The Student Room Group

Η Ελληνική Κοινωνία

Scroll to see replies

Reply 2040
Original post by *Corinna*
haha prwth fora to akouw :P pou spoudases? eisai akoma agglia?


oxi, exo girisei ellada. gia na xairomai ti zoi os anergi haha.

kai gia na apantiso kai ston spairous...nai, to panepistimio pou imoun einai posh, opote eixame arketa tetoia paidakia me ifaki
Original post by frilini
oxi, exo girisei ellada. gia na xairomai ti zoi os anergi haha.

kai gia na apantiso kai ston spairous...nai, to panepistimio pou imoun einai posh, opote eixame arketa tetoia paidakia me ifaki


posh panepisthmio e? (katalavaineis oti twra exoume periergia na mathoume pou hsoun :tongue:)
oxford
cambridge
durham
St andrews
LSE
??

einai ena apo auta? :tongue:
Original post by frilini
oxi, exo girisei ellada. gia na xairomai ti zoi os anergi haha.

kai gia na apantiso kai ston spairous...nai, to panepistimio pou imoun einai posh, opote eixame arketa tetoia paidakia me ifaki


pes βρε frilini εντος η εκτος λονδινου;
Reply 2043
Original post by *Corinna*
posh panepisthmio e? (katalavaineis oti twra exoume periergia na mathoume pou hsoun :tongue:)
oxford
cambridge
durham
St andrews
LSE
??

einai ena apo auta? :tongue:


haha! nai. ma koita na deis pou kathe fora pou leo posh oloi to vriskoun :P
hahahaha oloi oi periergoi edw mesa exoume mazeutei :P
εγω θα διαλεγα το lse:smile:
αρχίζω να ανησυχώ...
Original post by frilini
haha! nai. ma koita na deis pou kathe fora pou leo posh oloi to vriskoun :P


ela twra tha skasw!!!!! to klasiko posh tha elega einai h oxfordh. Alla k to St Andrews den paei pisw. haha m aresei auto to paixnidi. An k vasei tou antikeimenou pou proaneferes kleinw perissotero pros LSE.

einai ena apo ta tria?
θα κάνω μια μαντεψιά.L.S.E γιατί εκεί έχει πολλά ψώνια και αυτοί που δεν είναι δεν το γουστάρουν καθόλου.Και γενικά μου χουν πεί ότι είναι overrated
Original post by greekguy
εγω θα διαλεγα το lse:smile:


haha k egw pros ta ekei to kovw. hahahahaha
eimaste oloi one mind edw mesa :P
Original post by *Corinna*
eimaste oloi one mind edw mesa :P


να φτιάξουμε κόμμα για το TSR house of commons
Original post by *Corinna*
eimaste oloi one mind edw mesa :P


etsi prepei!
http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=2009282&page=10

επανήλθε ο φίλος corinna για δείτε , ιδιαίτερα εσύ φιλόλογε μας που τα ξέρετε καλύτερα!
είπαμε ή αγαπας ή μισεις...
Reply 2054
nai, lse (milame gia megaaaaali epitixia)
Original post by frilini
nai, lse (milame gia megaaaaali epitixia)


Άγγλους είχε καθόλου το τμήμα?
Original post by greekguy
http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=2009282&page=10

επανήλθε ο φίλος corinna για δείτε , ιδιαίτερα εσύ φιλόλογε μας που τα ξέρετε καλύτερα!
είπαμε ή αγαπας ή μισεις...


haha de thelw na se stenaxwrhsw alla exei dikio gi auta pou leei gia to vyzantio. To vyzantio (pou parempiptontws exei onomastei etsi ek twn usterwn) einai ousiastika eastern roman empire. Nai men uphrxan atoma pou milousan ellhnika ktl alla ontws uphrxan k polloi alloi. gi auto sou lew, asto twra, apo tis thalasses xekinhsame k tha katalhxoume na suzhtame thn alwsh.
Pantws auto einai lathos ths ellhnikhs ekpaideushs, εμεις Ρωμιοι γεννηθηκαμε και Ρωμιοι θα πεθανουμε και αλλα τετοια. Ρωμιος βγηκε απο το Ρωμαιος, αυτο κ μονο μας δειχνει οτι οι κατοικοι του Βυζαντιου θεωρουσαν τους εαυτους τους Ρωμαιους. Αλλο το αν απο ενα σημειο κ μετα μιλουσαν (κυριως) ελληνικα.
Original post by alexkol
Άλλο Guardian διαβάζω εγώ μάλλον http://www.politicshome.com/uk/article/53710/the_guardian_thursday_17th_may_2012.html
Επίσης πρέπει να δεις το χθεσινό bloomberg που έλεγε ότι η έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ δε συμφέρει κανέναν+επίσης το ίδιο είπαν Μερκελ, Τσαρλς Νταλάρα και ΕΚΤ χθες. Δεν είναι τόσο εύκολο να μας διώξουν, εκτός αν βέβαια συνεχίσουμε αυτές τις πολιτικές που μας βυθίζουν κι άλλο.
Επίσης ένας αναλητής χθες το πρωί στο BBC είπε ότι το θέμα δεν είναι τόσο η Ελλάδα αλλά το domino effect που θα δημιουργηθεί σε μία πιθανή έξοδο της Ελλάδας, καθώς υπάρχει η Ισπανία και η Ιταλία με χρέη 1,9 τρις έκαστος.:wink:


Το ότι ένα ή δύο άρθρα μιλάνε για μεγάλη καταστροφή αν τελικά βγουμε από την Ευρωζώνη και για σενάρια ντόμινο δε σημαίνει ότι δεν υπαρχουν άρθρα απο αλλους δημοσιογράφους που να υποστηρίζουν το ακριβώς αντίθετο! Γι'αυτο και δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάζουμε διαφορετικό Guardian!!!

http://www.economist.com/node/21555572
Κανένας δεν υποστηρίζει ότι θα είναι καταπληκτικό αν η Ελλάδα βγει απο την Ευρωζώνη και όλα θα γίνουν μια χαρά εν μία νυκτί ειδικά αν λάβουμε υπόψη τους "φανταστικούς" πολιτικούς που έχουμε με "σταθερές" και "σοβαρές" προτάσεις. Ωστόσο εγώ προσωπικά πιστεύω πως η Ελλάδα είναι χαμένη περίπτωση και καλύτερα να μας αφήσουν να βγούμε απο την δραχμή και για το δικό μας καλό, αλλά και για να σωθεί ότι έχει απομείνει απο την Ευρωζώνη. Όταν έχεις το χέρι απο ένα σώμα έχει σχεδόν σαπίσει, προτιμάς να το αφήσεις μέχρι να μολυνθεί και το υπόλοιπο σώμα και να ξεψυχίσει, ή να το κόψεις οριστικά και να συνεχίσεις να ζεις μια νέα αλλαγμένη ζωή?

Αν με ρωτούσες πριν από ένα χρόνο θα σου έλεγα ακριβώς ότι μου λες και εσύ. Επίσης αν μου μιλούσες πριν απο ένα χρόνο θα καταλάβαινες ότι ήμουν pro-european. Ακόμα είμαι, απλά έχω αναθεωρήσει κάποια θέματα σχετικά με την Ευρώπη και ένα απο αυτά είναι το θέμα του ενιαίου νομίσματος.
Τελοσπάντων ανοίγω μεγάλο θέμα εδώ, οπότε θα προτιμήσω να το κλείσω τώρα!

*Με συγχωρείς για την αργοπορία να σου απαντήσω αλλά έγραφα εξετασεις την προηγούμενη βδομάδα και ήταν πολύ περιορισμένος ο χρόνος μου.
Reply 2058
Original post by Spairos
Άγγλους είχε καθόλου το τμήμα?


1 kopela, kai enan pakistanovretano alla misouse tous agglous opote den ton metrao!
Original post by frilini
nai, lse (milame gia megaaaaali epitixia)


δεν ήξερες, δεν ρώταγες. τι κερδίζουμε? γιατί το μισούν όλοι τόσο το lse? όσους γνώρισα και έχουν πάει εκεί δεν το γουστάρουν καθόλου.

Quick Reply

Latest