The Student Room Group

The Polish Society

Scroll to see replies

Reply 1280
aplikuje ktoś do Birkbeck? :smile:
Reply 1281
Cześć wszystkim, mam pytanie o entry requirements. Do studiów jeszcze mam trochę czasu, ale przeglądałam strony różnych uniwersytetów i jeden z kursów, które mnie zainteresowały, wymaga matury z psychologii i literatury angielskiej, co jest oczywiście niemożliwe, no chyba że zdaje się IB. To znaczy, że w ogóle nie mam szansy na dostanie się jak nie mam IB, czy da się to jakoś obejść?
Original post by paiges
Cześć wszystkim, mam pytanie o entry requirements. Do studiów jeszcze mam trochę czasu, ale przeglądałam strony różnych uniwersytetów i jeden z kursów, które mnie zainteresowały, wymaga matury z psychologii i literatury angielskiej, co jest oczywiście niemożliwe, no chyba że zdaje się IB. To znaczy, że w ogóle nie mam szansy na dostanie się jak nie mam IB, czy da się to jakoś obejść?

Najprościej będzie dowiedzieć się w admissions office uniwersytetu (a jeszcze lepiej - konkretnego wydziału). Jeśli chodzi o psychologię, to może być ciężko, bo poza chodzeniem na jakieś zajęcia pozalekcyjne trudno mi wymyślić jakąś formę dowiedzenia się o tym czegoś więcej; wymagania z literatury angielskiej może pomóc spełnić np. Olimpiada Języka Angielskiego, bo w niej stawiane wymogi znajomości kultury (w tym literatury). :smile:
Reply 1283
Original post by paiges
Cześć wszystkim, mam pytanie o entry requirements. Do studiów jeszcze mam trochę czasu, ale przeglądałam strony różnych uniwersytetów i jeden z kursów, które mnie zainteresowały, wymaga matury z psychologii i literatury angielskiej, co jest oczywiście niemożliwe, no chyba że zdaje się IB. To znaczy, że w ogóle nie mam szansy na dostanie się jak nie mam IB, czy da się to jakoś obejść?

A jakie kursy? Bo ja jestem na psychologii i gdzies polowa nie ma matury z psychologii i nie jest to problem. Nie wydaje mi sie to prawdopodobne zeby mieli takie wymagania, zwykle wystarczy science jakakolwiek.
Jak masz jakies konkretne pytania mozesz pisac na priv :wink:
Reply 1284
Hi guys, you might find my e-book useful before going to study in the UK. You can register here for a free copy:
http://bit.ly/19O3iJ9
Based on my own experiences as an international student :smile:
Cześć wszystkim, czy jest tu może ktoś kto studiuje/studiował/zna kogoś kto studiuje medycynę w UK (najlepiej na KCL albo Barts)? Dostałam się właśnie na Kings College London i na Barts (medyczną część Queen Mary) i zastanawiam się które z nich wybrać. Ktokolwiek kto studiuje na KCL albo QMUL i mógłby mi powiedzieć coś na temat atmosfery, lokalizacji, acommodation i całości doświadczenia też byłby bardzo pomocny :smile:
Reply 1286
Hey wszystkim!
Mam pytanie do studentów będących już na wyspach, a najlepiej w samym Londynie. Jestem tegorocznym maturzystą i wybieram się ( a przynajmniej mam zamiar :wink: ) na studia do UK. Dostałem 5 conditionali, z czego dwa wydają mi się najbardziej kuszące - z Brunel i z SOAS. Czy ktoś z was studiuje na tej uczelni i czy mógłby podzielić się doświadczeniami/przemyśleniami ? Lub może ktoś chociaż coś słyszał ? ( Course : Economics).
Moje kolejne pytanie dotyczy kwestii finansów. Otóż zarówno mieszkanie jak i samo życie na wyspach jest dość drogie, czy ktoś z was orientuje się może czy dla obywateli UE dostępne jakieś stypendia ? ( socjal itp). Wiadomo, że te parę funtów więcej się przyda :wink:
pzdr
Reply 1287
Original post by Peter453
Hey wszystkim!
Mam pytanie do studentów będących już na wyspach, a najlepiej w samym Londynie. Jestem tegorocznym maturzystą i wybieram się ( a przynajmniej mam zamiar :wink: ) na studia do UK. Dostałem 5 conditionali, z czego dwa wydają mi się najbardziej kuszące - z Brunel i z SOAS. Czy ktoś z was studiuje na tej uczelni i czy mógłby podzielić się doświadczeniami/przemyśleniami ? Lub może ktoś chociaż coś słyszał ? ( Course : Economics).
Moje kolejne pytanie dotyczy kwestii finansów. Otóż zarówno mieszkanie jak i samo życie na wyspach jest dość drogie, czy ktoś z was orientuje się może czy dla obywateli UE dostępne jakieś stypendia ? ( socjal itp). Wiadomo, że te parę funtów więcej się przyda :wink:
pzdr


Zeby dostac maintenance grant trzeba mieszkac w UK przynajmniej 3 lata w momencie rozpoczecia studiow, wiec niestety nie ma takich stypendiow dla nowo przyjezdnych :wink:
Reply 1288
Original post by AnnaXO
Zeby dostac maintenance grant trzeba mieszkac w UK przynajmniej 3 lata w momencie rozpoczecia studiow, wiec niestety nie ma takich stypendiow dla nowo przyjezdnych :wink:


Dzięki :smile: A jak się ma sprawa z ewentualnymi pożyczkami ( nie mówie o pokryciu czesnego) lub z podjęciem pracy podczas studiów ? Da się wszystko pogodzić ? :smile:
Reply 1289
Original post by Peter453
Dzięki :smile: A jak się ma sprawa z ewentualnymi pożyczkami ( nie mówie o pokryciu czesnego) lub z podjęciem pracy podczas studiów ? Da się wszystko pogodzić ? :smile:


nie wiem jak pozyczki, chyba nie ma... ale wszyscy moi znajomi studenci w UK mowia, ze spokojnie mozna pracowac part-time :smile: ja ide do wieczorowego uni wiec bede normalnie pracowac full time :smile:
Cześć, odpowiedzi na Wasze pytania a może część z nich:
Sprawdź moją stronę
www.studiawanglii.pl Wrzuciłem tam sporo sprawdzonych informacji zebranych podczas moich studiów w Anglii +gdy ja składałem podanie. Jak czegoś nie znajdziesz napisz do mnie maila na [email protected]. Krzysiek
Myslicie, ze jest jakas mozliwosc utrzymania sie na uniwersytecie typu Oxford, Cambridge, gdzie niezbyt jest mozliwosc pracowac? Znacie jakies granty, stypendia dostepne Polakom?
Oferta z KCL na Computer Science!:smile: Ktos tutaj sklada na Comp Sci?
Ja mysle o skladaniu za rok. Jakie masz przewidywane wyniki matur? :smile:
Wyjezdzam na studia we wrzesniu, 7/8 lat. Nie planuje wracac do Polski. Choc nie mowie, ze nie przeprowadze sie z UK np. do Kanady.
Juz nie moge sie doczekac^^
Original post by Viridiana
Ja mysle o skladaniu za rok. Jakie masz przewidywane wyniki matur? :smile:


Cala edukacje mam w UK, wiec pisze alevelsy a nie nasza Polska mature. A*A*A to moje przewidywalne oceny.
Reply 1296
Polska studentka IB w Anglii się melduje :bigsmile:
Polak urodzony w Anglii. Mam oferty z Warwick i Birmingham na Ekonomie. Mieszkam w Oxfordzie. AMA :P
Original post by mjld_polako
Polak urodzony w Anglii. Mam oferty z Warwick i Birmingham na Ekonomie. Mieszkam w Oxfordzie. AMA :P


Jak oceniasz koszty zycia w Oxfordzie? :smile:
Reply 1299
Original post by Viridiana
Jak oceniasz koszty zycia w Oxfordzie? :smile:


masz wpierdol :smile:

Quick Reply

Latest