Hey there! Sign in to join this conversationNew here? Join for free

How much do you spend on (revision) snacks per week? watch

    • Thread Starter
    Offline

    17
    ReputationRep:
    As the title above says:
    Snacks being food items such as cookies, sweets, muffins, chocolate and even fruits. This can be for revision purposes
    Offline

    3
    ReputationRep:
    £2.50

    Posted from TSR Mobile
    Offline

    19
    ReputationRep:
    I kept buying punnets of raspberries and strawberries so probably like £2 a week... i would recommend fruit over chocolate any day
    Offline

    4
    ReputationRep:
    (Original post by Someboady)
    As the title above says:
    Snacks being food items such as cookies, sweets, muffins, chocolate and even fruits. This can be for revision purposes
    I assume you're an older student, my parents buy all these things and its all in the house normally, so nothing I suppose......(this is for just snacks you have whilst revising)
 
 
 
Poll
Do you agree with the PM's proposal to cut tuition fees for some courses?
Useful resources

Groups associated with this forum:

View associated groups

The Student Room, Get Revising and Marked by Teachers are trading names of The Student Room Group Ltd.

Register Number: 04666380 (England and Wales), VAT No. 806 8067 22 Registered Office: International House, Queens Road, Brighton, BN1 3XE

Write a reply...
Reply
Hide
Reputation gems: You get these gems as you gain rep from other members for making good contributions and giving helpful advice.