The Student Room Group

Czech and Slovakian Society!

Scroll to see replies

Reply 300
zatial studujem na strednej :smile: Najradsej by som sa dostala do Edinburghu lebo to mesto poznám, univerzita dobré meno a lahko sa odtial lieta na slovensko (priamy let BA-EDI). Oxford ma samozrejme teší ale ak nezoženiem štipko alebo nejakú finančnú pomoc na living costs, tak sa s tým asi budem musieť rozlúčiť :frown:
Reply 301
Original post by medicng
zatial studujem na strednej :smile: Najradsej by som sa dostala do Edinburghu lebo to mesto poznám, univerzita dobré meno a lahko sa odtial lieta na slovensko (priamy let BA-EDI). Oxford ma samozrejme teší ale ak nezoženiem štipko alebo nejakú finančnú pomoc na living costs, tak sa s tým asi budem musieť rozlúčiť :frown:


UK vlada ti nezaplati tution fee? Ci na Oxbridge neplatia? Kolko je tam vlastne tution fee? tiez max 9k?
Reply 302
Original post by THESHade
UK vlada ti nezaplati tution fee? Ci na Oxbridge neplatia? Kolko je tam vlastne tution fee? tiez max 9k?


Na tution fee mozem dostat pozicku od britskej vlady ale living costs bude tazsi oriesok (a to je okolo 7k) :smile: Ved uvidime, uz si hladam moznosti a cele leto planujem urcite brigadovat
Reply 303
Original post by medicng
Na tution fee mozem dostat pozicku od britskej vlady ale living costs bude tazsi oriesok (a to je okolo 7k) :smile: Ved uvidime, uz si hladam moznosti a cele leto planujem urcite brigadovat


To zvladas, Min. na polku si zarobis cez leto nech budes robit cokolvek/kdekolvek a popri studiu potom budes robit daky mali job alebo biznis a si zavodou :smile:

a BTW Edinburg je 1.5x drahsi co som pozeral (ale zas aj vacsie mestecko no :smile: takze tam by si aj skor nasla robotu daku) ale pocul som ze Skoti maju lepsiu medicinu (aj skolstvo overall)
Reply 304
Original post by THESHade
To zvladas, Min. na polku si zarobis cez leto nech budes robit cokolvek/kdekolvek a popri studiu potom budes robit daky mali job alebo biznis a si zavodou :smile:

a BTW Edinburg je 1.5x drahsi co som pozeral (ale zas aj vacsie mestecko no :smile: takze tam by si aj skor nasla robotu daku) ale pocul som ze Skoti maju lepsiu medicinu (aj skolstvo overall)


Skotske skolstvo je naozaj dobre, a pre studentov z EU je velkou vyhodou ze tam nemusime platit skolne. Aj ked su o tom nepretrzite debaty a kazdy rok to uz uz vyzera ze to zrusia, zatial sa tak nestalo :smile:
Reply 305
Original post by medicng

Original post by medicng
zatial studujem na strednej :smile: Najradsej by som sa dostala do Edinburghu lebo to mesto poznám, univerzita dobré meno a lahko sa odtial lieta na slovensko (priamy let BA-EDI). Oxford ma samozrejme teší ale ak nezoženiem štipko alebo nejakú finančnú pomoc na living costs, tak sa s tým asi budem musieť rozlúčiť :frown:


Aha, takže taky IB? Nebo scottish A levels? Jsi tam jenom na studia, nebo z rodinných důvodů? školné budu řešit tou půjčkou, není to zas tak hrozné, a prý že když 2 roky pak pracuješ v zahraničí (takže můžu zpět do čr nebo dánska na 2 roky, to není zas taková hrůza) tak tu půjčku smažou komplet (POZOR! nemám tuhle informaci 100% ověřenou). No a vzhledem k tomu, že tak dlouho žiju v Dánsku, tak dají kolem 6 000 liber ročně na živobytí (jenom, protože mají ráni), takže to taky není k zahození, že jo. No a taky mám relativně dost dobře placenou práci pro EU, takže tyhle věci neřeším (ale samozřemě, kdybych se dostala na Glasgow, tak bych byla nejradši) mám pohovor v Glasgow? Jaký máš UKCAT? (asi vysoký, že máš pohovor na Dundee).
Reply 306
Original post by Oreeill
Aha, takže taky IB? Nebo scottish A levels? Jsi tam jenom na studia, nebo z rodinných důvodů? školné budu řešit tou půjčkou, není to zas tak hrozné, a prý že když 2 roky pak pracuješ v zahraničí (takže můžu zpět do čr nebo dánska na 2 roky, to není zas taková hrůza) tak tu půjčku smažou komplet (POZOR! nemám tuhle informaci 100% ověřenou). No a vzhledem k tomu, že tak dlouho žiju v Dánsku, tak dají kolem 6 000 liber ročně na živobytí (jenom, protože mají ráni), takže to taky není k zahození, že jo. No a taky mám relativně dost dobře placenou práci pro EU, takže tyhle věci neřeším (ale samozřemě, kdybych se dostala na Glasgow, tak bych byla nejradši) mám pohovor v Glasgow? Jaký máš UKCAT? (asi vysoký, že máš pohovor na Dundee).


Ja tam len študujem Scottish Highers/Advanced Highers. Dostala som sa tam cez OSF (Open society foundation) na štipko. To, že žiješ v Dánsku je teda skvelá výhoda :smile: O ničom takom som ešte nepočula. V Glasgowe ešte stále čakám (a dúfam) na pohovor ale myslím že s 735 UKCAT by to malo prísť po Novom roku :smile: Je Peninsula PBL alebo ingetrated/traditional medicína?
Reply 307
Original post by medicng

Original post by medicng
Ja tam len študujem Scottish Highers/Advanced Highers. Dostala som sa tam cez OSF (Open society foundation) na štipko. To, že žiješ v Dánsku je teda skvelá výhoda :smile: O ničom takom som ešte nepočula. V Glasgowe ešte stále čakám (a dúfam) na pohovor ale myslím že s 735 UKCAT by to malo prísť po Novom roku :smile: Je Peninsula PBL alebo ingetrated/traditional medicína?


Aha, o tom OSF jsem nikdy neslyšela, ale tak to je dobrý, že máš možnost takhle studovat v zahraničí. Jo, je to výhoda (i když ze začátku jsem to tu nesnášela - jako dítě top manažera jsem musela procestovat a furt se stěhovat, ale jsem si zvykla). :biggrin: Tak to máš ten pohovor jistý, 735 je dost vysoký na pohovor. Peninsula je PBL, ale nikde to neříkají (ale mám tam pár známých, co mi to potvrdili).
Reply 308
A je tu někdo, kdo kvůli UK musel doma nechat partnera/partnerku? Jen tak pro zajímavost...:smile:
Reply 309
Original post by jakubk
A je tu někdo, kdo kvůli UK musel doma nechat partnera/partnerku? Jen tak pro zajímavost...:smile:


Definuj partnera/partnerku
Reply 310
Original post by jakubk
A je tu někdo, kdo kvůli UK musel doma nechat partnera/partnerku? Jen tak pro zajímavost...:smile:


No, ja som mala opacny problem- priatela som si v UK nasla este ked som bola doma na strednej a to ma potom inspirovalo aby som sa tam vratila a zostala tam studovat :smile:.
Reply 311
Prosim vas, ti co studujete v UK- mam taku otazku. Je tu niekto kto si vybavil spolu s 'tuition fees loan' aj 'student loan'? Ja som v UK pracovala a zila rok a pol predtym ako som zacala studovat, viem ze oficialne si tu 'student loan' mozem vybavit len ak som tam zila 3 roky a viac... Okrem tohto roka ma caka este jeden posledny. No a na nasej univerzite mame dost vela aktivit do ktorych sa mozme zapojit, ale problem je taky, ze nemam bud dost financii na to, alebo cas, lebo si musim privyrabat ako sa len da, som uplne na mizine... Rozmyslam nad tym, ze zacnem SLC uz teraz pisat prosebne listy, aby mi aspon ten posledny rok ulahcili, ale rada by som vedela ci vobec mam akukolvek sancu aby som s tym nejak uspela. Planujem v UK zostat natrvalo aj po skole, mam tu trvale bydlisko, studujem tu, pracujem atd... myslite ze by ich to nejak mohlo presvedcit? Ved tak ci onak tie peniaze dostanu naspat :smile:. Mate s tym prosim niekto skusenosti?
Reply 312
je tady nahodou nekdo, kdo studuje v Skotsku?
Reply 313
Original post by T3l3path
je tady nahodou nekdo, kdo studuje v Skotsku?


Skotsko sa hlasi :smile:
Reply 314
Original post by medicng
Skotsko sa hlasi :smile:


Cauec. Ja jsem pul cech a pul nemec :P
Kam pak se hlasis?

Patrick
Reply 315
Neni tu nahodou dakdo s Glsgowa alebo Dundee alebo Newcastle? Ak hej:
a) poznate dakych couchsurferov? potreboval by som v tychto mestach prespat den v Marci
b) Ak by niekd o checl skocit na pivo v Marci staci povedat
Reply 316
Original post by T3l3path
Cauec. Ja jsem pul cech a pul nemec :P
Kam pak se hlasis?

Patrick


Medina v Glasgowe, Edinburgu, Dundee a Oxforde. Ty?
Reply 317
Original post by medicng
Medina v Glasgowe, Edinburgu, Dundee a Oxforde. Ty?


Ktora Uni v Glasgove a Dundee?
Reply 318
Psychologie v Edinburgh, Glasgow, Cambridge, Stirling a Glasgow Caledonian.

Nemas nahodou ICQ?
Reply 319
Original post by THESHade
Ktora Uni v Glasgove a Dundee?


University of Glasgow a University of Dundee :smile:

Quick Reply

Latest