The Student Room Group

Η Ελληνική Κοινωνία

Scroll to see replies

Original post by smaragda
μου χε περάσει απο το μυαλό, χαχαχα!αλλά σιγά μην το κάνα. απλά μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχω γνωρίσει ή ακούσει για κάποιον που να πήρε τέτοια υποτροφία.Τώρα βέβαια θα μου πείς δεν είμαι απο το Πετινοχώρι Φλωρινας


Κι εγώ μια ζωή ποτέ κανέναν δεν άκουσα...
Πήγα να ρωτήσω και για κάτι υποτροφίες εδώ στη Κέρκυρα αλλά τέτοιες ανάλογες προϋποθέσεις που άκουσαν τα αυτιά μου με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι επίτηδες τις θέτουν έτσι για να μην μπορεί να τις πάρει κανείς και να συνεχίζουν να έχουν πόστο δουλειάς και να τις διαχειρίζονται...
Original post by Spairos
Κι εγώ μια ζωή ποτέ κανέναν δεν άκουσα...
Πήγα να ρωτήσω και για κάτι υποτροφίες εδώ στη Κέρκυρα αλλά τέτοιες ανάλογες προϋποθέσεις που άκουσαν τα αυτιά μου με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι επίτηδες τις θέτουν έτσι για να μην μπορεί να τις πάρει κανείς και να συνεχίζουν να έχουν πόστο δουλειάς και να τις διαχειρίζονται...


χμμμμ. ήταν ντόπιοι αυτοί που τις διαχειρίζονταν?Αν ναι ίσως να πάνε σε συγκεκριμένα άτομα.Αν και φαντάζομαι στα κληροδοτήματα τους όρους τους έχει αφήσει αυτός που άφησε και το κλειροδότημα.Τώρα θα μου πείς Ελλάδα είναι αυτή έχουν συμβεί τα τέρατα, εκεί θα μασήσουν στο να φάνε μια υποτροφία?
Original post by smaragda
χμμμμ. ήταν ντόπιοι αυτοί που τις διαχειρίζονταν?Αν ναι ίσως να πάνε σε συγκεκριμένα άτομα.Αν και φαντάζομαι στα κληροδοτήματα τους όρους τους έχει αφήσει αυτός που άφησε και το κλειροδότημα.Τώρα θα μου πείς Ελλάδα είναι αυτή έχουν συμβεί τα τέρατα, εκεί θα μασήσουν στο να φάνε μια υποτροφία?


Ναι ντόπιοι είναι...

Ωστώσο ο άλλος ήρθε είπε μια κουβέντα κι έφυγε....
Original post by Spairos
Ναι ντόπιοι είναι...

Ωστώσο ο άλλος ήρθε είπε μια κουβέντα κι έφυγε....


έμαθες ποτέ τι απέγινε η υποτροφία?
μήπως την πήρε το παιδί κανενός ξάδερφου΄?
Original post by smaragda
έμαθες ποτέ τι απέγινε η υποτροφία?
μήπως την πήρε το παιδί κανενός ξάδερφου΄?


Υπάρχει ακόμα σε μορφή που τη διαχειρίζονται γιατί δεν την έχει πάρει κανείς τόσα χρόνια (δεν έχει βρεθεί κάποιος που να ήταν από το τάδε χωριό, να τέλειώσε πρώτος εκείνο το Λύκειο και παράλληλα να ήταν και άπορος ορφανός...)
Λοιπόν πολύ ξενυχτήσαμε, ώρα για ύπνο σιγά σιγά :wink:
Original post by Spairos
Λοιπόν πολύ ξενυχτήσαμε, ώρα για ύπνο σιγά σιγά :wink:

κατάλαβα.Καληνύχτα!

Original post by smaragda
κατάλαβα.Καληνύχτα!


Βλέπεις πήγε 5 και σε λίγες μέρες πρέπει να ξυπνήσω 7 το πρωί, άθλος δηλαδή! :tongue:

Νύχτα νύχτα καληνύχτα
Original post by smaragda
το έψαξα, δίνουν AHRC για creative industries.Ξέρεις μήπως πόσο ρόλο παίζει το πρώτο πτυχίο(βαθμοί και απο που είναι) ή δινουν μεγαλύτερη βαρύτητα στο μάστερ.Υποθέτω ότι και το roposal παίζει σημαντικό ρόλο, απλά ρωτάω γιατί στο μάστερ έχω καλύτερους βαθμούς και είναι και απο το University of London


ολα παιζουν ρολο. Ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος!! Τι να σου πω, θα σου ελεγα να μην πονταρεις στο AHRC. Κανε αιτησεις αλλα ψαξε και αλλου.

Original post by Spairos
Σίγουρα όλα από όσα ανέφερες παίζουν σημαντικό ρόλο, εκτώς ίσως το γεγονός από πού είναι.
Τώρα δυστυχώς το πόσο βαρύτητα έχει το καθένα δεν μπορεί να στο απαντήσει κάποιος γιατί είναι στη κρίση του κάθε πανεπιστημίου και όπως είναι γνωστό η ψυχή των admission tutors είναι άβυσσος... :biggrin:
Τι ακριβώς σχέση έχει το προπτυχιακό σου με το μεταπτυχιακό σου και το προβλεπόμενο διδακτορικό σου? (γιατί υποθέτω ότι ανάλογα με το πόσο κοντά είναι το καθένα στην ειδικότητα του διδακτορικού σου θα έχει και μεγαλύτερη πιθανότητα να μετρήσει περισσότερο)



βλεπω ακολουθησες το παραδειγμα μου και μας μοστραρεις το σκυλακι σου! Γλυκουλι δε λεω, αλλα το δικο μου ειναι καλυτερο :tongue: και μια φωτο που μου εστειλε η μαμα μου, ειχαν παει για περπατημα σε ενα λοφο και ιδου η φωτο: 552789_2032696392801_1705911820_1007265_1296359573_n.jpg
φοβοταν να περασει τη γεφυρα το χαζο!!
(edited 12 years ago)
παιδια μην του απαντατε, αγνοηστε τον, εχω κανει ρεπορτ τα σχολια του κ θα τα σβησουνε πιστευω συντομα. καντε ο,τι δεν τον βλεπετε, πιο πολυ θα τον εξοργισει.
Original post by greekguy
ΚΟΡΡΙΝΑ TI γίνεται σήμερα; δεν έχω γελάσει τόσο όλο το χρόνο έτσι!!!

Παρακαλώ να επιβάλλεις την τάξη!:smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::p:p:p:p: eek:


[video="youtube;VS9oNBJEtNU"]http://www.youtube.com/watch?v=VS9oNBJEtNU[/video]
Original post by Spairos
Like our ex prime minister (Karamanlis) was the best man of their prime minister's daughter, we have to do the same for international affairs :tongue:


haha ουτε η Ναζλι και ο Νικος να μασταν απο τα συνορα αγαπης (που το θυμηθηκα τωρα!)
mexri pou pantreutikan, meta pou xekinhsane tis apagwges ktl varethika :P
Original post by *Corinna*


βλεπω ακολουθησες το παραδειγμα μου και μας μοστραρεις το σκυλακι σου! Γλυκουλι δε λεω, αλλα το δικο μου ειναι καλυτερο :tongue: και μια φωτο που μου εστειλε η μαμα μου, ειχαν παει για περπατημα σε ενα λοφο και ιδου η φωτο: 552789_2032696392801_1705911820_1007265_1296359573_n.jpg
φοβοταν να περασει τη γεφυρα το χαζο!!





Χαχά ωραίο είναι το σκυλάκι σου, αλλά τελείως αντικειμενικά (χαχα) ,αν και ίσως το ίδιο χαζό, αλλά το δικό μου είναι πιο όμορφο :tongue:







Υ.Γ. Μόνο στις φωτογραφίες βγαίνει έτσι καλός, στη πραγματικότητα είναι πολύ παράξενο/γκρινιάρικο/ζωηρό :s-smilie: (και απερίγραπτα υπερκινητικός)
(edited 12 years ago)
ahahahaha ti gluko!! alla des k to diko mou:

11055_100745766616846_100000442699422_18750_5736521_n.jpg
422412_293770210696513_100001906106851_705030_1924859435_n.jpg
05072009-001.jpg
24062009_003-001.jpg
lwraaaa.JPG
και τα δυο μοιαζουν σα σφουγγαριστρες :tongue:
Original post by *Corinna*
και τα δυο μοιαζουν σα σφουγγαριστρες :tongue:


ναι το παρατήρησα κι εγώ :tongue:

Χαριτωμένο είναι, το συμπάθησα αμέσως :wink:
Reply 1797
Original post by *Corinna*

they did an amazing job. Your Greek is ready for academic writing.


Thanks, it's a great language.
Reply 1798
Original post by Spairos
Ok, I ll let you ve the best man and the turk can be the bridesmaid.


bridesmaid? I'm definitely bestman
Original post by Spairos
Χαχά ωραίο είναι το σκυλάκι σου, αλλά τελείως αντικειμενικά (χαχα) ,αν και ίσως το ίδιο χαζό, αλλά το δικό μου είναι πιο όμορφο :tongue:







Υ.Γ. Μόνο στις φωτογραφίες βγαίνει έτσι καλός, στη πραγματικότητα είναι πολύ παράξενο/γκρινιάρικο/ζωηρό :s-smilie: (και απερίγραπτα υπερκινητικός)


τα δικά μου είναι πιο όμορφα, χαχα!κρίμα το έχασα το θερμό επεισόδειο με τον Εζέλ

Quick Reply

Latest