The Student Room Group

Η Ελληνική Κοινωνία

Scroll to see replies

κανεις που να εχει offer για Durham
Εγω Law conditional offer
Γνωρίζει κανείς πληροφορίες για τις εστίες της UNITE STUDENTS (σε Station Court/ North Lodge/ Emily Bowes court); Σε τι κατάσταση είναι, ποσο καλή η τοποθεσία τους κλπ..; Θα αξίζουν τα λεφτά; (κοντά 200 pw για en-suite)
παιδια ηθελα να ρωτησω κατι εσεις που σπυδαζετε ηδη σε καποιο αγγλικο πανεπιστημιοο η γλωσσα σας δυσκολευει πανω στα μαθηματα και στα lectures κτλ
Original post by elina1996
παιδια ηθελα να ρωτησω κατι εσεις που σπυδαζετε ηδη σε καποιο αγγλικο πανεπιστημιοο η γλωσσα σας δυσκολευει πανω στα μαθηματα και στα lectures κτλ


Εγώ δε δυσκολεύτηκα καθόλου όμως αυτο εξαρτάται απ το επίπεδο του καθενός..
Καλησπέρα! Θα είμαι στο Sheffield και συγκεκριμένα στο Sheffield Hallam! Υπάρχει κάποιος άλλος Έλληνας που θα είναι στην πόλη?!
Nottingham kaneis?
Καλησπέρα, έχει κανείς άποψη για το Robert Gordon και πιο συγκεκριμένα για BEng σε mechanical engineering?
Κανεις για Dumfries φέτος;;;
Γεια σας κανω αιτηση ucas και εχω καποιεσ απορειες, ρωτησα το staff τουσ και τισ γκουκγλαρα αλλα οτι βρηκα ηταν πολύ γενικο και αοριστο και ειπα να ρωτησω και εδω μπασ και βρω πιο ξεκαθαρεσ απαντησεισ.
1.στο reference section τι ειναι πιο καταληλο να βαλω στο Post/occupation/relationship* , θα το στειλει η καθηγητρια που μου κανει ελευθερο σχεδιο,high school teacher ισωσ,dunno?
2. απολυτηριο γυμνασιου ειναι υποχρεωτικό να βαλω?
3.Με τα modules τι φαση παιζει ?βαζω ολα τα μαθηματα?βαζω μονο κατευθηνση?κατι για μεταφραση των εγγραφων στα αγγλικα σε δικηγορικό γραφειο ακουσα?
4.οσον αφορα τα qualifications απο ξενεσ γλωσσεσ ξανα βαζω το ielts επειδή το ειχα ξαναβαλει στα personal details?lower,proficiency michigan να βαλω η δεν τα μετρανε καθολου εφοσων εχω το ielts?
Θα χαρω πολυ αν καποιοσ απαντησει εστω και σε μια απο αυτεσ τισ ερωτησεισ ,σε καθε section τησ αιτησησ νιωθω πως θα παθω ανακοπη -_-,
ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Έχει κανείς εδώ θεωρείται μελέτη στο Ηνωμένο Βασίλειο; Άστον στο Μπέρμιγχαμ είναι σπίτι σε μια ποικιλόμορφη Κοινότητα, συμπεριλαμβανομένων των Ελλήνων υπηκόων! Μπορείτε να μας εδώ:

http://www.aston.ac.uk/international/international-students/your-country/europe/greece/
Original post by Thatguy211
Γεια σας κανω αιτηση ucas και εχω καποιεσ απορειες, ρωτησα το staff τουσ και τισ γκουκγλαρα αλλα οτι βρηκα ηταν πολύ γενικο και αοριστο και ειπα να ρωτησω και εδω μπασ και βρω πιο ξεκαθαρεσ απαντησεισ.
1.στο reference section τι ειναι πιο καταληλο να βαλω στο Post/occupation/relationship* , θα το στειλει η καθηγητρια που μου κανει ελευθερο σχεδιο,high school teacher ισωσ,dunno?
2. απολυτηριο γυμνασιου ειναι υποχρεωτικό να βαλω?
3.Με τα modules τι φαση παιζει ?βαζω ολα τα μαθηματα?βαζω μονο κατευθηνση?κατι για μεταφραση των εγγραφων στα αγγλικα σε δικηγορικό γραφειο ακουσα?
4.οσον αφορα τα qualifications απο ξενεσ γλωσσεσ ξανα βαζω το ielts επειδή το ειχα ξαναβαλει στα personal details?lower,proficiency michigan να βαλω η δεν τα μετρανε καθολου εφοσων εχω το ielts?
Θα χαρω πολυ αν καποιοσ απαντησει εστω και σε μια απο αυτεσ τισ ερωτησεισ ,σε καθε section τησ αιτησησ νιωθω πως θα παθω ανακοπη -_-,
ευχαριστώ εκ των προτέρων.


1) βαλε high school teacher αλλα γραψε και οτι ειναι των καλλιτεχνικων η καθηγητρια,

2) δεν ειναι απαραιτητο αλλα αν ειχες καλους βαθμους βαλτο,

3) εγω θυμαμαι ειχα βαλει το καθε μαθημα ξεχωριστα και στο βαθμο εγραψα το γενικο που βγαινει απο τα τρια τριμηνα ή 2 τετραμηνα μαζι με το βαθμο των εξετασεων (στο απολυτηριο του γυμνασιου τουλαχιστον γιατι λυκειου δεν ειχα ακομη),
βαζεις και γενικης και κατευθυνσης, ολα δλδ,
μεταφραση θα χρειαστεις μετα, αφου εχεις offer και παρεις το απολυτηριο σου

4) εγω ειχα lower και proficiency τοτε αλλα δεν θυμαμαι να τα εβαλα γιατι δεν ειχα βρει σε ποιο section να τα βαλω.
Αν εχεις το ielts και ο βαθμος σου ειναι πανω απο αυτο που ζηταει το πανεπιστημιο τοτε δεν χρειαζονται lower/proficiency, οχι οτι ειναι κακο να πεις οτι τα εχεις απλα δεν ειναι απαραιτητα.

Καλη επιτυχια !
Original post by mary12k
1) βαλε high school teacher αλλα γραψε και οτι ειναι των καλλιτεχνικων η καθηγητρια,

2) δεν ειναι απαραιτητο αλλα αν ειχες καλους βαθμους βαλτο,

3) εγω θυμαμαι ειχα βαλει το καθε μαθημα ξεχωριστα και στο βαθμο εγραψα το γενικο που βγαινει απο τα τρια τριμηνα ή 2 τετραμηνα μαζι με το βαθμο των εξετασεων (στο απολυτηριο του γυμνασιου τουλαχιστον γιατι λυκειου δεν ειχα ακομη),
βαζεις και γενικης και κατευθυνσης, ολα δλδ,
μεταφραση θα χρειαστεις μετα, αφου εχεις offer και παρεις το απολυτηριο σου

4) εγω ειχα lower και proficiency τοτε αλλα δεν θυμαμαι να τα εβαλα γιατι δεν ειχα βρει σε ποιο section να τα βαλω.
Αν εχεις το ielts και ο βαθμος σου ειναι πανω απο αυτο που ζηταει το πανεπιστημιο τοτε δεν χρειαζονται lower/proficiency, οχι οτι ειναι κακο να πεις οτι τα εχεις απλα δεν ειναι απαραιτητα.

Καλη επιτυχια !


Ευχαριστω πολυ:smile:
Καλησπερα σας. Νεο μελος!
Κανεις για σπουδες στο Bucks New University?
Hey are there any Greek year 12s?

Quick Reply

Latest

Trending

Trending