The Student Room Group

Η Ελληνική Κοινωνία

Scroll to see replies

Original post by angelin
Καλά είναι και είμαι αρκετά ευχαριστημένη, αν εξαιρέσεις βέβαια ότι έχω αρχίσει να έχω αμφιβολίες για το αντικείμενο που σπουδάζω και έχω πέσει ψυχολογικά εξαιτίας αυτού του λόγου.

Ευτυχώς τελείωσα με τις εξετάσεις μόλις την Δευτέρα.


ναι ε;; αν ειναι να αλλαξεις γρήγορα πριν είναι αργά! αλλά δεν σε φοβάμαι εσένα είσαι καταπληκτική μαθήτρια!

πάντως μη μου λες τέτοια αγχώνομαι. Ξερεις το συζηταγα και εγω με εναν φιλο μου και μου λεγε οτι δεν του αρεσει η νομική τελικά και θέλει να στραφει σε business k economics και τέτοια.

τι να πω, εσύ γνωρίζεις καλύτερα
Original post by greekguy
πραγματικά δεν ξέρω! εσένα πάντως για warwick σε κόβω!:smile::smile:


πάντως το βγάζει πάνω από όλα τα offers μου στο σχετικό subject rating βλέπω
Original post by greekguy
εγω είμαι στην 55η θέση, τη μοιράζομαι με το bornemouth!! Aντε ανεβαίνω σιγά σιγά!


Άσε εγώ έχω απογοητευτεί! Πώς έπεσε απο την 16η στην 24η θέση το Birmingham δεν μπορώ να το καταλάβω!

Εν τω μεταξύ νιώθω λες και σχολιάζω Eurovision.

United Kingdom 3 points
Greece 4 points
Germany 5 points....και πάει λέγοντας!

Dundee, York, Southampton έχουν ανέβει πολύ.

Απο την άλλη έχω και κάποιες αμφιβολίες όσον αφορά το πως προκύπτουν αυτά τα rankings.
Original post by Spairos
πάντως το βγάζει πάνω από όλα τα offers μου στο σχετικό subject rating βλέπω


εμ γι αυτο το λέω! θύμισε μου φίλε είσαι μαθηματικός;
Original post by greekguy
εμ γι αυτο το λέω! θύμισε μου φίλε είσαι μαθηματικός;


αυτή τη χρονιά έχω κάνει αίτηση για msc in statistics
Original post by angelin
Άσε εγώ έχω απογοητευτεί! Πώς έπεσε απο την 16η στην 24η θέση το Birmingham δεν μπορώ να το καταλάβω!

Εν τω μεταξύ νιώθω λες και σχολιάζω Eurovision.

United Kingdom 3 points
Greece 4 points
Germany 5 points....και πάει λέγοντας!

Dundee, York, Southampton έχουν ανέβει πολύ.

Απο την άλλη έχω και κάποιες αμφιβολίες όσον αφορά το πως προκύπτουν αυτά τα rankings.


εξαρτάται απο το ποιά λίστα θα πάρεις και ανάλογα με τα κριτήρια που χρησιμοποιούν. Για να έχεις ποιο αντικειμενική άποψη πρέπει να βλέπει όλες τις λίστες.

Άσχετο:γιατί δεν σου αρέσει η Νομική?
Original post by angelin
Άσε εγώ έχω απογοητευτεί! Πώς έπεσε απο την 16η στην 24η θέση το Birmingham δεν μπορώ να το καταλάβω!

Εν τω μεταξύ νιώθω λες και σχολιάζω Eurovision.

United Kingdom 3 points
Greece 4 points
Germany 5 points....και πάει λέγοντας!

Dundee, York, Southampton έχουν ανέβει πολύ.

Απο την άλλη έχω και κάποιες αμφιβολίες όσον αφορά το πως προκύπτουν αυτά τα rankings.


χαχαχα! ετσι ειναι , το παν ειναι να σ αρεσει αυτο που κάνεις και το μέρος που βρίσκεσαι να ειναι ανετο, και δεν εννοω απαραιτητα τη πολη. τα rankings αλλαζουν κάθε χρονο!

αλλά για πες μου λίγο τι δεν σου αρέσει στο birmingham;
Original post by greekguy
ναι ε;; αν ειναι να αλλαξεις γρήγορα πριν είναι αργά! αλλά δεν σε φοβάμαι εσένα είσαι καταπληκτική μαθήτρια!

πάντως μη μου λες τέτοια αγχώνομαι. Ξερεις το συζηταγα και εγω με εναν φιλο μου και μου λεγε οτι δεν του αρεσει η νομική τελικά και θέλει να στραφει σε business k economics και τέτοια.

τι να πω, εσύ γνωρίζεις καλύτερα


Αυτό τώρα το καταπληκτική μαθήτρια απο που προκύπτει??

Κάνω έρευνα τώρα για άλλους τομείς που με ενδιαφέρουν και προσπαθώ να καταλήξω κάπου. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσει. Αντιθέτως μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον τομεάς απλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι για μένα και κυρίως αν μπορώ να ασχοληθώ με αυτό ως επάγγελμα. Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση γιατί δεν μπορώ έτσι απλά να το εγκαταλείψω.
Original post by Spairos
αυτή τη χρονιά έχω κάνει αίτηση για msc in statistics


οκ καλα ψιλοθυμομουν! πανεπιστημιαρες έχεις ! κάνε κλήρο και τράβα πραγματικά!
Original post by angelin
Αυτό τώρα το καταπληκτική μαθήτρια απο που προκύπτει??

Κάνω έρευνα τώρα για άλλους τομείς που με ενδιαφέρουν και προσπαθώ να καταλήξω κάπου. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσει. Αντιθέτως μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον τομεάς απλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι για μένα και κυρίως αν μπορώ να ασχοληθώ με αυτό ως επάγγελμα. Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση γιατί δεν μπορώ έτσι απλά να το εγκαταλείψω.


Αχ σε παρακαλώ πες μου γιατι δεν σ αρεσει το birmingham , συγγνωμη που στα ξαναρωτω αλλά ηταν η αγγλικού μου από κει και μου λεγε καλά λόγια
(edited 9 years ago)
Original post by kassiopeia
εξαρτάται απο το ποιά λίστα θα πάρεις και ανάλογα με τα κριτήρια που χρησιμοποιούν. Για να έχεις ποιο αντικειμενική άποψη πρέπει να βλέπει όλες τις λίστες.

Άσχετο:γιατί δεν σου αρέσει η Νομική?


ελπίζω να μ αρέσει πάντως εμένα γιατί μετά δεν έχω σκεφτεί για κάποια εναλλακτική ειλικρινά
Original post by greekguy
ελπίζω να μ αρέσει πάντως εμένα γιατί μετά δεν έχω σκεφτεί για κάποια εναλλακτική ειλικρινά


και συ νομική θα σπουδάσεις?
Original post by greekguy
χαχαχα! ετσι ειναι , το παν ειναι να σ αρεσει αυτο που κάνεις και το μέρος που βρίσκεσαι να ειναι ανετο, και δεν εννοω απαραιτητα τη πολη. τα rankings αλλαζουν κάθε χρονο!

αλλά για πες μου λίγο τι δεν σου αρέσει στο birmingham;


Είναι λιγάκι μουντή πόλη. Ναι μεν έχει κάποια ωραία σημεία στο κέντρο αλλά θέλουν και αυτά αρκετή βελτίωση. Επειδή είναι πρώην βιομηχανική περιοχή έχει πάρα πολλά κτίρια που έχουν ακριβώς τέτοιο στυλ ακόμα και στο κέντρο κέντρο.

Πάντως η περιοχή που είναι το University of Birmingham, το Edgbaston, είναι υπέροχη. Έχει πολύ πράσινο και ωραία σπίτια και γενικώς απο όσουν έχω ακούσει λένε ότι είναι η ωραιότερη περιοχή στο Birmingham.
Original post by kassiopeia
και συ νομική θα σπουδάσεις?


xaxa ναι ! εδώ http://www.youtube.com/watch?v=rXObhkNQSC4
Original post by greekguy
οκ καλα ψιλοθυμομουν! πανεπιστημιαρες έχεις ! κάνε κλήρο και τράβα πραγματικά!


Xaxa, ναι, πάντως το Warwick που δίνει full scholarship το σκέφτομαι σοβαρά κι ας έθεσε τους μεγαλύτερους academic conditions (και από τα 14 προγράμματα) για να με κάνει δεκτό, ευτυχώς τους πετυχαίνω. Έχω πάντως καιρό ακόμα να αποφασίσω.
Άμα κάνω κλήρωση θα ζητήσω να μου πείτε έναν αριθμό :biggrin:


ωραία!πολύ promotion το video!θέλεις να κάνεις εξειδίκευση σε κάποιον τομέα?
Original post by angelin
Είναι λιγάκι μουντή πόλη. Ναι μεν έχει κάποια ωραία σημεία στο κέντρο αλλά θέλουν και αυτά αρκετή βελτίωση. Επειδή είναι πρώην βιομηχανική περιοχή έχει πάρα πολλά κτίρια που έχουν ακριβώς τέτοιο στυλ ακόμα και στο κέντρο κέντρο.

Πάντως η περιοχή που είναι το University of Birmingham, το Edgbaston, είναι υπέροχη. Έχει πολύ πράσινο και ωραία σπίτια και γενικώς απο όσουν έχω ακούσει λένε ότι είναι η ωραιότερη περιοχή στο Birmingham.


ok αngelin ευχαριστώ!


το promotion σκίζει!
συγχαρητήρια στο marketing team!
Θα στηρίξουν την Ελλάδα είπαν στη σύνοδο...
Original post by greekguy
ok αngelin ευχαριστώ!


Μην το συζητάς! Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, χαρά μου. Ρώτα ότι θες!

Quick Reply

Latest