyby se mi tak nepovedla matika. Mám radost!

Quick Reply

Latest