The Student Room Group

AQA A2 Polish 8 June 2015 Official Thread

Since there seems to be no general for the Polish exam that's on next Monday, here it is!
How are you guys feeling? Have you done all the necessary revision of your chosen books and films?
I'm doing Kamienie na Szaniec and Wajda's films. Let's hope the translation piece won't be harder than in last year's paper. :biggrin:

Scroll to see replies

I'm terrified. Don't really know what to write for the films question. I'm doing Moralność Pani Dulskiej, Popiół i Diament and Człowiek z marmuru. Good luck :smile:
Reply 2
I didn't do any work all year for Polish A2 (I'm a third generation Pole and my teacher was inconsiderate to this and generally an awful teacher), so I've been studying for Moralnosc Pani Dulskiej and Wajda films all day today! Obviously it won't be enough to get me an A, but I just don't want to be absolutely clueless when I open the paper tomorrow! Good luck everyone :tongue:
Reply 3
Heyyyy guys! How did your exam go!? I thought it was great! I did polish drama, "Moralność Pani Dulskiej" pytanie o opisie jednego bohatera i dlaczego zasługuje na najwiecej krytyki. Wiec napisałam 7 stron o Dulskiej :redface:,na które pytanie odpowiedzieliscie?? Jako drugi temat zrobiłam filmy Andrzeja Wajdy. The pierwsze pytanie, o porównaniu dwóch bohaterów, ale nie jestem pewna czy nie napisałam za duzo o polityce tamtych czasów :0 pamięta moze ktoś drugie pytanie z tego tematu???? Nie daje mi to spokoju, i chce powiedziec mamie o czym było haha.
Original post by Sara O.
Heyyyy guys! How did your exam go!? I thought it was great! I did polish drama, "Moralność Pani Dulskiej" pytanie o opisie jednego bohatera i dlaczego zasługuje na najwiecej krytyki. Wiec napisałam 7 stron o Dulskiej :redface:,na które pytanie odpowiedzieliscie?? Jako drugi temat zrobiłam filmy Andrzeja Wajdy. The pierwsze pytanie, o porównaniu dwóch bohaterów, ale nie jestem pewna czy nie napisałam za duzo o polityce tamtych czasów :0 pamięta moze ktoś drugie pytanie z tego tematu???? Nie daje mi to spokoju, i chce powiedziec mamie o czym było haha.


7 stron?! Przeciez essay ma mieć tylko ponad 200 słów. Ja tez odpowiedzialem to pytanie o krytyce. Tłumaczenie było głupie według mnie
Reply 5
No mam duze pismno i się mega rozpisalam :tongue:, obydwa wypracowania napisałam takie długie, bo tak zrobiłam w zeszłym roku i było w porządku.. na ile stron ty napisałeś? Czytałam też w examiner reports że mówili, ze odpowiedzi muszą być długie aby uzyskać pełne punkty a ja mega analizowalam. Mam nadzieje ze poszło dobrze... 😁 Jak Ci poszło w zeszłym roku? I według mnie tłumaczenie było dosyć spoko, dobry temat, nie było żadnych trudnych słów jak w zeszłych latach.
Original post by Sara O.
No mam duze pismno i się mega rozpisalam :tongue:, obydwa wypracowania napisałam takie długie, bo tak zrobiłam w zeszłym roku i było w porządku.. na ile stron ty napisałeś? Czytałam też w examiner reports że mówili, ze odpowiedzi muszą być długie aby uzyskać pełne punkty a ja mega analizowalam. Mam nadzieje ze poszło dobrze... 😁 Jak Ci poszło w zeszłym roku? I według mnie tłumaczenie było dosyć spoko, dobry temat, nie było żadnych trudnych słów jak w zeszłych latach.


Rok temu bardzo dobrze mi poszło. 100 na 100 punktów dostałem :biggrin: Na essaye około 2 lub 3 strony
Reply 7
To super! ja tez dostalam 100, byl bardzo prosty w zeszlym roku. Mam nadzieje ze oboje dostaniemy a* w tym roku :smile: :smile:
Original post by Sara O.
To super! ja tez dostalam 100, byl bardzo prosty w zeszlym roku. Mam nadzieje ze oboje dostaniemy a* w tym roku :smile: :smile:


Tez tak mysle. No potrzeba tylko 80 punktów na tym egzaminie zeby dostać A*. Byłaś na tych warszatatach w Manchester University w marcu?
Reply 9
Original post by Lucas_Wojtysiak
Tez tak mysle. No potrzeba tylko 80 punktów na tym egzaminie zeby dostać A*. Byłaś na tych warszatatach w Manchester University w marcu?


to tak nie dziala, nie wystarczy miec 90 overall na a*
trzeba dostac 90 UMS na A2, i A overall zeby dostac najwyzsza ocene.
dlatego to mnie toche wnerwia, bo jesli dostaniemy miedzy 60-89 to dostajemy A.

i nie nie bylam, wszystkiego uczylam sie sama, nie wiedzialam wogole o czyms takim, a co to byly za warsztaty?
Reply 10
How did you guys feel about this exam?

I picked these two questions:

"Jaki wplyw mialy wybory bohaterow filmow Wajdy w ich dalszych losach?"
"Ktore z wydazen z drugiej wojny swiatowej, w ktorym uczestniczily Polacy, bylo twoim zdaniem najwazniejsze?"

I wrote around 5 sides for the first one, that was pretty nice as I spent a lot of time practising analysing the meaning of the films.

The second question threw me off however, as I had about half an hour to finish it (spent wayyyy too long the stupid translation, trying to find a word for "journal", "aware" etc...), so I only did about 2.5 sides for that. Will it be enough? I decided to talk about the September Campaign and mentioned a bit about "Bitwa nad Bzura" and gave a bit of dates of the main pre-war pacts... I'll be annoyed if I don't get the A* as I had 100/100 UMS at AS. The 90% rule at A2 is a bit ridiculous to be honest.
Reply 11
I've answered 3 b and 6 b ("stosunek autora do walk wyzwoleńczych", "wybory bohaterów wpływające na ich losy"), both for approx. 530 words :smile:
200 words may have been the minimum, but examiners say that it would rarely give you top marks.
The second question I think I was more confident on. The first question I kinda had to grasp straws to get my point across.
For the translation, I was surprised that I had to grab extra answer sheet as I ran out of space LOL
Miejmy nadzieję, że polecą nam przynajmniej A :smile:
(edited 8 years ago)
Reply 12
No one seems to have answered the same questions as me! I did the one about problemy moralne i spoleczne for Moralnosc Pani Dulskiej and the one about co ich dzieli i laczy for Wajda...moze wszystko zle robilam :redface:
Original post by lidiax
No one seems to have answered the same questions as me! I did the one about problemy moralne i spoleczne for Moralnosc Pani Dulskiej and the one about co ich dzieli i laczy for Wajda...moze wszystko zle robilam :redface:


I answered the same question so don't worry :smile:
Reply 14
Original post by Lucas_Wojtysiak
7 stron?! Przeciez essay ma mieć tylko ponad 200 słów. Ja tez odpowiedzialem to pytanie o krytyce. Tłumaczenie było głupie według mnie


Ja rowniez napisałam na około 250 słów... Mam nadzieje ze nie odejma mi punktów ze to za mało? ;(
Original post by majka
Ja rowniez napisałam na około 250 słów... Mam nadzieje ze nie odejma mi punktów ze to za mało? ;(


Nie odejmą. Rozmawiałem z panią która sprawdza te egzaminy i powiedziała ze 350 słów to maksimum bo po 350 egzaminator przestaje czytać więc nie nie odejmą :smile:
Reply 16
Original post by Lucas_Wojtysiak
Nie odejmą. Rozmawiałem z panią która sprawdza te egzaminy i powiedziała ze 350 słów to maksimum bo po 350 egzaminator przestaje czytać więc nie nie odejmą :smile:


Super, dzięki za informacje! Zalezy mi na A*.
Wiesz moze czy na cos jeszcze szczególnie zwracają uwagę? 30pkg to sporo jak na jeden esej wiec sie martwię ze za cos moge stracić...
Original post by majka
Super, dzięki za informacje! Zalezy mi na A*.
Wiesz moze czy na cos jeszcze szczególnie zwracają uwagę? 30pkg to sporo jak na jeden esej wiec sie martwię ze za cos moge stracić...


Zeby duzo punktów zdobyć to trzeba dodać swoją własną opinie dwa albo trzy razy w jednym esseyu, pisać w paragrafach itp, nie uzywac tych samych słów, dodawac cytaty, rozwijac kazdy punkt. To chyba wszystko co mi powiedziala ta egzaminatorka. 20 punktow jest za informacje a 10 punktow za gramatyke, słownictwo i strukture.
Reply 18
Original post by Lucas_Wojtysiak
Zeby duzo punktów zdobyć to trzeba dodać swoją własną opinie dwa albo trzy razy w jednym esseyu, pisać w paragrafach itp, nie uzywac tych samych słów, dodawac cytaty, rozwijac kazdy punkt. To chyba wszystko co mi powiedziala ta egzaminatorka. 20 punktow jest za informacje a 10 punktow za gramatyke, słownictwo i strukture.


Hm napisałam chyba w 4 paragrafach i dałam z dwa cytaty... Za mało? ;/
Original post by majka
Hm napisałam chyba w 4 paragrafach i dałam z dwa cytaty... Za mało? ;/


Nie jestem egzaminatorem wiec ci nie powiem ale ja napisalem 3 paragrafy i tez 2 cytaty.

Quick Reply

Latest

Trending

Trending