The Student Room Group

The Polish Society

Scroll to see replies

Reply 980
witam wszystkich:smile:

jak już gdzieś w tym wątku wspominałam, chciałabym dostać się na dziennikarstwo i do tej pory mój "zestaw" maturalny wyglądał następująco:
polski (r), matma (p), angielski (r), historia (r), niemiecki (r)

ostatnio zaczęłam zastanawiać się co do tego ostatniego. Niemieckiego serdecznie nienawidzę i wątpię czy w rok zdążę nauczyć się tego na tyle, by zdać maturę na poziomie 75%< (uczę się od 1. klasy liceum). Może lepiej skupić się na historii, która i tak uchodzi za jeden z najtrudniejszych egzaminów? Z drugiej strony, boję się, że wykluczenie niemieckiego może zmniejszyć moje szanse na dostanie się na te studia:confused:

Co o tym sądzicie? Każda rada i opinia mile widziana:smile:
Reply 981
Original post by AlexL4
witam wszystkich:smile:

jak już gdzieś w tym wątku wspominałam, chciałabym dostać się na dziennikarstwo i do tej pory mój "zestaw" maturalny wyglądał następująco:
polski (r), matma (p), angielski (r), historia (r), niemiecki (r)

ostatnio zaczęłam zastanawiać się co do tego ostatniego. Niemieckiego serdecznie nienawidzę i wątpię czy w rok zdążę nauczyć się tego na tyle, by zdać maturę na poziomie 75%< (uczę się od 1. klasy liceum). Może lepiej skupić się na historii, która i tak uchodzi za jeden z najtrudniejszych egzaminów? Z drugiej strony, boję się, że wykluczenie niemieckiego może zmniejszyć moje szanse na dostanie się na te studia:confused:


Co o tym sądzicie? Każda rada i opinia mile widziana:smile:


ehh, rozszerzona matura z historii... 2 razy przez to przechodziłam :/ ciężko uzyskać jakiś przyzwoity %. A może wos zamiast tego? Ja np. żałuję, że zdawałam historię a nie właśnie wos... a gdzie chciałabyś studiować dziennikarstwo? :smile:
Reply 982
Wos na pewno nie, bo tak naprawdę nie uczyłam się go w liceum, poza tym kompletnie nie czuję tego przedmiotu. Historię uwielbiam, chociaż zdaję sobie sprawę, że trzeba na nią poświęcić mnóstwo czasu:smile:

Pierwszym wyborem na 100% będzie Liverpool John Moores University, nad pozostałymi czterema uczelniami wciąż się zastanawiam: Birmingham City, Salford, Bangor, University of Central Lancashire, Sunderland, Chester lub Teesside.
Reply 983
Original post by mrozycki
A to się tu nie chwaliłem? :colondollar: Co prawda nie poszedł mi STEP (3/1 zamiast 1/2), ale przyjęli mnie na informatykę z NS i to bez poolowania. Teraz jest jedno wielkie planowanie :wink: 4 tygodnie do wyjazdu mi zostały, a ja w lesie ;/

Gratulacje! I powodzenia dalej :smile: Ja też prawie nic nie zrobilem w zwiazku z wyjazdem, wiec chill :cool:
Reply 984
nie wiecie czy ci od Student Finance mają tylko do siebie numer czy też maila? Bo tylko numer znalazłem a ciężko mi ich zrozumieć, wolałbym napisać maila..
Original post by Thomas_96
Half polish, can speak almost fluenty :smile: (got a* in gcse)

Łòdz to najlepsze miasto!


Try A level.. :wink:
hi i am a chinese guy called justin studying at manchester univeristy. I am interested in meeting new people and can teach you english and chinese in return for learning some polish :smile:. if you are interested pm me and we can skype or facebook.
Reply 987
Original post by Kamillo
nie wiecie czy ci od Student Finance mają tylko do siebie numer czy też maila? Bo tylko numer znalazłem a ciężko mi ich zrozumieć, wolałbym napisać maila..


Miałem ten sam problem. Nie udało mi się znaleźć żadnego adresu e-mail, co więcej osoba zajmująca się finansami studentów na mojej uczelni też go nie miała. Dlatego niestety, trzeba dzwonić i płacić jak za zboże. Przy okazji niewiele rozumiejąc.
Original post by mrozycki
Dlatego niestety, trzeba dzwonić i płacić jak za zboże. Przy okazji niewiele rozumiejąc.


Ja kiedyś tam musiałam dzwonić do Anglii, to kupiłam taką fajną kartę z tanimi rozmowami do Anglii, i wtedy wychodzi całkiem tanio, prawie jak dzwonienie do Playa xD trzeba popytać w kiosku albo w sklepie z prasą, a powinni mieć taki bajer.
Reply 989
Original post by hultajka08
Ja kiedyś tam musiałam dzwonić do Anglii, to kupiłam taką fajną kartę z tanimi rozmowami do Anglii, i wtedy wychodzi całkiem tanio, prawie jak dzwonienie do Playa xD trzeba popytać w kiosku albo w sklepie z prasą, a powinni mieć taki bajer.


Dla 2 czy 3 rozmów to chyba się średnio opłaca :wink:
niekoniecznie :wink: ja dzwoniłam do 3 osób i zdecydowanie się opłaciło
Reply 991
Witam, Jak? gdzie? kiedy? dostane National Insurance Number (potrzebny do otrzymania pozyczki i walijskiego grantu).
i jaka karte sim najlepiej kupic?
Reply 992
Dzięki Mrożycki za wcześniejszą pomoc. A nie wiecie czy jak by się poszło do Anglii np. na rok studiów, wzięło się ten kredyt na ten rok i poźniej zdecydowało się na kontynuację tego kierunku w innym kraju (o ile to możliwe) np. w Stanach. Musiałoby się wtedy od razu spłacać kredyt czy musiałoby się zarabiać 21 tys funtow? I w ogole można w Anglii przenieść się z kierunku jednego na drugi? Nawet jak pierwszy nie ma żadnego związku z drugim? Proszę o szybką pomoc. Dzięki :smile:
Reply 993
Original post by Kamillo
Dzięki Mrożycki za wcześniejszą pomoc. A nie wiecie czy jak by się poszło do Anglii np. na rok studiów, wzięło się ten kredyt na ten rok i poźniej zdecydowało się na kontynuację tego kierunku w innym kraju (o ile to możliwe) np. w Stanach. Musiałoby się wtedy od razu spłacać kredyt czy musiałoby się zarabiać 21 tys funtow? I w ogole można w Anglii przenieść się z kierunku jednego na drugi? Nawet jak pierwszy nie ma żadnego związku z drugim? Proszę o szybką pomoc. Dzięki :smile:


1. Nie trzeba spłacać.
2. Pisz do uczelni.
3. Raczej nie.
Reply 994
Witam, jesli chodzi o student finance to szukajcie zawsze complaint :smile: tam napewni jakis email jest,i druga sprawa kiedys zdobylam zwykly nr landline, niestety
Juz go nie mam ale zapewniam ze taki istnieje, moze google wam pomoze. Poza tym ten numer byl oczywiscie duzo tanszy od 08xx wiec warto. Ps sa w koncu studenci art&design w Coventry? Albo studenci powyzej 25? Oczywiscie z Coventry:smile: Pozdrawiam forumowiczow!
Reply 995
wysyłaliście już aplikacje na 2013? a może ktoś dostał już oferty?:smile:
Reply 996
Czy ktoś stara się o Maintenance Loan/Maintenance Grand/ National Scholarship Programme?
[h="3"]
Original post by AlexL4
wysyłaliście już aplikacje na 2013? a może ktoś dostał już oferty?:smile:


Ja dzisiaj wysłałam. Jeszcze się UCAS z nią nie uporał. :biggrin:
Reply 998
a orientujesz się jak długo czeka się na welcome letter?

BTW tak z ciekawości: na jakie uczelnie i kierunek aplikowałaś?:smile:
Reply 999
Original post by kassia08
Czy ktoś stara się o Maintenance Loan/Maintenance Grand/ National Scholarship Programme?
[h="3"]

Ostatni jest dla Brytyjczyków tylko. A co do dwóch pozostalych to pytaj smialo :cool:

Quick Reply

Latest