The Student Room Group

maths plz help ASAP

Paul buys 0.5 kg of grapes and 0.6 kg of apples.
The total cost is £3.12

Work out the cost of 1 kg of grapes.

(3 marks)
Did you write out the entire question? Because as per your question, 1kg of grapes can cost anything you want (why?).

Quick Reply

Latest