The Student Room Group

The Polish Society

Scroll to see replies

Reply 100
Hi!

I am applying for undergraduate course starting 2009. Biomed Sciences , Human Bio and so on.
I chose Essex, Kingston, Greenwich and Westminster because I was searching something in/close to London.
Most of them told me to achieve 3 and 4 from 2 subjects on Matura.. hm.. I suppose it means over 50% and over 70% but..

Which universities did you choose and what was the factors you considered during making decision?
Do you have any suggestions for me?


(by the way, I'm from Katowice :wink: )
(it's my firs post <scared> )

:*
Pisz po polsku, w koncu Polish Thread. :wink:

Tzn. juz wyslalas aplikacje czy dopiero zamierzasz to zrobic?

Ja wyslalem do Coventry, Portsmouth, Kingston, Oxford Brookes, Central Lancashire. Czekam na odpowiedzi. :smile:

:* :wink:
Reply 102
No chcialam byc grzeczna bo widze ze czasem tu w chodz&#261; jacy&#347; piedziesiecioprocentowi Polacy :P i moze oni tez by costam mieli do powiedzenia..

Ja juz wyslalam aplikacje, zdalam IELTSa (tzn jeszcze nie wiem bo dopiero jutro bede miala wyniki ), odpowiedzi dostalam od wszystkich i teraz ja musze sie zdecydowac co wybrac jako pierwszy a co jako awaryjny :biggrin:
i nie umiem sie zdecydowac, kazdy uni ma zle i dobre strony..

co sprawilo ze wybrales akurat te uniwerki?slyszales jakies konkretne opinie?opierales sie na jakichs rankingach? bo ja w sumi strzelalam troche na slepo, poprostu chcialam gdzies kolo Londynu..
I na jakie kursy skladasz?
Reply 103
hej SaraG jakie wrazenie po IELTSie? sama sie przygotowywalas?
ja wlasnie musze zdac ten test na 6.5 zeby spelnic wymagania

a co do tego uni of kent to ja skladalam na kierunek gdzie wymagali GCSE z jakiegos jezyka europejskiego innego niz angielski (i wypisali ze przyjmuja niemiecki, francuski itp) a ja mam GCSE z polskiego :P i mnie przyjeli a nic o polskim nie bylo mowy. wiec totalny smiech. a najlepsze ze aplikowalam do medway a dostalam offerte w canterbury o_O

ja jako insurance wybralam greenwich :smile:
SaraG
No chcialam byc grzeczna bo widze ze czasem tu w chodz&#261; jacy&#347; piedziesiecioprocentowi Polacy :P i moze oni tez by costam mieli do powiedzenia..

Ja juz wyslalam aplikacje, zdalam IELTSa (tzn jeszcze nie wiem bo dopiero jutro bede miala wyniki ), odpowiedzi dostalam od wszystkich i teraz ja musze sie zdecydowac co wybrac jako pierwszy a co jako awaryjny :biggrin:
i nie umiem sie zdecydowac, kazdy uni ma zle i dobre strony..

co sprawilo ze wybrales akurat te uniwerki?slyszales jakies konkretne opinie?opierales sie na jakichs rankingach? bo ja w sumi strzelalam troche na slepo, poprostu chcialam gdzies kolo Londynu..
I na jakie kursy skladasz?



znam wykladowce z kingston ktory kiedys byl wykladowca na oxfordzie i to nie oxford brookes ;-)
essex bez rewelacji ale i bez tragedii- zalezy od kierunku. nie wiem jak jest tam z medycznymi ale podobno polak dostaje 1000 funtow na starcie, ot tak
ale ja i tak bym brala londyn ze wzgledu na miasto ;-)

jako firm westminster, insurance kingston

a co do tych wymagan to widocznie mysla ze piszesz stara matura, wiec napisz do nich ze sa wyniki procentowe zeby miec jasnosc
Reply 105
Aplikuje kto&#347; z Was mo&#380;e do University of Leeds lub Leicester ? :smile:
When I was 13 I did a careers service test to find out what I would be apt at doing. It told me that I would make a good French Polisher. Im half French already. Anyone know how I can trade my English half in for Polish?
Reply 107
agatakat
hej SaraG jakie wrazenie po IELTSie? sama sie przygotowywalas?



Przygotowywa&#322;am sie, chodzilam na megaprzyspieszony kurs :biggrin: bo zorientowalam sie jakos we wrzesniu, ze chce w ogole do UK jechac.. i od pazdziernika mialam ok 5 miesiecy kursu (normalny czas ponoc jest 9). Wszystkie probne testy robilam tak na 6 albo 7 punktow..

IELTS identyczny w formie jak te probne które sa dostepne razem z ksiazkami dla lektorow i pewnie jakies probne sa tez na str British Council, czy tam samego testu. Egzamin zorganizowany porz&#261;dnie (pisalam w Krakowie), jestem zadowolona. no i po samym egzaminie mialam takie poczucie, ze poszlo mi "jak zwykle".. i wsumie sie nie mylilam bo dostalam 6.5 (na moje kursy potrzebuje 6)

Sama zastanawiam sie nad greenwich (u nich rok kosztuje 2900 :P).. tyle ze wlasnie ich campus Science jest w Kent - Medway :P no i to troche daleko od londynu i maja drozsze zakwaterowanie niz reszta moich propozycji.


pocahontas5
essex bez rewelacji ale i bez tragedii- zalezy od kierunku. nie wiem jak jest tam z medycznymi ale podobno polak dostaje 1000 funtow na starcie, ot tak
ale ja i tak bym brala londyn ze wzgledu na miasto ;-)

jako firm westminster, insurance kingston


To prawda ze 1000 funtow sie dostaje :smile:

Ja tak sobie mysle ze chyba wezme Essex jako pierwszy (oni maja najwyzsze wymagania :P wiec moze to o czyms swiadczy, choc nie wiem..) a insurance Westminster. albo pierwszy westminster?! nie wiem !
SaraG
co sprawilo ze wybrales akurat te uniwerki?slyszales jakies konkretne opinie?opierales sie na jakichs rankingach? bo ja w sumi strzelalam troche na slepo, poprostu chcialam gdzies kolo Londynu..
I na jakie kursy skladasz?


Opieralem sie na rankingu Timesa: http://extras.timesonline.co.uk/tol_gug/gooduniversityguide.php i na opiniach uzytkownikow TSR. Zlozylem na:

Choice 1: University of Central Lancashire (C30) English Language Studies (Q300)
Choice 2: Coventry University (C85) English (Q300)
Choice 3: Kingston University (K84) English Language & Communication with Television & New Broadcasting Media (Q3PJ)
Choice 4: Oxford Brookes University (O66) English Language and Communication (QP3X)
Choice 5: University of Portsmouth (P80) English Studies (Q302)

Zlozylem wlasnie tam, bo czytalem raczej pozytywne opinie o nich, a wymagania sa w moim zakresie. :smile:

Zdaje ktos TOEFL w Krakowie 27 marca?


Bierz Essex. :smile:
Reply 109
SaraG
Przygotowywa&#322;am sie, chodzilam na megaprzyspieszony kurs :biggrin: bo zorientowalam sie jakos we wrzesniu, ze chce w ogole do UK jechac.. i od pazdziernika mialam ok 5 miesiecy kursu (normalny czas ponoc jest 9). Wszystkie probne testy robilam tak na 6 albo 7 punktow..

IELTS identyczny w formie jak te probne które sa dostepne razem z ksiazkami dla lektorow i pewnie jakies probne sa tez na str British Council, czy tam samego testu. Egzamin zorganizowany porz&#261;dnie (pisalam w Krakowie), jestem zadowolona. no i po samym egzaminie mialam takie poczucie, ze poszlo mi "jak zwykle".. i wsumie sie nie mylilam bo dostalam 6.5 (na moje kursy potrzebuje 6)


Ja mia&#322;em kurs w British Council, ale moj trwa&#322; nie 5 miesiecy tylko 5 tygodni po 4h. W sumie wystarczylo, bo zdalem. A kiedy zdawalas w Krakowie ? Mozliwe, ze pisalismy w tym samym terminie :smile:
Reply 110
Qbakrk
Ja mia&#322;em kurs w British Council, ale moj trwa&#322; nie 5 miesiecy tylko 5 tygodni po 4h. W sumie wystarczylo, bo zdalem. A kiedy zdawalas w Krakowie ? Mozliwe, ze pisalismy w tym samym terminie :smile:


5 marca :d

&#322;o..to miales jaki&#347; kurs w pigu&#322;ce. ja na swoim kursie mialam ksiazki z longmana i uczylam sie tez roznych slowek tematycznych i ogolnie jak sie poruszac w tematach takich jak urbanistyka, srodowisko, jakas tam socjologia.. takie z grubsza najwazniejsze tipy w danym skladzie tematycznym
Sam kurs duzo mi da&#322;, nie tyle do egzaminu co zdecydowanie wzbogacil mnie jezykowo :smile:


swoj&#261; drog&#261; - nie boicie sie ze w pewnym momencie nie wydolicie jezykowo na tych studiach? ze beda takie chwile kiedy pomyslicie "#$%^& nie rozumiem" :biggrin:
Reply 111
SaraG

swoj&#261; drog&#261; - nie boicie sie ze w pewnym momencie nie wydolicie jezykowo na tych studiach? ze beda takie chwile kiedy pomyslicie "#$%^& nie rozumiem" :biggrin:


Ja slyszalem, ze tak jest przez pierwszy miesiac i to glownie przez to, ze Anglicy strasznie bulgocza, a potem juz z gorki :wink:
Reply 112
Zastanawiam sie jeszcze, ilu z tych, ktorzy aplikuja sie na studia do UK mialo wczesniej mozliwosc pobytu tam.
byliscie kiedys juz w Anglii, tak zeby pomieszkac, pozwiedzac i dowiedziec sie troche o ich zyciu :biggrin:?
Dzisiaj dostalem przypinke z napisem "I love University of Portsmouth" i info, ze niedlugo rozpatrza moja oferte. Oby pozytywnie. :smile:
Reply 114
czesc, ja mieszkam w uk 4 lata i tutaj chodze na zajecia przygotowawcze do tego testu IELTS :P ale chyba wiecej sie sama naucze... ja potrzebuje miec 6 punktow, w tym z czytania i sluchania po 6.5 czy cos takiego. ja mam zamiar przygotowywac sie okolo 2 miesiecy i zaaplikowac na test w londynie,

do SaraG: ja wlasnie jestem z medway i moj incurance choice jest w greenwich ale w tym greenwich w medway :wink:

chodze tutaj 4 rok do szkoly, jak sie czlowiek obslucha angielskeigo to nie ma problemu ze zrozumieniem. najgorsze (i tak wszyscy mowia) bedzie przelamanie bariery i mowienie po angielsku. pozatym wescie pod uwage ze tysiace ludzi bedzie w takiej samej sytuacji :biggrin: beda na pierwszym roku, beda szukac przyjaciol i dla polowy angielski nie jest pierwszym jezykiem
Reply 115
agatakat


chodze tutaj 4 rok do szkoly, jak sie czlowiek obslucha angielskeigo to nie ma problemu ze zrozumieniem. najgorsze (i tak wszyscy mowia) bedzie przelamanie bariery i mowienie po angielsku. pozatym wescie pod uwage ze tysiace ludzi bedzie w takiej samej sytuacji :biggrin: beda na pierwszym roku, beda szukac przyjaciol i dla polowy angielski nie jest pierwszym jezykiem


No ja sie wlasnie troche tym tez pocieszam, ze nie bede jedyna w razie czego. Mysle ze z mowieniem nie bede miala zbytnio problemu, troche sie tylko zastanawiam czy oni duza role przykladaja do gramatyki - tzn jak reaguja jak powiesz cos nieskladnie.. bo to mi sie moze zdazac bo czasem chce powiedziec cos szybciej niz mozg mi powie jak to ma byc zeby bylo poprawnie :P
I w sumie to nie sa jakies razace bledy, but still :P
Reply 116
mysle ze drobne gramatyczne bledy nie przeszkadzaja anglikom, a zwlaszcza ze sami je robia :wink:
Conditional z Portsmouth. \m/
Reply 118
RabbitCFH
Conditional z Portsmouth. \m/

szpan:P
gratki i trzymamy kciuki za dalsze akcje :P
Dzieki. :smile:

Kolejne dwie. :biggrin:

UCLan:
"the Matura with an average of 65% or above
Offers are made subject to reasonable adjustment being possible
to enable students with a disability to meet course learning outcomes.
If you have not declared a disability, please contact 01772 892593."

Jaka ku... niepelnosprawnosc?

Oxford Brookes:
"Pass at IELTS with overall band score of at least 6
and
IELTS 6 TO INCLUDE 6 IN READING AND 6 IN WRITING AND PASS Polish MATURA WITH70% OVERALL"

Przeciez pisalem, ze zdaje TOEFL, nie IELTS.

Do obu skrobnalem maile, ze sie pomylili.

Quick Reply

Latest