The Student Room Group

Czech and Slovakian Society!

Scroll to see replies

Reply 480
Original post by jozef161
Zdravim Vas Vsetkych :smile: Bol som prekvapeny ked som uvidel tuto temu, ja tento rok dokoncujem A2 level a od oktobra nastupujem na LSE for International Relations kedze uz mam conditional offer. Mam taktiez offers z UCL, KCL a Bristol, ale Cambridge ma neprijal (interview som pokaslal haha). Ale nevadi, LSE je viac nez sa mi moze snivat.

Pekny threadik :smile:

Tak Vam prajem vsetkym vela stastia.


Ahoj,

tak to gratulace :smile: .. LSE je kvalitní škola a zaměstnavatelům se na CV líbí..
Jak dlouho žiješ v UK? přijala také UCL (podmínečně) a je to moje "top choice" a vážně bych se tam moc rád dostal, ale nasadili mi dost přísné podmínky k maturitě a docela mám obavy. Uvidíme.. a jaké ti dali podmínky? .. Hodně štěstí s A2! :smile:
(edited 11 years ago)
Reply 481
Original post by PetrJ
Ahoj,

tak to gratulace :smile: .. LSE je kvalitní škola a zaměstnavatelům se na CV líbí..
Jak dlouho žiješ v UK? přijala také UCL (podmínečně) a je to moje "top choice" a vážně bych se tam moc rád dostal, ale nasadili mi dost přísné podmínky k maturitě a docela mám obavy. Uvidíme.. a jaké ti dali podmínky? .. Hodně štěstí s A2! :smile:


Dakujem :smile: A gratulujem aj tebe, UCL je spickova univerzita ! Na ktory kurz ta prijali ? Kazdopadne, som si isty ze maturitu zvladnes na jednotku kedze si dokazal zaujat UCL. Tak coskoro sa vidime v Londyne ! :smile:

Ja v UK som uz treti rok. Prisiel som tu po skonceni druheho rocnika na strednej, z dovodu vzdelania ..., prvy rok som tu robil GCSE kurz zo siestich predmetov aby som si vylestil anglictinu predtym nez zacnem A level kurz. Tento rok dokoncujem A2 level. Celkom sa mi tu paci, som tu bez rodicov, tych navstejem len cez prazdniny na vianoce, velku noc a v lete.

Co sa tyka LSE, tak to som naozaj stastny ze ma vzali na medzinarodne vztahy. Kamoska ktora tam studuje ma informovala ze jej profesor oznamil ze tento rok sa tam na IR hlasilo 1800 studentov, a to len pre 48 miest ! Uplna Loteria.. stavim ze fakt ze som Slovak mi urcite pomohol kedze oni preferuju zahranicnych studentov.
(edited 11 years ago)
Reply 482
Original post by jozef161
Dakujem :smile: A gratulujem aj tebe, UCL je spickova univerzita ! Na ktory kurz ta prijali ? Kazdopadne, som si isty ze maturitu zvladnes na jednotku kedze si dokazal zaujat UCL. Tak coskoro sa vidime v Londyne ! :smile:

Ja v UK som uz treti rok. Prisiel som tu po skonceni druheho rocnika na strednej, z dovodu vzdelania ..., prvy rok som tu robil GCSE kurz zo siestich predmetov aby som si vylestil anglictinu predtym nez zacnem A level kurz. Tento rok dokoncujem A2 level. Celkom sa mi tu paci, som tu bez rodicov, tych navstejem len cez prazdniny na vianoce, velku noc a v lete.

Co sa tyka LSE, tak to som naozaj stastny ze ma vzali na medzinarodne vztahy. Kamoska ktora tam studuje ma informovala ze jej profesor oznamil ze tento rok sa tam na IR hlasilo 1800 studentov, a to len pre 48 miest ! Uplna Loteria.. stavim ze fakt ze som Slovak mi urcite pomohol kedze oni preferuju zahranicnych studentov.


Díky, díky :smile:

přijali na antropologii.. no, to sice ano, ale přijde mi jako kdybych strávil veškerý čas tím, abych je zaujal, že jsem tak trošku zapomněl na maturitu :biggrin: .. no, mám jen 2 měsíce +/-, tak snad to nějak dám..
Jojo, snad se tam sejdeme :smile:

Aha, tak to obdivuji, že v tomhle věku ses vydal do zahraničí.. ale určitě je to dost cenná zkušenost..

Pane jo.. tak to je bomba! to by ti pomalu vyšla ta sportka více hele :smile: ... no, hlavní je, že to máš, každopádně je tam tedy solidní nátřesk..
Ale řekl bych, že máme dost dobrou motivaci, aby nám zkoušky vyšly :smile:
Reply 483
Ahojte vsetci :smile:

Tym co sa tento rok hlasia na univerzitu drzim palce a tym co ich uz prijali gratulujem :smile:
Reply 484
ahojte!

chcela by som sa opýtať, či náhodou nemá niekto z vás skúsenosti s cestovaním do londýna prostredníctvom vlaku/autobusu (praha-londýn; bratislava-londýn?). zvažujem alternatívne spôsoby dopravy do školy:smile: - či všetci užívate len lietadla? vopred vďaka za info!
Reply 485
Looking forward to be meeting nice Czech gentlemen :wink: ! Greetings
Reply 486
Ahojte!

Je tu niekto na TSR z CR/SR kto sa hlasi tento rok? Rad by som vedel ako na tom ste :smile: Ja som poslal v Decembri prihlasku a teraz cakam na odpovede...
ahojte! I'm half Czech and half Italian, hope this counts too :wink: (writing this in english because my czech spelling isn't the best and I'm ashamed ^^ So sorry for it in advance :wink: But I understand everything in Czech) :smile:

Dostala jsem nabidku od UEA a od Bristol, International Relations and (European) Politics, cekam jeste na Warwick. Je tu nekdo co se taky hlasil na International Relations?
Reply 488
Original post by italian_girl
ahojte! I'm half Czech and half Italian, hope this counts too :wink: (writing this in english because my czech spelling isn't the best and I'm ashamed ^^ So sorry for it in advance :wink: But I understand everything in Czech) :smile:

Dostala jsem nabidku od UEA a od Bristol, International Relations and (European) Politics, cekam jeste na Warwick. Je tu nekdo co se taky hlasil na International Relations?


Ahoj, ja som podal prihlasku tiez na IR do Aberdeenu St. Andrews a Edinburghu. Este som nedostal ziadnu ponuku. :smile: gratulujem k ponukam :smile:
Original post by ddrahnak
Ahoj, ja som podal prihlasku tiez na IR do Aberdeenu St. Andrews a Edinburghu. Este som nedostal ziadnu ponuku. :smile: gratulujem k ponukam :smile:


Dík a hodne stestí s tvoji prihlaskou :smile:
Reply 490
Original post by italian_girl
Dík a hodne stestí s tvoji prihlaskou :smile:


Ake si dostala podmienky ak sa mozem spytat? Robila si Taliansku alebo Cesku maturitu?
Original post by ddrahnak
Ake si dostala podmienky ak sa mozem spytat? Robila si Taliansku alebo Cesku maturitu?


Italskou, Bristol chce 95 bodu z 100 a dobrou znamku z dejinach a z filosofii, a UEA chce 85 prozent. podminka od UEA je lehci nez jsem myslela, ale podminka od Bristol je dost tezka...
Ahojte ! :smile: Ja som firmla ponoku z UCL na Economics and Business with East European Studies :smile: Je tu niekto, kto sa tiež chystá ísť na UCL tento rok? ste poslali application na accommodation? Nechcel by niekto bývať v twin-roome? :smile:
Reply 493
Ahoj , jsem tady :smile:
Original post by BeritV
I just thought it would be nice to know someone in the UK to whom I could talk in my native language.
Well just let me know.
Ahojte,

Chcel by som sa vas spytat na par otazok ktore sa tykaju zasielania vysvedcenia a IELTS do UK a SAAS.

Na konci Maja teda dostanem vysvedcenie, ktore budem musiet poslat a pravdepodobne dat este uradne overit.
(Na m. vysvedceni bude slovna znamka z ustnej a % z pisomnej, hadam tie pisomne nejako neberu do uvahy, ci ano :biggrin:?)
Dalej to mam posielat postov ? alebo oskenovat a emailom. A vobec na aku adresu? "nejaka obdoba studijneho oddelenia"? Treba ten IELTS a maturitu posielat spolu na konci Maja? Alebo IELTS teraz ked ho uz mam k disp.

Dozvedel ze teda SAAS poskytuje narok na stipendium pre EU studentov, ale treba prejst tiez istym procesom. Odkedy je to vlastne mozne posielat ziadosti a co maju tieto ziadosti obsahovat?

Diky moc
Original post by JozefC_
Ahojte,

Chcel by som sa vas spytat na par otazok ktore sa tykaju zasielania vysvedcenia a IELTS do UK a SAAS.

Na konci Maja teda dostanem vysvedcenie, ktore budem musiet poslat a pravdepodobne dat este uradne overit.
(Na m. vysvedceni bude slovna znamka z ustnej a % z pisomnej, hadam tie pisomne nejako neberu do uvahy, ci ano :biggrin:?)
Dalej to mam posielat postov ? alebo oskenovat a emailom. A vobec na aku adresu? "nejaka obdoba studijneho oddelenia"? Treba ten IELTS a maturitu posielat spolu na konci Maja? Alebo IELTS teraz ked ho uz mam k disp.

Dozvedel ze teda SAAS poskytuje narok na stipendium pre EU studentov, ale treba prejst tiez istym procesom. Odkedy je to vlastne mozne posielat ziadosti a co maju tieto ziadosti obsahovat?

Diky moc


to poslala oskenované :wink: Neměli s tím problém. Podívala bych se na stránky školy na nějaké kontaktní údaje tvého oboru a tam se informovala. IELTSy jim můžeš zaslat teď, respektive stačí nějaký kód, který máš uvedený na certifikátě.
Ahoj! Zajímalo by mě, jestli tu je někdo z Čech/Slovenska, kdo se hodlá hlásit tenhle rok a nastoupit v roce 2016. :smile: se budu hlásit na němčinu.
Reply 497
Original post by Vonnie97
Ahoj! Zajímalo by mě, jestli tu je někdo z Čech/Slovenska, kdo se hodlá hlásit tenhle rok a nastoupit v roce 2016. :smile: se budu hlásit na němčinu.


welcome (whatever you are saying because I do not understand it)
Někdo z Lancastru?? Heysham a Morecambe?
Original post by Vonnie97
Ahoj! Zajímalo by mě, jestli tu je někdo z Čech/Slovenska, kdo se hodlá hlásit tenhle rok a nastoupit v roce 2016. :smile: se budu hlásit na němčinu.


Ahoj :biggrin: ja sa hlásim na medicínu. Na aké školy sa hlásiš?

Quick Reply

Latest