The Student Room Group

AQA Polish 2018

How did everyone do?
How much did everyone write for the two essays in A2? (I only did two pages for each of the two essays. You think that is enough? )

Finally, over with all the polish literature, I studied 'Kaminenie Na szaniec' and 'Filmy od Andrzeja Wajdy'.Personally, I hated popiół I Diament, but the other two movies were not too bad.

It helps when you have a polish grandma and explains stuff that you don't get. :angelwings:

P.S Only one polish meme on Twitter after the exam.:frown: How disappointing.
(edited 5 years ago)
pisałam w tym roku i AS i A2, tłumaczenie z angielskiego imo było łatwiejsze niż z polskiego, gdzie złapałam się na słówkach typu "gmach" :tongue: również wybrałam kamienie i filmy wajdy, a eseje pisałam o wartościach oraz o momentach zwątpienia w życiu bohaterów. wyszło mi po ok. 4 strony (mam dosyć szerokie pismo) ale uważam, że quality over quantity. :smile: filmy ciężko mi się oglądało i musiałam poczytać wiele analiz oraz doedukować się w kwestii sytuacji w polsce w tamtych czasach, aby coś w miarę zrozumieć. :tongue:
Reply 2
Original post by sodiumchloride
pisałam w tym roku i AS i A2, tłumaczenie z angielskiego imo było łatwiejsze niż z polskiego, gdzie złapałam się na słówkach typu "gmach" :tongue: również wybrałam kamienie i filmy wajdy, a eseje pisałam o wartościach oraz o momentach zwątpienia w życiu bohaterów. wyszło mi po ok. 4 strony (mam dosyć szerokie pismo) ale uważam, że quality over quantity. :smile: filmy ciężko mi się oglądało i musiałam poczytać wiele analiz oraz doedukować się w kwestii sytuacji w polsce w tamtych czasach, aby coś w miarę zrozumieć. :tongue:



Haha takie same wrażenie. Ja zapomniałem że arystokraći, to 'aristocrat' 😣😂 napisałem filozof😂😂
Original post by jedryszczak
Haha takie same wrażenie. Ja zapomniałem że arystokraći, to 'aristocrat' 😣😂 napisałem filozof😂😂


martwię się esejami, ponieważ nie dodałam żadnych cytatów, ale uznałam, że żaden szczególnie do tematu nie pasował. jestem ciekawa grade boundaries w tym roku, podobno A było od 72%? :redface:
Reply 4
Original post by sodiumchloride
martwię się esejami, ponieważ nie dodałam żadnych cytatów, ale uznałam, że żaden szczególnie do tematu nie pasował. jestem ciekawa grade boundaries w tym roku, podobno A było od 72%? :redface:


72%??? Chyba ich pogieło 😂😂😂😂
O Hej wam,

Teź pisałam z Polskiego, 'Kamienie na szaniec' i 'Moralność Pani Dulskiej', jak wam poszło? :biggrin: x
Reply 6
Original post by patrycja2017
O Hej wam,

Teź pisałam z Polskiego, 'Kamienie na szaniec' i 'Moralność Pani Dulskiej', jak wam poszło? :biggrin: x


Ogólnie to chyba okej😁 zobaczymy jak wyniki wrócą😄
Reply 7
Original post by jedryszczak
Ogólnie to chyba okej😁 zobaczymy jak wyniki wrócą😄

Co wszyscy dostali ? Ja naszczenscie dostelem A!!😁

Quick Reply

Latest