The Student Room Group

Bulgarian Society

Scroll to see replies

^Страхотна идея!
Аз също съм Българка :smile: Много се радвам че има тaкова Българско обществo в този форум :smile:
Reply 101
Original post by 3pl
my first choice is edinburgh too, although strathclyde wouldn't be bad either.

Cvety, i'm really jealous for that low offer : P !

Btw, all my classmates (me and three others) are choosing english for matura. So everyone are like "you're first foreign language is french and you're choosing english oo (romance languages school).

The rest of my friends (from different schools) who are applying are choosing the subject their schools is proficient at (математическа гимназия - математика, руска - руски). I guess we're some kind of exception xd !


А спокойно, не е странно това за матурите. В моя клас (професионална гимназия с мнооого химия и биология) 4-5 човека ще ходим на аглийски, а ние там учим немски :d Някои отиват на физика, други на география и само 1 един на химия и 2-3 на биология.
Уф, моля се тези матури да не ми свалят дипломата. :mad:

Original post by petya.dimova95
^страхотна идея!
аз също съм българка :smile: много се радвам че има тaкова българско обществo в този форум :smile:

Здравей :smile: Тази година ли кандидатстваш и ако да, къде?
Аз пък ще съм с матура по математика (от немска гимназия), а много ще ходят на английски. Тъй че няма нищо странно. :smile:
Иначе cvety, успехът ми се върти около 5,90 без матури. С матурите вече е друга работа :biggrin: Твоят?

А, да.. варненци няма ли тук? :rolleyes:
Reply 103
Original post by land of nod
аз пък ще съм с матура по математика (от немска гимназия), а много ще ходят на английски. тъй че няма нищо странно. :smile:
иначе cvety, успехът ми се върти около 5,90 без матури. с матурите вече е друга работа :d твоят?

а, да.. варненци няма ли тук? :rolleyes:


точно 5.95 без матурите. ама на всичкото отгоре освен тях имам и държавни квалификационни изпити по теория и практика по екология за средно специално, та и те може да ми изиграят лоша шега. подготвям се още от семптември, ама знае ли човек какво ще измъдрят тази година от министерството. чувам, че щели да ги правят по-трудни матурите...

мечтая си да е юли месец :colondollar:
Original post by cvety
..., ама знае ли човек какво ще измъдрят тази година от министерството. чувам, че щели да ги правят по-трудни матурите...

мечтая си да е юли месец :colondollar:


дам, това се чува. и все пак дано да са постижимо трудни. :d
аз пък очаквам юли да дойде твърде скоро. то с толкова неща за вършене ще мине неусетно времето.
Reply 105
Здрасти и от мен! Няма да е лошо да упражним малко пунктуацията и граматиката за матурата по български. :biggrin: Лично аз като си гледам офертата, доста трябва да се потрудя. :s
Иначе и аз ще ходя на английски...няма да изневерявам на английската гимназия.. :rolleyes:
Reply 106
Original post by freeckle
здрасти и от мен! няма да е лошо да упражним малко пунктуацията и граматиката за матурата по български. :d лично аз като си гледам офертата, доста трябва да се потрудя. :s
иначе и аз ще ходя на английски...няма да изневерявам на английската гимназия.. :rolleyes:

каква ти е офертата? и от къде?
дано успееш. няма невъзможни неща, постигането на някои просто отнема повече време (любим мой цитат, изкуших се да го напиша)
давам всичко йорк и единбург най-сетне да отговорят. поне да знам каква диплома да гоня...
Reply 107
Original post by cvety
каква ти е офертата? и от къде?
дано успееш. няма невъзможни неща, постигането на някои просто отнема повече време (любим мой цитат, изкуших се да го напиша)
давам всичко йорк и единбург най-сетне да отговорят. поне да знам каква диплома да гоня...

От Глазгоу..5.80 ми искат за бизнес специалност. Това са им стандартните изисквания, така че не е нищо лично към мен. :biggrin: но, все пак като за първа оферта не се радвам особено, въпреки че за момента успеха ми покрива условията.
Успех и на теб и търпение..още малко остана до 15ти..с тази диплома и unconditional може да ти пратят :yy:
Reply 108
Original post by freeckle
От Глазгоу..5.80 ми искат за бизнес специалност. Това са им стандартните изисквания, така че не е нищо лично към мен. :biggrin: но, все пак като за първа оферта не се радвам особено, въпреки че за момента успеха ми покрива условията.
Успех и на теб и търпение..още малко остана до 15ти..с тази диплома и unconditional може да ти пратят :yy:

уоу 5.80 :eek: Но с малко повече усилия ще успееш. предполагам, че има голям наплив за бизнес специалностите, затова са вдигнали толкова офертата. И мен Гласгоу първи ми отговориха, но слава Богу искат само 5.60.
Мерси :smile: Не знам дали е възможно да пратят unconditional при положение, че още не сме завършили. Но и conditional ме устройва :biggrin:
Reply 109
Original post by cvety
уоу 5.80 :eek: Но с малко повече усилия ще успееш. предполагам, че има голям наплив за бизнес специалностите, затова са вдигнали толкова офертата. И мен Гласгоу първи ми отговориха, но слава Богу искат само 5.60.
Мерси :smile: Не знам дали е възможно да пратят unconditional при положение, че още не сме завършили. Но и conditional ме устройва :biggrin:


Надявам се другите университети да са малко по-скромни и Strathclyde да ме изненада с някоя по-нормална оферта скоро. :cookie:
Оо познавам изключения с unconditional, а и нали знаеш няма невъзможни неща.
Reply 110
Original post by freeckle
Надявам се другите университети да са малко по-скромни и Strathclyde да ме изненада с някоя по-нормална оферта скоро. :cookie:
Оо познавам изключения с unconditional, а и нали знаеш няма невъзможни неща.

Кой уни. мислиш да ти е firm?

Между другото, тези които са се насочили към Единбург, ще кандидатствате ли за стипендията на Кока Кола? :rolleyes:
Reply 111
Original post by cvety
Кой уни. мислиш да ти е firm?


Много искам Strathclyde, ако ми поискат и 5.50 вече ще е перфектно...не ми се мисли за втори firm.
Ти къде искаш най-много? :smile:
Reply 112
Original post by freeckle
Много искам Strathclyde, ако ми поискат и 5.50 вече ще е перфектно...не ми се мисли за втори firm.
Ти къде искаш най-много? :smile:

Най-много искам York - и курса, и града, и самият юни най-много ме привличат. А и курса е с една година в индустрията(фармацевтични компании или изследователски центрове), което е добра възможност да се наместя в някъде :biggrin:
оферта от гласгоу и отказ от нотингам. =) друг да се похвали с оферти?
Reply 114
Оферти от Глазгоу и Абърдийн! Тъй като офертите бяха unconditional реших, че няма какво да чакам останалите и потвърдих на Глазгоу (той си ми беше и първи избор) :smile:
Original post by atticus_
Оферти от Глазгоу и Абърдийн! Тъй като офертите бяха unconditional реших, че няма какво да чакам останалите и потвърдих на Глазгоу (той си ми беше и първи избор) :smile:


За коя специалност? =)
Reply 116
Original post by Land of Nod
За коя специалност? =)


Business Economics MA :smile: Ти?
Original post by atticus_
Business Economics MA :smile: Ти?


Economics+Politics с огледи да сменя Politics най-вероятно. Зависи дали ще ми хареса. :smile: Кои ти бяха другите университети? Аз все още чакам Единбург, ама по-скоро съм настроена за отказ от тяхна страна. :biggrin:
Reply 118
Original post by Land of Nod
Economics+Politics с огледи да сменя Politics най-вероятно. Зависи дали ще ми хареса. :smile: Кои ти бяха другите университети? Аз все още чакам Единбург, ама по-скоро съм настроена за отказ от тяхна страна. :biggrin:


Politics е добро допълнение към специалността, поне според мен. Въпреки това разгледай какво още предлагат, тъй като модули много.

Водейки се mature student реших да се поинтересувам първо къде биха разгледали апликейшън от мен и Единбург не бяха много сигурни. Поради тази причина избрах Абърдийн и Хериът, защото те изглеждаха по-склонни. Дори от Абърдийн ми казаха, че ще е unconditional още преди да си изпратя документите, защото те искат два САТ 2 с над 600, с които аз разполагам.

Ти къде си кандидатствала още? :smile:
Original post by atticus_
Politics е добро допълнение към специалността, поне според мен. Въпреки това разгледай какво още предлагат, тъй като модули много.

Водейки се mature student реших да се поинтересувам първо къде биха разгледали апликейшън от мен и Единбург не бяха много сигурни. Поради тази причина избрах Абърдийн и Хериът, защото те изглеждаха по-склонни. Дори от Абърдийн ми казаха, че ще е unconditional още преди да си изпратя документите, защото те искат два САТ 2 с над 600, с които аз разполагам.

Ти къде си кандидатствала още? :smile:


Нотингам, които вече ме отрязаха. Уоруик, от които чакам същата реакция. И остават Стратклайд и Единбург, ама Гласгоу ми стига като цяло. :smile: От къде си? Как реши да учиш икономика? Аз много душевни терзания имах докато си избера специалност и още съм малко с колебания дали ще ми хареса изобщо :biggrin: . А колкото до Politics, написах го, защото мотивационното ми включваше много подходящи занимания за Politics. Те и затова Nottingham със Straight Econ сигурно са решили, че е размито. Иначе и Economics+Maths е вариант, ама има време. :smile:

Quick Reply

Latest