The Student Room Group

Czech and Slovakian Society!

I just thought it would be nice to know someone in the UK to whom I could talk in my native language.
Well just let me know.

Scroll to see replies

Reply 1
AHOJ! Moje meno je Cicerao. :smile:

I only speak a little...sorry, I'm English...:colondollar:
Reply 2
Cicerao
AHOJ! Moje meno je Cicerao. :smile:

I only speak a little...sorry, I'm English...:colondollar:



Heeey your czech was almost correct :smile:)) where did u learn this bit?
Reply 3
BeritV
Heeey your czech was almost correct :smile:)) where did u learn this bit?


I have a lot of Slovak friends. :h:
Reply 4
Cicerao
I have a lot of Slovak friends. :h:


Oh well good job anyway :wink:
Reply 5
Another ahoj! Tesi me a vitam vas :smile: Bohuzel nejsem ceska, ale rozumim trochu cesky (ucim se jen rok). Je lots of czechs v anglii, ne? Co chcete ucit se v univerzite? Odkud jste v ceske republice- z Prahy/ z Brno?
:smile:
Reply 6
angielska
Another ahoj! Tesi me a vitam vas :smile: Bohuzel nejsem ceska, ale rozumim trochu cesky (ucim se jen rok). Je lots of czechs v anglii, ne? Co chcete ucit se v univerzite? Odkud jste v ceske republice- z Prahy/ z Brno?
:smile:


A odkud jsi? Na rok učení máš výbornou češtinu :smile:

V Anglii je jich hodně, ale bohužel ne v mojí škole, takže tam žádné neznám.
Na univerzitě se chci učit PPE.

Jsem z Prahy, ale rok žiji v Anglii, v Brightonu.

A co ty? :smile:
Reply 7
BeritV
A odkud jsi? Na rok učení máš výbornou češtinu :smile:

V Anglii je jich hodně, ale bohužel ne v mojí škole, takže tam žádné neznám.
Na univerzitě se chci učit PPE.

Jsem z Prahy, ale už rok žiji v Anglii, v Brightonu.

A co ty? :smile:


Dekuju :smile: Jsem z anglii, ale jsem se ucila posledni rok cesky v univerzite (jen jak voleny predmet ). V ktery univerzite chces ucit se?? Brighton?

Chce jedu na prazdniny do Prahy :smile: Praha je tak pekna!!

Have you finished your A levels/IB yet?
Reply 8
angielska
Dekuju :smile: Jsem z anglii, ale jsem se ucila posledni rok cesky v univerzite (jen jak voleny predmet ). V ktery univerzite chces ucit se?? Brighton?

Chce jedu na prazdniny do Prahy :smile: Praha je tak pekna!!

Have you finished your A levels/IB yet?


A proč sis vybrala zrovna češtinu? Je to zvláštní, ale super!!!
Na jaké jsi univerzitě?
budu zkoušet asi Oxford, UCL, Warwick ... Ostatní zatím nevím.

Jestli pojedeš do Prahy, dej mi vědět, ukážu ti celé město :smile:

And I am gonna start A2 in September :smile:
Good luck fellow Czechs. Apparently there is not many of you in the UK :frown: I can understand what you lot are writing :smile: I have been to Praha, Liberec, Hradec Kralove, Turnov, Tanvald and Harrachov :biggrin:
Reply 10
MagneticMeteor
Good luck fellow Czechs. Apparently there is not many of you in the UK :frown: I can understand what you lot are writing :smile: I have been to Praha, Liberec, Hradec Kralove, Turnov, Tanvald and Harrachov :biggrin:


Are you Polish (according to the flag?)
Well the language is pretty similar, I can talk to many polish people and understand :smile:
Reply 11
Ahoj, ja jsem z Vysociny a za par tydnu zacinam studovat na Durham University :-)
Reply 12
ywca
Ahoj, ja jsem z Vysociny a za par tydnu zacinam studovat na Durham University :-)


Tak to je super, konečně někdo :smile: co tam budeš studovat?
uvažuju že si dám na PPE, ale nevím, jestli to není moc competitive :smile:
Reply 13
BeritV
Tak to je super, konečně někdo :smile: co tam budeš studovat?
uvažuju že si dám na PPE, ale nevím, jestli to není moc competitive :smile:


Ja jdu na prava. Competive nebo ne, na to se vykasli. Mne prijde, ze v Britanii jsou competitive uplne vsechny predmety, takze ono je to asi jedno :-) Kam chces jit studovat?
Reply 14
ywca
Ja jdu na prava. Competive nebo ne, na to se vykasli. Mne prijde, ze v Britanii jsou competitive uplne vsechny predmety, takze ono je to asi jedno :-) Kam chces jit studovat?


Nu, budu zkoušet Oxford, Warwick, UCL a York... a právě se rozmýšlím o čtvrté no
Reply 15
BeritV
Nu, budu zkoušet Oxford, Warwick, UCL a York... a právě se rozmýšlím o čtvrté no


Ty jo, to je silna ctyrka... Preju hodne stesti! Zkus jako patou Durham, i kdyz nevim, jestli se tam da studovat primo PPE. Uz mas po maturite nebo ji teprve letos budes delat?
Reply 16
ywca
Ty jo, to je silna ctyrka... Preju hodne stesti! Zkus jako patou Durham, i kdyz nevim, jestli se tam da studovat primo PPE. Uz mas po maturite nebo ji teprve letos budes delat?


Dokončuju druhej rok A Levels... Ach jo, tohle mě zabije :smile:
Reply 17
Ahoj, jsem taky z Čech a hlásim se do UK na příští rok. Jsem zvědav, jak to dopadne. :smile:
Reply 18
MJay91
Ahoj, jsem taky z Čech a hlásim se do UK na příští rok. Jsem zvědav, jak to dopadne. :smile:


super, to se nám to tady pěkně rozšiřuje :smile: kam se hlásíš? :smile:
Reply 19
BeritV
super, to se nám to tady pěkně rozšiřuje :smile: kam se hlásíš? :smile:


Na Nottingham Trent, De Montfort a Sheffield Hallam. Ještě mám jako záchrannou Teesside. Vim, žádná sláva, ale když mam strach, že na ty lepší bych se nedostal :biggrin:. Zase ale na těhle univerzitách je k dispozici rok work experience, což se na těch nejlepších moc nevyskytuje. Kurzy, na který se hlásim, se zabývají marketingem a reklamou. Co ty, kam se hlásíš? :smile:
(edited 13 years ago)

Quick Reply

Latest