Results are out! Find what you need...fast. Get quick advice or join the chat
Hey there Sign in to join this conversationNew here? Join for free

Polish Thread

Announcements Posted on
One quick question - from of our list, who would you most like to see on TSR doing a Q&A? 23-09-2014
    • 12 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    jestem w polsce, egzamin kosztuje 600 zł i wiem że tak czy inaczej musze go zdac, więc już nawet sprawdzałam kiedy będzie, w poniedziałek zadzwonie czy można się jeszcze zapisac.

a chodziło mi o referencje, które trzeba umieścic w formularzu ucas, czy to muszą byc od np. dyrektora szkoły czy raczej nie? bo jesli napisałaby mi to korepetytorka byłoby szybciej- nie musiałabym tłumaczyc itd ;P
    Ja mialem referencje od nauczyciela ze szkoly jezykowej. Nie mozesz od nauczyciela angielskiego ze szkoly? Jesli nie, to mysle, ze korepetytor by wystarczyl, napisalabys, ze to jakis "English teacher" i gitara.
    • 0 followers

ReputationRep:
    (Original post by RabbitCFH)
    Ja mialem referencje od nauczyciela ze szkoly jezykowej. Nie mozesz od nauczyciela angielskiego ze szkoly?
    w sumie przez rok była moją nauczycielką w szkole, więc moge troche to naciągnąc

tak mnie nakręciliscie i postraszyliscie ze za pozno, że az dostałam rumienców :P
    • 2 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    tak mnie nakręciliscie i postraszyliscie ze za pozno, że az dostałam rumienców :P
    Spoko dasz radę
    • 0 followers

ReputationRep:
    a powiedzcie mi jeszcze jak to jest dokładnie. dajmy na to że mnie gdzieś tam zaakceptowali, no ale jeszcze nie ma wyników matury, nauczyciel może mi wpisac predict np 80% a jak sie okaze ze zdam na 50% to co wtedy? odrzucają moją aplikacje? albo druga sytuacja: matura bedzie w porzadku a np IELTS zdam na 5.0 a biorą od 6.5 i co wtedy? ;>
    • 12 followers

ReputationRep:
    Nie martw sie, uda sie.

Wpiszesz sobie ten predict, oni wysla ci oferte np. "zdaj mature na 70% i IELTS na 6", wtedy musisz zdac te mature na 70% (no, przy 69% pewnie by cie tez wzieli) no i IELTS na 6.

A, no i jak juz dostaniesz wszystkie oferty to wybierasz 1 firm i 1 insurance (ten na wypadek jak nie spelnisz wymagan pierszego).
    • 0 followers

ReputationRep:
    a zdawałes już IELTS? bo dmae chyba tak, ale z tego co zrozumiałam mieszkasz w anglii więc Twoja opinia na temat czy jest trudny ten egzamin może byc mało obiektywna :P
    • 12 followers

ReputationRep:
    Ja zdawalem TOEFL. Zdalem na 91 punktow (odpowiednik IELTS 6.5 o ile sie nie myle), co mi w zupelnosci wystarczylo. Nie wiem dokladnie jak wyglada IELTS, ale z tego co czytalem, to chyba podobnie do TOEFL, z tym, ze podobno jest nieco latwiejszy. TOEFL latwy na pewno nie jest, zdecydowanie warto sobie sciagnac jakies testy lub programy z testami do egzaminu. Jesli bedziesz chciala to poszukam i ci rzuce linkami.
    • 0 followers

ReputationRep:
    bede bardzo wdzięczna
    w sumie jakos nigdy zbyt angielskeigo nie kułam, to cos co sie ma we krwi w moim przypadku i tak troche sie obawiam :P
    • 2 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    a zdawałes już IELTS? bo dmae chyba tak, ale z tego co zrozumiałam mieszkasz w anglii więc Twoja opinia na temat czy jest trudny ten egzamin może byc mało obiektywna :P
    Ja nie zdawałem - mnie przyjęli do college (czyli coś takiego jak liceum) bez tego. Interview z dyrkiem wystarczyło :P

Z tego co słyszałem od ludzi zdających jest to dość łatwe - gramatyke możesz poćwiczyć pisząc na tym forum Gorzej ze speaking ale jak zachowasz spokój to powinno być ok
    • 12 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    bede bardzo wdzięczna
    w sumie jakos nigdy zbyt angielskeigo nie kułam, to cos co sie ma we krwi w moim przypadku i tak troche sie obawiam :P
    Tak samo u mnie. I tez sie obawialem, ale sie udalo.
    • 12 followers

ReputationRep:
    (Original post by dmae)
    Z tego co słyszałem od ludzi zdających jest to dość łatwe - gramatyke możesz poćwiczyć pisząc na tym forum Gorzej ze speaking ale jak zachowasz spokój to powinno być ok
    Ja spokoju nie zachowalem przy speakingu i dlatego nie wyszlo mi do konca, 19/30 punktow. Gdybym wczesniel cwiczyl te czesc w domu to pewnie byloby lepiej, ale co tam.
    • 0 followers

ReputationRep:
    a to jest cos w stylu matural oral exam? ;D
    podstawowy czy rozszerzony? gadane mam tylko ze mam problemy z nerwami i nawet na maturze mam jakis swistek ze moge w polowie ustnego powiedziec ze chce przerwe i ja mam :P
    • 2 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    podstawowy czy rozszerzony? gadane mam tylko ze mam problemy z nerwami i nawet na maturze mam jakis swistek ze moge w polowie ustnego powiedziec ze chce przerwe i ja mam :P
    Heh specjalnie dla ciebie to znalazłem: http://www.ielts.org/test_takers_inf...st_sample.aspx :P

A świstek niezły
    • 12 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    Speaking sie dzieli na 6 czesci:
    - Dostajesz pytanie dotyczace twoich zyciowych doswiadczen np. ja dostalem co sie zmienilo we mnie od czasu bycia dzieckiem - 15 sek. przygotowanie, 45 gadanie.
    - fragment artykulu i fragment wykladu i odpowiedziec na pytanie (mniej wiecej jaki zwiazek miedzy nimi wystepuje)
    - rozmowa jedna albo dwie, nie pamietam, musisz odpowiedziec na pytanie np. o co chodzilo jednej z osob i co wg ciebie powinna ona zrobic
    I cos jeszcze, ale zapomnialem juz. :P W kazdym razie dostajesz pytanie, masz 15-30 sek. na przygotowanie i musisz nawijac 45-60 sekund. Ja mialem duzego stresa.
    Ale jak w IELTS jest to nie wiem, moze podobnie.

O masz tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/IELTS#I...haracteristics - jak widac speaking w IELTSie rozni sie od tego z TOEFLa.
    • 0 followers

ReputationRep:
    (Original post by dmae)
    A świstek niezły
    po tym jak na próbnej maturze tak sie zdenerwowałam, że człowiek który ma u dosc surowej nauczycielki 5 z historii nie zdał, to stwierdziłam że wole miec jakeis swistki, niech mi nawet mowią że jestem nerwicowcem, trudno, przezorny zawsze ubezpieczony ;D

DZIĘKUJE za wszystkie linki, swietnie zrobiłam ze sie tu do Was odezwałam

a własnie znalazłam że w Aberdeen jest extra rekrutacja na stosunki miedzynarodowe z politologią czyli że miejsca są na pewno? ;>
    • 12 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    po tym jak na próbnej maturze tak sie zdenerwowałam, że człowiek który ma u dosc surowej nauczycielki 5 z historii nie zdał, to stwierdziłam że wole miec jakeis swistki, niech mi nawet mowią że jestem nerwicowcem, trudno, przezorny zawsze ubezpieczony ;D

DZIĘKUJE za wszystkie linki, swietnie zrobiłam ze sie tu do Was odezwałam

a własnie znalazłam że w Aberdeen jest extra rekrutacja na stosunki miedzynarodowe z politologią czyli że miejsca są na pewno? ;>
    No ba, pewnie, ze dobrze.

Miejsca pewnie sa, ale zapewne nie na wszystkie kierunki, tylko niektore. Np. na Portsmouth juz w marcu nie bylo miejsc na Eng. Language dlatego aplikowalem na English Studies.
    • 0 followers

ReputationRep:
    w ogole z tego co widze to w Aberdeen jest na wielu kierunkach, które mnie interesują dopiska 'extra' , więc może jednak zamiast tego edynburga wezmę się za Aberdeen? nawet jest international relationships with french! mniam!
    • 12 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    w ogole z tego co widze to w Aberdeen jest na wielu kierunkach, które mnie interesują dopiska 'extra' , więc może jednak zamiast tego edynburga wezmę się za Aberdeen? nawet jest international relationships with french! mniam!
    Hehe, powodzenia. Jak juz napiszesz Statementa to wrzuc go tutaj: http://www.thestudentroom.co.uk/forumdisplay.php?f=134 i ktos obeznany powinien ci powiedziec czy dobrze czy nie bardzo. Ja tak zrobilem i jeden gosc dal mi pare dobrych rad co powinienem poprawic.
    • 0 followers

ReputationRep:
    no jestem tak w połowie. a pisałes tez dlaczego chcesz studiowac w anglii i dlaczego nie polsce? ano własnie- dlaczego anglia nie polska?
    • 12 followers

ReputationRep:
    (Original post by lel0u)
    no jestem tak w połowie. a pisałes tez dlaczego chcesz studiowac w anglii i dlaczego nie polsce? ano własnie- dlaczego anglia nie polska?
    Zaraz ci podesle mojego statementa.

Reply

Submit reply

Register

Thanks for posting! You just need to create an account in order to submit the post
  1. this can't be left blank
    that username has been taken, please choose another Forgotten your password?
  2. this can't be left blank
    this email is already registered. Forgotten your password?
  3. this can't be left blank

6 characters or longer with both numbers and letters is safer

4. this can't be left empty
    your full birthday is required
  1. By joining you agree to our Ts and Cs, privacy policy and site rules

2. Slide to join now Processing…

Updated: April 1, 2014
New on TSR

TSR Freshers' blogs 2014

Read what TSR's freshers have to say as they head off to uni

Article updates
Useful resources
Reputation gems:
You get these gems as you gain rep from other members for making good contributions and giving helpful advice.