The Student Room Group

Η Ελληνική Κοινωνία

Scroll to see replies

Original post by Luffy_San
Σημερα εφτασα στο μπιρμινχαν, ηλιο βλεπω ωραια λεω, φευγει ο ηλιος και παγωσε ο κωλος μου. Πρέπει να δείτε ποσους κινεζους εχει... Κινα ηρθα οχι Αγγλια


Παντού έχει Κινέζους. Υπάρχουν και τμήματα που λειτουργούν με:80% Κινέζους, 10% Ινδούς, 5% άλλους ασιάτες, και 5% άσπρους-μαύρους, κτλ
Original post by harisled
παιδιά εγώ είμαι κόβεντρι, άντε ελάτε και από εδώ έχουμε και σουβλατζίδικο :tongue:


Ναι, το είχα δοκιμάσει όταν ήμουν στο Warwick (αλλά άνοιξε λίγο πριν φύγω- 1 χρόνο και 2-3 μήνες παλιότερα από σήμερα ή κάτι τέτοιο)! Γαμάτο είναι!
Αμε!!!! Το πασο μου ειναι και για κοβεντρι
πως παει παιδια ; τι κανετε; καλα ειστε;
Original post by Luffy_San
πως παει παιδια ; τι κανετε; καλα ειστε;


Μια χαρά! Τα περνάω πολύ καλά στο Λονδίνο μέχρι τώρα!
Και γενικώς είμαι ευχαριστημένος από το τμήμα και από το πανεπιστήμιο, κτλ.
Εσύ??
και γω κόβεντρι καλά περνάω, βρήκα και έλληνες :tongue:
Παιδιά, τι κάνετε?? Πολλή νέκρα έχει πέσει! Όλοι έχουμε πήξει στο διάβασμα...

Για πείτε τα νέα σας!!

Να αρχίσω εγώ: 3 εβδομάδες έχουν περάσει απο την πρώτη διάλεξη και δυστυχώς είμαστε οι περισσότεροι με την ψυχή στο στόμα στο τμήμα μου. Τρέξιμο, και μεταφορικά και κυριολεκτικά, γιατί κάθε Δευτέρα και Τρίτη έχουμε 3 διαλεξεις τη μία μετα την άλλη και κάποιος φαντάστηκε ότι θα είχε πολύ γέλιο να μας κάνει να τρέχουμε απο την μία πλευρά του campus στην άλλη!! ...Μ'αρέσει που φέτος έλεγα ότι θέλω να πάω και καμια εκδρομή εδώ γύρω κανένα Σαββατοκύριακο...
Reply 5667
Original post by GrandPessimist
Παιδιά, τι κάνετε?? Πολλή νέκρα έχει πέσει! Όλοι έχουμε πήξει στο διάβασμα...

Για πείτε τα νέα σας!!

Να αρχίσω εγώ: 3 εβδομάδες έχουν περάσει απο την πρώτη διάλεξη και δυστυχώς είμαστε οι περισσότεροι με την ψυχή στο στόμα στο τμήμα μου. Τρέξιμο, και μεταφορικά και κυριολεκτικά, γιατί κάθε Δευτέρα και Τρίτη έχουμε 3 διαλεξεις τη μία μετα την άλλη και κάποιος φαντάστηκε ότι θα είχε πολύ γέλιο να μας κάνει να τρέχουμε απο την μία πλευρά του campus στην άλλη!! ...Μ'αρέσει που φέτος έλεγα ότι θέλω να πάω και καμια εκδρομή εδώ γύρω κανένα Σαββατοκύριακο...


Hahaha :P Opws to eipes diavasma, o tritos xronos dyskolepse apotoma. Vgainoun apla thelei douleia, den mporw pia na vasizomai oti tha ta mazepsw ligo prin tis exetaseis. Metaxy mas kairos itan epeidi toulaxiston mpainw se ena programma etsi. Kata ta alla ola kala, exw arxisei na sumetexw kai se diafora societies genika poly pio paragwgikos o fetinos xronos tha elega!!
Εγβ μια χαρα απο μαθηματα, κανω μονο εφτά ωρες τη βδομάδα με μεγαλα διαλείμματα οταν εχω 3 μαθηματα σε μια μερα.... προσαρμογή 100% δεν καταλαβαίνουν οτι ειμαι ξενος. Παρεα με Ελληνες δεν κανω εκτος απο δυο κοριτσια. Το society το ελληνικό κυπριακό στο μπιρμινχαμ ειναι για το πεος... ψωνισμενα ατομα τα περισσότερα. Anyhow κλαμπ εχω βρει πολυ ωραία με πολυ ωραία μουσική αλλα κλεινουν 3-4 η ωρα... ρε παιδια τι ειναι αυτες οι γυναίκες εδω. Πολυ ευκολες, δεν εχω ξαναδεί τετοιο πράγμα.

Posted from TSR Mobile
Εσείς δεν κλαίτε όταν γυρίζετε απο Ελλάδα; αχ ρε Ελλαδάρα
Original post by pilotos
Εσείς δεν κλαίτε όταν γυρίζετε απο Ελλάδα; αχ ρε Ελλαδάρα


?:confused:
Reply 5671
Original post by pilotos
Εσείς δεν κλαίτε όταν γυρίζετε απο Ελλάδα; αχ ρε Ελλαδάρα


Den eimai sigouros an trollareis i oxi :P ! An pantws to les sovara,, sou leipei i ellada epeidi einai arxi akoma (upothetw oti molis piges exwteriko), me to pou prosarmosteis kai kaneis parees logika tha arxiseis na niotheis ti poli pou meneis san deutero spiti.
Original post by Spairos
Παντού έχει Κινέζους. Υπάρχουν και τμήματα που λειτουργούν με:80% Κινέζους, 10% Ινδούς, 5% άλλους ασιάτες, και 5% άσπρους-μαύρους, κτλ


What language is this?
Original post by Sena5
What language is this?


Greek!

Posted from TSR Mobile


oh okay but why on TSR?
Original post by Sena5
oh okay but why on TSR?


Why not? There are many Greek students studying in the UK at the moment, let alone that most countries have a similar society (eg. the Spanish Society)

Posted from TSR Mobile
Original post by *Stefan*
Why not? There are many Greek students studying in the UK at the moment, let alone that most countries have a similar society (eg. the Spanish Society)

Posted from TSR Mobile


Great idea to connect them:wink:xx
Δεν τρολλάρω ρ γεννήθηκα Αγγλία. Μόνο 2 Έλληνες έχω συναντήσει μένω βόρειo Λονδίνο
Original post by pilotos
Δεν τρολλάρω ρ γεννήθηκα Αγγλία. Μόνο 2 Έλληνες έχω συναντήσει μένω βόρειo Λονδίνο


Ε, έλα Coventry να πάθεις την πλάκα σου. Βαρεθήκαμε να μιλάμε ελληνικά :P
Hello again!
Μόλις έστειλα την αίτηση μου σε Aberdeen,Cardiff,Dundee,Strathclyde και Swansea και είμαι πολύ ενθουσιασμένος! Ποιος άλλος έκανε/ θα κάνει apply για το Σεπτέμβριο του 2015?

Quick Reply

Latest