The Student Room Group

The Polish Society

Scroll to see replies

Reply 840
Original post by shake_it
Będę studiował Economics and Business with East European Studies (oczywiście jeśli spełnię ich ofertę). Jak Ci sie podoba na UCL? Naprawde jest tak świetnie jak sobie to wyobrażam? :biggrin:


Nie wiem, to pewnie zalezy co widziales wczesniej :tongue: Teraz koncze 2 rok w Birmingham i dostalam sie na 3 rok do UCL ale nie jestem az tak zadowolona. W moim przypadku najlepsze uczelnie sa w londynie i manchesterze. DOstalam sie tez do brighton, a tam pieknie i poziom lepszy ale tzw "facilities" duzo bardzie ubogie. Wiec chyba na Coventry sie zdecyduje ( ciagle rozwazam)... Ogromny campus, biblioteka i ciekawe "connections" maja ale czy to wystarczy? Za brighton przemawia mi rowniez artystyczna inspiracja i oczywiscie morze :smile: A Ty juz wdziales co i jak?

POzdrawiam
Reply 841
Ja mam oferte z matury, nie jest to jakiś kosmos (2x86% i 1x72% z rozszerzeń), mam ogromne parcie, żeby się dostać, wszystko mi super odpowieda, kierunek, miejsce, genialnie byłoby się dostać.

a na Twoim miejscu ani chwili bym sie nie zastanawiał nad czymkolwiek :biggrin: Coventry=Warwick czy Coventry jako takie?

po dwóch latach to duża elastyczność z ich strony, że pozwalają Ci na takie migracje :biggrin:
Reply 842
Poprzez interview i portfolio sie dostalam. Mam swietny college ktory mnie przygotowal z roznych dziedzin. Coventry univerek nie Warwick, ten drugi jest lepszy w rankingach ale bardziej w Twoich dziedzinach, art&design chyba nie ma tam nawet. Mam conditional offer musze zrobic sobie Iltes i miec distinction. A kiedy sie tu wybierasz?
Reply 843
IELTS nie jest trudny, więc to dla Ciebie chyba tylko formalność.

Jak mnie przyjmą to planuje jakos na początku września i troche popracować, żeby mieć co wydawać później :biggrin: a Ty?

Jako insurance mam York, ale to jest wyjście awaryjne.
Reply 844
takie niesmiale czesc :smile: Czy sa tu jacys Polacy próbujący dostać się na RGU, a konkretniej do szkoly Greya? Ja zlozylam papiery na komunikacje wizualna i czekam na odp jak na szpilkach :smile:

shake_it- z tym IELTS mnie pocieszyles, bo tez mnie czeka niebawem.
Reply 845
Original post by Methice
shake_it- z tym IELTS mnie pocieszyles, bo tez mnie czeka niebawem.
Co do IELTSa, to jeśli chodzi o moje rady to:
- przegotuj sie dobrze speakingu i mów przez cały czas, jaki jest wyznaczony (ja skonczylem za wczesnie i ucieli mi punkty).
- writing - pisz jak najwiecej prac tego typu, zeby na egzaminie robic to automatycznie. IMO najtrudniejsza czesc IELTSa.
- reading - zwracaj uwage na szczegoly, jesli troche czytasz po angielsku, to nie powinno byc problemu.
- listening - pamietaj ze sluchasz tylko raz, a nie 2 jak na maturze/CAE.

Good luck :smile:
Reply 846
POLSKAAAAAA!!!!!!

:smile:

Ide do polski za trzy tygodnie... nie moge sie doczekacz, zwjedze babcie y bede sczelal z debetowki.

Przepraszam jak zle pisze, ale mieszkalem w anglii cale moje zycie...
Reply 847
Cyfer i tak Cie rozumiemy :smile: udanego pobytu:wink:
hej, wybieram sie w tym roku do Londynu (City albo Queen Mary). Ktos jeszcze? (:
Reply 849
Ja na UCL jeśli spełnię ofertę. Jaki kierunek i oferta? :smile:
Medical engineering (dziwny kierunek, prawie nikt nei wie co to jest :P) Queen Mary dali mi 80% z matmy, fizyki i biologii; City 80% z matmy i 70% z fizyki. Trochę bliżej matury pomyślę ile dam rade zrobić i czy wziąć firm Queen Mary a na drugie City, czy na pierwsze City a na drugie Glasgow (oni mają 70% z matmy i fizyki). a ty na co sie wybeirasz?
Reply 851
Original post by maggiemoon
hej, wybieram sie w tym roku do Londynu (City albo Queen Mary). Ktos jeszcze? (:


Hej ja wybieram sie na Queen Mary w tym roku na Audio System Engineering :smile:. Musze tylko jeszczę zdać IELTS :smile:.
o, fajnei. zamierzasz meiszkac w akademiku?
Reply 853
Original post by maggiemoon
Medical engineering (dziwny kierunek, prawie nikt nei wie co to jest :P) Queen Mary dali mi 80% z matmy, fizyki i biologii; City 80% z matmy i 70% z fizyki. Trochę bliżej matury pomyślę ile dam rade zrobić i czy wziąć firm Queen Mary a na drugie City, czy na pierwsze City a na drugie Glasgow (oni mają 70% z matmy i fizyki). a ty na co sie wybeirasz?
Economics & Business with East European Studies, baaardzo mi odpowiada ten kierunek :cool: Ale muszę mieć 86% z dwóch rozszerzeń i 72% z trzeciego :/
Reply 854
Original post by maggiemoon
o, fajnei. zamierzasz meiszkac w akademiku?


Tak w akademiku :smile:. Jak narazie nie wiem na który się zdecyduję :smile: . A Ty w akdemiku ,czy mieszkanie ?:smile:
Original post by marciak
Tak w akademiku :smile:. Jak narazie nie wiem na który się zdecyduję :smile: . A Ty w akdemiku ,czy mieszkanie ?:smile:


akademiku, to na pewno, ale tez nei wiem ktory jeszcze. ogolnei waham sie jeszcze z tym uniwersytetem, wlasciwie bylam zdecydowana na city, ale oni maja prawie dwa razy drozsze te akademiki, wiec teraz bardziej sie przychylam do queen mary ale oni maja wieksze wymagania ;/ z pobierznego rozpoznania to Pool house wygada najfajniej (:
hejka, ja tez prawdopodobnie wybieram się do Londynu a szczegolniej na UCL, oczywiscie o ile dobrze mi matura pojdzie, a niestety chcą ode mnie po 86% z biologii, chemii i angielskiego rozszerzonych. Okaze się jak to wyjdzie :smile:
(edited 12 years ago)
Reply 857
Original post by hultajka08
hejka, ja tez prawdopodobnie wybieram się do Londynu a szczegolniej na UCL, oczywiscie o ile dobrze mi matura pojdzie, a niestety chcą ode mnie po 86% z biologii, chemii i angielskiego rozszerzonych. Okaze się jak to wyjdzie :smile:
o, witam, ja też na UCL, z tym że mam troche nizsze wymagania. Gratuluje oferty i do zobaczenia tam we wrzesniu :wink:

jaki kierunek?
Reply 858
Original post by Methice
takie niesmiale czesc :smile: Czy sa tu jacys Polacy próbujący dostać się na RGU, a konkretniej do szkoly Greya? Ja zlozylam papiery na komunikacje wizualna i czekam na odp jak na szpilkach :smile:

shake_it- z tym IELTS mnie pocieszyles, bo tez mnie czeka niebawem.


Hej!
Ja zlozylam papiery na visual communication i na contemporary art practice : )
Tyle, ze ja mieszkam w Szkocji na stale od kilku lat, wywiad mialam w zeszla sobote, i z tego co wiem na odpowiedz musimy czekac do ok. ostatniego tygodnia kwietnia, poniewaz pani z administracji nie za bardzo sie spieszy z wyslaniem wynikow do Ucas przez 2-tygodniowe ferie, ktore teraz tu mamy. A ponoc decyzje juz wykladowcy podjeli. : )
Reply 859
Original post by Nattalia
Hej!
Ja zlozylam papiery na visual communication i na contemporary art practice : )
Tyle, ze ja mieszkam w Szkocji na stale od kilku lat, wywiad mialam w zeszla sobote, i z tego co wiem na odpowiedz musimy czekac do ok. ostatniego tygodnia kwietnia, poniewaz pani z administracji nie za bardzo sie spieszy z wyslaniem wynikow do Ucas przez 2-tygodniowe ferie, ktore teraz tu mamy. A ponoc decyzje juz wykladowcy podjeli. : )


Fajny kierunek :smile: Chcialam isc na LCC albo Chelsea College of Art ale zostaje lokalnie. Daj znac jakie kryteria mialas albo portfolio :smile: POzdr

Quick Reply

Latest